logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » silnik krokowy scorpio 20 ohc co nim steruje??

silnik krokowy scorpio 20 ohc co nim steruje??

mam scorpio z 89' z silnikiem 2.0 ohc efi problem jest taki że na zimno jakby nie włanczało sie ssanie i obroty sa mizerne dopiero jak sie nagrzeje to obroty suną do 1600 i jeżdże bez dotykania gazu 50/h (automat) myslałem ze to czujnik cieczy, al po zdjęciu wtyczki z czujnika nie ma zadnej zmiany równiez zwieranie kabli we wtyczce nia przynosi żadnej słyszalnej zmiany w pracy silnika.jedyna rada to zdjąc wtyczke z silnika krokowego, wtedy obroty spadają do "normalnych"bede wdzięczny za podpowiedzi.

pedro / 2005-04-27 15:37:49 /


Po pierwsze za nowy woz, ale postaram sie odpowiedziec tylko dlatego ze do starszych tez juz sie wklada z Efi.

Zbyt wysokie obroty moga byc spowodowane nieszczelnoscia w ukladzie dolotowym.

Za sklad mieszanki w zaleznosci od temp. odpowiada czujnik temperatury cieczy chlodzacej, moze wysiadl i ktos podkrecil obroty na przepustnicy zeby na zimno silnik wogole pracowal. Najpierw przeprowadz test systemu, co pozwoli na wykrycie usterek czujnikow lub polaczen, jesli wszystko bedzie oki, to szukaj dziury w dolocie.

Mysza liil (EM) / 2005-04-27 15:50:52 /


przepustnica jest na zero.auto jest po diagnozie że leją wtryski.ale już zrobione ultradźwiekami i jest podobno wszystko ok.palił 20l/100 teraz 15l/100 moc ma . w zasadzie wszystko jakby ok. tyle ze z tymi obrotami nie mogę sobie poradzić.jak sprawdzić czy czujnik jest dobry?zwieranie styków we wtyczce czjnika i rozwieranie nie daje zadnego efektu.

pedro / 2005-04-27 15:58:25 /


silnikie krokowym staruje. "komputer" a czujniki dają mu tylko informacje na temat działania układu. wysokie obroty po nagrzaniu silnika mogą być spowodowane złym działniem właśnie silniczka krokowego, co nie znaczy ze siliczek jest zły, może źle działać bo "komputer" ma złe informacje z np. czujika prędkości obrotowej wału korbowego.

grabasz / 2005-04-27 17:35:56 /


moze silniczek krokowy nie od tego modelu.

Mysza liil (EM) / 2005-04-27 18:34:49 /


komputery już dwa sprawdzałem ...bez róznicy
silniczków to juz chyba ze sześć sprawdziłem ..na każdym to samo,czyli bez zmian
chciałem sprawdzić czujnik temp cieczy bo podobno że to on za to odpowiada ale nie mam dojścia do jakiegoś na podmiane a nie wiem jak go sprawdzić.czy podanie jakiegoś napięcia na wtykę coś zmieni...albo cos w tym rodzaju?

pedro / 2005-04-28 08:41:34 /