logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Czym usunąć klej (a'la uszczelka - silikon,gumę) z tylnej szyby?

Czym usunąć klej (a'la uszczelka - silikon,gumę) z tylnej szyby?

Otóż mam tylną szybę klejoną, z grubsza usunąłem starą gumę, ale resztki pozostały, rozumiem że do ponownego zamontowania jej, potrzebna będzie czysta powierzchnia, ale czym usunąć resztkę tej gumy/silikonu/kleju?

Skrobaczką można się zabić... aceton nie pomaga.... ktoś ma jakieś pomysły?

Piotrek PCK / 2005-05-06 20:58:43 /


moze denaturat ci pomoze,wiem ze zmywa silikon

Raszyn / 2005-05-06 21:00:32 /


Sprobuj NITRO, albo spytaj w sklepie o zmywacz do kleju do szyb.

Nie kleisz na czysta powierzchnie, po odtluszczeniu smarujesz primerem blache i szybe. Potem klej.

Mysza liil (EM) / 2005-05-06 21:56:48 /


jest specjalny zmywacz do silikonu ( do fug silikonowych ) w sklepach z płytkami i klejami do nich się go kupuje . ew terpętyna ale ona tylko przyspiesza starzenie silikonu a go nie rozpuszcza wiec jeżeli to grubsze zabrudzenia to nie bardzo .
a do skrobania użyj drewnianych pałeczek do jedzenia (mozna je tanio w ikea kupić ) bo szybe porysujesz . trzeba je co jakiś czas ostrzyć .
pozdrawiam i sorki za ortogr.

Lukruś / 2005-05-06 22:44:40 /


W poniedziałek kupie i sprawdzę te zmywacze. Bo rozumiem żeby kleić tą szybę (najpierw pomazać ją tym czymś) to powierzchnia musi być czyściutka.

Piotrek PCK / 2005-05-06 23:11:59 /


JA WIEM ZE TYLKO MECHANICZNIE,NOZYKI TRAPEZOWE JAK DO PLYT NGK ALE SAME WKLADY

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-31 22:39:45 /


A co z ogrzewaniem szyby, wytrzyma tą chemię?

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-02 21:39:19 /