logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » 14 MAJA - Impreza jakiej jeszcze nie było na Capri.pl !!!

14 MAJA - Impreza jakiej jeszcze nie było na Capri.pl !!!

Podczas burzy mózgów w składzie: Mikeb4 i Arni12, dotyczącej zorganizowania na Śląsku imprezy o nowatorskiej formule, która pozwoliłaby miło, przyjemnie, a zarazem kulturalnie spędzić czas doszliśmy do wniosku, że najbliżej nam do pomysłu „Midnight Crusin” z Krakowa. Napotkaliśmy jednak problemy z przeszczepieniem pomysłu na lokalny teren. W Krakowie jest to stosunkowo proste, jedno miasto, jeździ się po Krakowie i już. Prosto, a jakże miło i przyjemnie. Na Śląsku niestety, mamy miasta tak ciasno zlokalizowane obok siebie niczym budynki w „Nowym Yorku”. Stwierdziliśmy po przeanalizowaniu różnych tras, że zabawa pt.”30 miast w 45 minut” nas nie interesuje, zresztą byłby to plagiat „Midnight Crusin”.
Na szczęście znając nie tylko wady,ale też zalety swojego regionu, zadaliśmy sobie pytanie: z czego Śląsk może być dumny? Czym możemy się pochwalić i czego nie ma nigdzie w Polsce, ba w całej Unii Europejskiej? Nie, nie chodzi tu o kopalnie, bo cóż tam mogą robić miłośnicy Fordów.
Jest na Śląsku takie miejsce, o którym wie każdy Irlandczyk i Czech, a mianowicie Browary w Tychach znane na całym świecie z piwa „Tyskie Gronie”. Jest to cudowne miejsce, łączące w sobie zalety Muzeum Narodowego z Warszawy i Disneylandu. Nie tylko jest to browar produkujący piwo, ale także Muzeum. To doskonałe miejsce, by kultywować polską, wielowiekowa kulturę picia, której atmosfera jeszcze bardziej zintegruje naszą Fordowską Społeczność.

Zatem zapraszamy nie tylko ludzi ze Śląska, ale także z Krakowa,Warszawy i Ustrzyk Dolnych - jednym słowem całą Polskę.

Spotykamy się

14 maja(sobota) godz.13.30 Startujemy punkt 14.00
Katowice parking IKEA
Jest to przy trasie z Warszawy (Krakowa-Olkusza) do Katowic

Tel. 601-404-491 – Arni12
Tel.605-595-365 – Mikeb4

Arni12 / 2005-04-30 15:17:42 /


niezły pomysł !! bede napewno! Browary Tystkie to naprawde interesujący obiekt!! (postaram się godnie reprezentować moje Tychy hehe) .. pozdrawiam

skubi / 2005-05-03 11:01:50 /


będe w okolicach i może przyjadę.

Adi* Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-03 22:46:34 /


hmmmm
to daje do myslenia
ja sezon zaczalem zlotowy wiec sie bede staral z kasa wyrobic by was odwiedzic :)
tylko czy jakies spanie sie znajdzie jak co ??

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 20:28:47 /


Ja też się piszę, jak najbardziej. O spanie się nie ma co martwić bo Hanysy z natury gościnne są i na pewno jakieś łóżko czy choćby miejsce na podłodze się znajdzie. Ja mogę zaoferować co najmniej wygodne spanko dla 3-4ch osób.

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 22:39:28 /


Witam

Więc wszystko zależy od pogody - po zlocie przy fajnej pogodzie moglibyśmy udać sie na jakies pole namiotowe np. przy Tyskich paprocanach - co i jak wkrótce ;-)

Sforaki - meldować sie ;-) Kto bedzie a kto .... też będzie ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 03:06:30 /


Ja co prawda nie Sfora,ale melduje się.Wykazuję chęć pojawienia się.Niestety nie Capri,bo on dalej sobie stoi,ale będę swoją furką.:-)

Mycha / 2005-05-05 10:05:24 /


Spoko
jak sie uda wszystko zebrac do kupy to wpadne

Raszyn / 2005-05-06 21:04:23 /


zapomnialem przecie Lodz w tym czasie!!!
wiec na bank wale w inna strone

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-07 01:32:22 /


Generalnie zapraszamy na zwiedzanie BROWARÓW TYSKICH - bedzie sie można dowiedzieć o procedurze warzenia piwa i technologiach przy w/w - obejrzeć co, jak i dlaczego. Ci co nie przybędą niech żałują ;-)

A to wszystko utrzymane w piwnym klimacie - później przejazd w jakieś bardziej bliskie naturze miejsce i całonocna debata przy złotym trunku ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-07 01:41:52 /


kurde no jak na złość ten termin juz od dawna mam zaklepany, ehhh a taką mam ochote na zwiedzanie tyskiego browaru, ale mam nadzieje że południowa ekipa zmontuje jeszcze jakiś zlot w tym roku, bo chetnie bym sie wybrał w Wasze strony... pozdro.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-07 12:54:49 /


Prosimy o wpisywanie chętnych na naszą imprezę !!!

