logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Taunus TC3 - brak świateł mijania

Taunus TC3 - brak świateł mijania

Cześć wszystkim!

Walczę z brakiem świateł mijania w (ex Mac13k'owym) Taunusie TC3. Działają pozycyjne (jedno...), działają drogowe (oba). Poniżej to co już sprawdziłem:

- przewód na odcinku lampa - bezpieczniki przy ścianie grodziowej ok
- bezpiecznik j.w ok
- "Przełącznik" od świateł - ok (podmieniony z drugim), bez zmian
- Znalazłem luźny kabel-wtyczkę za zegarami, który jest podłączony pośrednio (nie wiem czy jako jedyny) do tego, który idzie do świateł mijania. Trochę boję się podać tam 12V, żeby czegoś nie usmażyć po drodze
- Po mojemu problem leży gdzieś na odcinku bezpieczniki <-> przełącznik przy kierownicy


Teraz moje pytanie, czytałem trochę na forum i padł pomysł, że to wina przekaźnika, jego wydaję się, że u mnie nie ma. Na żadnym położeniu nie słyszę "cykania" więc na 99% wykluczam jego obecność. Nie mam pojęcia jak rozwiązane jest w takim razie włączanie kolejnych świateł.

Jeżeli ktoś miałby rozpiskę, który (kolor) przewodu idzie od kostki przełącznika przy kierownicy w kierunku lamp byłbym wdzięczny. Dodatkowo, za wszystkie pomysły co sprawdzić też będę zobowiązany, narazie trochę na ślepo szukam.

Pozdrawiam
Rafał

rafalu / 2015-04-12 20:13:22 /


no to sprawdź skrzyneczkę bezpieczników bo lubi sobie zaśniedzieć w miejscach powiedzmy nitowanych i nie ma przepływu prądu przez nią mimo sprawnych bezpieczników

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-12 20:26:29 /


Tutaj też znajdziesz pomoc http://www.capri.pl/page/2263

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-12 20:29:41 /


Sprawdziłem, jest przepływ prądu przez skrzynkę

rafalu / 2015-04-12 20:30:39 /


Grzesiek_Rudy - wspaniały link, wielkie dzięki, zabieram się za studiowanie!

rafalu / 2015-04-12 20:31:51 /


Sprawdzales przelacznik kierunkow? U mnie swirowaly lampy z jego winy.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-12 20:43:18 /


Tak jak pisałem w 1 poście. Podmieniony na drugi i bez zmian

rafalu / 2015-04-12 20:48:43 /


Pisałeś o przełączniku świateł a nie kierunków --- to tez dobry trop :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-12 20:57:02 /


Żarówki sprawdzałeś? :)

Mysza liil (EM) / 2015-04-12 20:59:01 /


Myślałem, ze to czeski błąd z tym przełącznikiem kierunków :) Kierunki działają, co tam może być nie tak, ze wpływa na światła mijania. Żarówki sprawdzałem, podłączyłem na sekundę napięcie i światło mijania się zapaliło.

Przejrzałem link z instalacja i czegoś nie rozumiem. Kostka nr 8 zawiera żółty przewód 12V do świateł mijania, który potem gdzieś gubię. W liście co zawiera 23- przełącznik zespolony prawy nie widzę nic co odpowiada, za puszczenie napięcia do świateł mijania, tym bardziej brak mi zaginionego "żółtego przewodu"

rafalu / 2015-04-12 21:08:48 /


Co moze być nie tak ? Ano jak przełączysz przełącznik w pozycje długie (od siebie) to wówczas gasną mijania. Ja miałem uszkodzoną wajche od kierunków i właśnie nie było mijania .... mimo że mrugały długie ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-12 21:38:43 /


Ok, w jaki sposob (oprocz podmieniania) moge sprawdzic czy to przelacznik kierunkowskazow nie robi mi zamieszania?

No i drugie pytanie, w jaki sposob nastepuje wlaczenie swiatel po przelaczeniu na odpowiednia pozycje. Nie potrafie tego z tej instrukcji wywnioskowac.

