logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Proszę o pomoc

Proszę o pomoc

Mam Taunusa 1.3 Coupe 1971. Pytanie do znawców Capri. Czy silnik 2,0 lub 2,3 V6 + skrzynia + wał + most będą pasowały bez przeróbek do Taunusa.
Bardzo proszę o wasze opinie. Czy może ktoś wie od jakich innych marek Fordów by pasowały?
Bartek - Poznań 0501 472 836

Taunus Coupe / 2002-10-18 12:03:42 /


raczej do rzedowki 1.3 nie wlozysz skrzyni z V chyba ze zmienisz silnik:)
a silnik bedzie pasowal na pewno:)

Hoover 3M / 2002-10-18 16:08:15 /


Jeszcze wydechy trzeba przerobic na podwojne do v-ki szkynia lapy pod silnik a reszta bedzie pasowac

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-18 17:11:01 /


Jesli zmienisz skrzynię i silnik to bez zadnych przeróbek założysz widlasty silnik zamiast rzedówki. Nie wiem dokładnie jak jest w Taunusie, ale ja dałem gościowi do Taunusa, w którym była Vka rzędówkę, a od niego wziąłem Vkę i włożyłem do Capri, w którym wczesniej miałem rzedówkę. Jedynymi zmianami jakie zrobiłem to wziąłem łapy od silnika V6 z Capri, bo na tych z taunusa w Capri silnik leciał mi trochę do tyłu. Aha skrzynię założyłem od Capri z zewnętrznymi wodzikami (w taunusie była z wewnętrznymi wodzikami). Gość do Taunusa założył ta rzedówkę razem ze skrzynia od Capri na zewnetrznych wodzikach tylko łapy silnika przygiął i tyle przeróbek wykonał. reszta pasowała, przynajmniej tak mi powiedział. Wielowpusty na wale były takie same. Tak że jak załatwiłbys sobie skrzynię do V ki od Taunusa to myslę że każdą V kę Fordowską będziesz mógł założyć (mówię oczywiście o Koelnach :-)).

kavaler / 2002-10-18 17:15:34 /


jak zmontujesz odezwij sie chetnie bym to cudo obejzal :)
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-18 19:44:11 /