Browary Tyskie mają swoje przepisy odnośnie zwiedzających i musimy się określic szcunkowo w kwestji ilości osób.

Program Imprezy :

Po zapoznaniu się z historią i technologią warzenia piwa przejdziemy do części praktycznej tj. darmowej degustacji.
Ponieważ MY nie mamy problemu z dalszym poruszaniem się po drogach publicznych a ma go miejscowa Policja, musimy się dostosować !!!
Sugerujemy na jeden samochód jedną osobę niepraktykującą (tymczasowo ) picie.
Potem przenosimy się w zależnosci od warunków pogodowych na miejscowe pole namiotowe ewentualnie domki capingowe .
Jest to impreza/zlot cało nocny .Zakończenie i rozjazd do domów w niedzielę.

Arni12 / 2005-05-09 12:34:49 /


Czy ktos z Krakowa wybiera sie na to spotkanko bo jak powszechnie wiadomo w stadzie razniej wiec mozna by pojechac całą chmarą.
Umówilibysmy sie gdzies odpowiednio wczesniej i huzia.
midom@poczta.onet.pl

Mike_mk3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-09 16:39:37 /


no przeca ,jo powinienech być

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-09 17:49:40 /


Prawdopodobnie się pojawimy, choć zależne jest to jeszcze od czynników osobistych :)
Buziaki

Paula Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-10 23:31:38 /


Wielkie PS do wszystkich z Górnego Śląska

W związku z Festiwalem Filmów Kultowych ( www.ffk.art.pl )

16 MAJA (poniedziałek) o godzinie 18.00 zostaną wyświetlone "TULIPANY"



miejsce to scena teatru "Gugalander" ul. Jagielońska 17 - okolice Placu Sejmu Śląskiego i Urzędu Wojewódzkiego.


Planowane jest też spotkanie z reżyserem.

Cena bileciku to zaledwie 7 zł wiec myśle że warto.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-12 00:38:42 /


Hello

Do wszystkich planujących przybyć na zlot


Prosimy zaopatrzyc sie w zestaw przetrwania tj.

-śpiwór, koc i co tam chcecie z tego asortymentu,
-jakies piwa, kiełbaski ew. inne pyszności
-inne wymagane


Po zlocie w Tychach przenosimy sie na ognisko i całonocne pogawędki do Rogoźnika ( mamy rezerwacje na domki i troche terenów zielonych ).



Prosimy naddatkowo zatankować maszyny (Tychy-Rogoźnik to jednak kawałek drogi) , i przygotować jakies drobne kilkanaście zł na wynajęcie domków na nocke ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-12 21:51:07 /


MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-12 21:59:48 /


deja vu ?
zdaje mi sie że keidyś tam byłem ;)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-13 10:25:13 /


Tylko w tym miejscu właściciele są na tyle nieodpowiedzialni że chcą nam wynająć domki :)

Arni12 / 2005-05-13 12:40:20 /


buahahaha no dokładnie - słyszałem o propozycjach 200 domek na dobe + 1000 zł kaucji czy 250 doba + 500 kaucji (z tym że to na 5 osób i nic wiecej + cisza nocna ) , ale to w innych miejscach wiec uderzyłem w znane propozycje i jest ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-14 00:04:38 /


piwo piwo i po piwie. browar robi ogromne wrażenie, zderzenie minionych lat z współczesną technologią warzenia piwska. naprawdę warto było. A ciekaw jestem jak zakończyło się ognisko? czy drewna starczyło?? :))))
Nasunęła mi się taka mała myśl. może pójść za ciosem i co jakiś czas organizować na śląsku takie spotkania połączone z odwiedzaniem ciekawych miejsc? Mamy w okolicy kupę fajnych tematów do pokazania sobie jak i reszcie świata. np sztolnia w T. Górach, szlak warowni jurajskich, można polatać samolotem na muchowcu. temat do dyskusji. czekam na fotorelację z browaru.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-15 10:31:44 /


Szymek - a co robimy jak nie zwiedzamy te ciekawe miejsca ;-))

Drewna nawet nieco zostało ... ognisko paliło sie jeszcze rano i było jakies sniadanie dzieki temu.....

Fotorelacja wkrótce


No i omineła was najciekawsza i najśmieszniejsza konkurencja sprawnościowa...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-15 16:26:15 /


Dziękujemy organizatorom za tak wspaniale zorganizowaną wycieczkę.Zwiedzanie BROWARU -REWELACJA.Szkoda ze niebyło nas na spotkanku integracyjnym w Rogoźniku siła wyższa Praca w systemie 3 zmianowym i pech chciał że akurat nocki wypadły.Pomysł Szymka jest niezły może Tarnowskie Góry byłem widziałem warto to jeszcze raz zobaczyć szkoda że ludzie z innych miast nie dopisali, do następnego razu !!!!!!!!!!

Targo / 2005-05-15 17:44:54 /


Podziwiamy szczególnie Tych zlotowiczów którzy mimo pracy / innych obowiązków przybyli jednak nawet tylko na część imprezy , że też im sie chciało.

Ci co wcale nie przybyli mają czego żałować.. hihi

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-15 23:18:46 /