logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » co trzeba zrobic jak mam silnik z automatem i che sie pozbyc automatu

co trzeba zrobic jak mam silnik z automatem i che sie pozbyc automatu

sprawa jest taka ze nie wiem co musze zrobic bo mam silnik z granady 2.3V6 jeszcze w budzie granady i chce go wlorzyc do taunusa ale nie chce miec automatu tylko wlorzyc zwykla manualna skrzynie biegow co musze zrobic z silnikiem zeby mi podeszla zwykla skrzynka biegow jak to mam zrobic ??????co trzeba wymontowac a co trzeba zamontowac zeby to zgralo ?????????

Zajenty / 2002-10-20 14:29:43 /


potrzebujesz skrzynie do tego silnika, sprzeglo, odpowiednia koncowke (opowiedni wielozacisk) walu. I trzeba tylko zatkac miejsce podlaczenia automatu do gaznika:), a lapa trzymajaca skrzynie tez moze byc inna.

Piotr / 2002-10-20 14:53:07 /


Właśnie coś takiego przerabiam, z tym że wkładam manuala do samochodu, który do tej pory miał automat, a i silnik jest trochę większy. Z silnikiem to w zasadzie nic nie trzeba robić. Odpiąć linkę kickdowna i przewód podciśnienia. Odkręcić koło zamachowe automatu, a zamontować takie od manuala. Do tego jeszcze łożysko pilotujące i to wszystko.

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-20 15:10:23 /


jk cię interesuje to możemy się wymienić jestem z Poznania - i napisz jak ta skrzynia i czy jest sprawna - mam skrzynie 4 biegów od silnika 2.3 V6 i docisk i sprzęgło - jak cię interesuej wymiana to też będziesz potrzebował wał napędowy czekam na kontakt - mam mechanizm pedałów do skrzyni manualnej tez jeśli bys potrzebował

Albi_Poznan / 2002-10-20 15:37:34 /


Nie wiecie czy przypadkiem silnik od automatycznej skrzyni nie jest leprzy do zabiegów usprawniających (czytaj tunning :) tak dla zmylenia przeciwnika:)?
Taki silnik chyba się łatwiej wkręca na obroty(?).

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-20 21:38:43 /


co do zamiany to jestem z krakowa a silnik wyciagam z grranady i do tauniego wsadzam ktury mial 1.6 manula

Zajenty / 2002-10-20 22:15:05 /


To potrzebujesz jeszcze skrzynię manualaną od v-ki, wał napędowy, koło zamachowe, tarczę, docisk i łożysko oporowe od 2.3V6. Skrzynia od 1.6 ma inne mocowoanie do silnika, a pozostałe elementy są napewno za małe. Wiem, bo sprzęgło od 2.3 V6 jest większe od tego z 2.0V6 a co dopiero od 1.6. Mam skrzynie od Capri 2.3 z 82 i wał jeżeli by Cię to interesowało. Jestem z Częstochowy.

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-21 08:35:17 /