Dobrego poniedzialku!

rafalu / 2015-04-13 09:02:01 /


Mimo szczerych nie znalazlem zrodla problemu, w sobote dokladam instalacje na przekazniku.

rafalu / 2015-04-14 23:11:28 /


Zobacz czy przypadkiem wtyczki przy skrzynce bezpieczników nie są podpięte "do góry nogami". U mnie ta bliższa szybie czołowej była w złym położeniu, co w zasadzie wydaje się niemożliwe z uwagi na jej asymetryczny kształt, a jednak. Objawy były podobne jak u Ciebie. Powodzenia :)

KR54321 / 2015-04-15 08:33:36 /


Ja myślę, że to będzie skrzyneczka bezpieczników. U mnie też były problemy ze światłami mijania, skrzyneczka wyczyszczona, podlutowana i przedzwoniona, prąd niby wszędzie był, multimetr nie wykazywał znacznych spadków prądu ale problemy dalej występowały. Wymieniłem skrzyneczkę na inną, z wyglądu lepszą, też poczyszczoną, przedzwonioną i co prawda światła przestały znikać ale zaczęły się grzać kable i niekiedy auto miało takiego focha, że gasło z niewiadomych przyczyn. W końcu odżałowałem te parę złotych i wymieniłem skrzyneczkę na nową, problemy znikły jak ręką odjął i do dziś nie wiem co to znikanie świateł czy inne problemy elektryczne w Taunusie.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-15 09:03:33 /


Kable na 100% dobrze podpiete. Co do skrzyneczki to wyglada praktycznie jak nowa, kable sa w dobrej kondycji, wszystko czyste, nie zasniedziale. Zastanawialem sie nad tematem i polozenie tego na przekazniku zalatwi mi problem w przyszlosci. Jak mi cos zdechnie na trasie to bede mial do sprawdzenia mniej rzeczy i ewentualna naprawa prostsza

rafalu / 2015-04-15 09:44:14 /


Moje obie używane i "zreanimowane" skrzyneczki też wyglądały jak nowe a problem był. Instalacja na przekaźniku rozwiąże problem świateł ale skrzyneczka może kiedyś nieprzyjemnie zaskoczyć.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-15 10:22:53 /


Tylko gdzie ja znajde nowa skrzyneczke do Taunusa...

rafalu / 2015-04-15 10:45:09 /


Np. u Chudera.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-04-15 11:47:06 /


Ebay

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-15 12:52:40 /


Narazie idzie po przekazniku :) Jak finansowo odsapne to moze podmienie na nowke.

rafalu / 2015-04-15 12:58:10 /


/Przejrzałem link z instalacja i czegoś nie rozumiem. Kostka nr 8 zawiera żółty przewód 12V do świateł mijania, który potem gdzieś gubię. W liście co zawiera 23- przełącznik zespolony prawy nie widzę nic co odpowiada, za puszczenie napięcia do świateł mijania, tym bardziej brak mi zaginionego "żółtego przewodu"/

Dobra, spróbuje rozpisać jeszcze bardziej łopatologicznie całą ścieżkę obwodu świateł mijania:
1. z przyłącz "+" alternatora i akumulatora (kablem czerwonym) do stacyjki /przez złącze w grodzi nadwozia/ ->
2. ze stacyjki po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłon" (kablem czarnym) do prawego przełącznika zespolonego ->
3. z prawego przełącznika zespolonego po włączeniu świateł mijania (kablem białym z czarnym paskiem) do lewego przełącznika zespolonego ->
4. z lewego przełącznika zespolonego, gdy jest w pozycji "światła mijania" (kablem żółtym) do skrzynki bezpieczników (od dołu do bezpiecznika nr 5) /jeśli przełącznik jest w pozycji "światła drogowe" to wówczas przychodzące napięcie przełączane jest na wyjście z kablem białym i doprowadzane jest nim do bezpiecznika nr 4 w skrzynce/ ->
5. ze skrzynki bezpieczników (kablem żółtym) do kostki przyłączeniowej żarówki w lampie ->
6. z kostki przyłączeniowej żarówki - poprzez włókno żarówki i z powrotem do kostki przyłączeniowej żarówki ->
7. z kostki przyłączeniowej żarówki (kablem brązowym) do oczka przykręconego do nadwozia /do masy pojazdu/ ->
8. z masy pojazdu (kablem czarnym, tudzież plecionką) poprzez blok silnika do obudowy alternatora i przyłącza "-" akumulatora.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-15 17:56:08 /