logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Nowe amortyzatory do Capri MKIII - co obecnie jest najlepsze

Nowe amortyzatory do Capri MKIII - co obecnie jest najlepsze

Witam,
Nadszedł czas na zmianę w moim Capri amorków. Poczytałem chwilę (ale nie za długo :) i jest kilka opcji, jednak chciałbym się poradzić forumowiczów. Jakie obecnie najlepsze by były amorki do Capri MKIII z silnikiem 2.9 Cosworth V6? Jeżeli chodzi o tryb mojej jazdy to autem nie śmigam za często ale też nie chciałbym typowo super twardych sportowych amorków. Proszę o radę

velSztaba Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-05-13 11:06:28 /


Wg mnie najlepszych wyborem będzie kupno GazShock z regulacją twardości. Oczywiście są droższe niż zwykłe dostępne zamienniki, ale masz możliwość ustawienia auta pod siebie. Chcesz mieć betonowe zawieszenie to tak ustawić, podobnie działa w drugą stronę. Pamiętaj że same amortyzatory to nie wszystko.

tutaj trochę info: http://www.capri.pl/forum/251757

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-05-13 12:21:28 /


http://www.gaz-shocks.pl/ford-capri-mk-iii-all-models-1978-88-amortyzatory-gaz-shocks-z-regulacja-twardosci-gai-4103-p-30071.html

No i teraz jest pytanie czy coś jeszcze muszę dokupić do amorków. Po prostu nie wiem jak skompletować zestaw. Czy koniecznie muszę zakupić nowe sprężyny, czy mogą zostać moje aktualne? Skoro same amorki to nie wszystko to poprosiłbym jeszcze o kilka informacji na ten temat. Wiem, że sprężyny są różne ale nie jestem w stanie dopasować tego co będzie pasować do amorków

velSztaba Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-05-13 17:35:14 /


Jezeli auto służy do jazdy na codzien a do sportu sporadycznie to amortyzatory z regulacja sa przerostem formy nad treścią.

Ja osobiście gaz schowków nie polecam bo sa słabe jakościowo wylewają sie i urywają regulacje, poza tym te oferowane do capri w lini podstawowej sa olejowe a nazwa myli kupującego i myśli ze to gazowe.

Jak chcesz dobre z regulacja to spaxy sa gazowo olejowe i trzymają jakość, dostepne takze koni droższe od spaxow ale regulacja problematyczna bo trzeba wyjmować kolumnę do regulacji.

Jezeli chcesz do cywilnej jazdy to z aktualnie dostępnych jest tylko kayaba inne firmy juz tego nie produkują a jak sa na sprzedaz to zlezane.

Co do sprężyn jezeli bedziesz montował amortyzatory z regulacja twardości to powinienes zmienic sprezyny ze względu na to ze sa one ze skróconym skokiem trzpienia i na seryjnej sprężynie amortyzator bedzie pracował na nie właściwym zakresie co moze spowodować jego szybsze zużycie i uszkodzenie.

Jezeli za to chcesz wg mnie najlepsze rozwiazanie ktore było w capri, to oryginalne amortyzatory bilstein na grubej rożne montowane w capri 2.8i. Dostepne sa nowe wkłady jak mozna kić kolumny używane w dobrym stanie ponieważ sa one regenerowalne.

Każde z tych rozwiązań mam dostepne w ofercie, jezeli jesteś zainteresowany napisz do mnie czego dokładnie oczekujesz od auta doradzę ci najlepsze rozwiazanie.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-05-14 06:34:10 /


Chuder, a masz przednie Bilsteiny ale do zwykłych kolumn, nie 2.8i ? Jaka cena?

Gacu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-05-14 11:32:24 /


Mam napisz do mnie mail podam wiecej szczegółów

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-05-14 22:22:28 /