logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » prosze o pomoc nie mogę przekrecić wałem w silniku

prosze o pomoc nie mogę przekrecić wałem w silniku

mam taunusa mk III w automacie był odnawiany i był wyciągniety silnik i po ponownym zamontowaniu nie mogę obrucić wałm a przed włożeniem silnika było wszystko ok co może być powodem tego że nie mogę obrucić wałem czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie prosze o pomoc

lukasz21 / 2005-05-10 20:44:46 /


A sprawdzies czy na biegu nie jest ??:)

Rysiek / 2005-05-10 21:16:21 /


Troche malo szczegolow podales. Czy silnik byl rozkladany? Czy krecic kluczem probowales czy rozrusznikiem?

Rysiek / 2005-05-10 21:23:47 /


Aha i czy walem korbowym czy tym co do mostu idze:)

Rysiek / 2005-05-10 21:25:16 /


przed włożeniem śilnika kręciłem kluczem i wał sie kręcił śilnik nie był rozbierany jest w dobry stanie technicznym po włożeniu śilnika i skręceniu ze skrzynią nie mogę obrucić wałem nie prubowałem rozrusznikiem bo jeszcze go nie włożyłem a bieg tu nie spełnia żadnej roli bo to jest automat i dopuki nie pracje silnik to tak jakby skrzyni nie było

lukasz21 / 2005-05-10 21:37:07 /


jeśli skrzynie masz automat to założe się że skręcałeś skrzaynie do silnika z konwerterem przykręconym do koła zamachowego.. wcięcia nietrafiły w pompe oleju w skrzyni i jak dokręciłes to naprężenia zblokowały silnik.. :))

konwerter powinieneś najpierw wsadzić w skrzynie biegów i odpowiednio ustawić.. dopiero potem przykrecić skrznie do silnika.. a na samym końcu przykręcasz konwerter do koła zamachowego przez otwór rozrusznika..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-10 21:38:43 /


jak poluzujesz skrzynie biegów.. to silnik powinien zacząć się obracać.. jest również niewielna szansa ze wciecia napędzające pompe oleju w skrzyni wskoczą na swoje miejsce..
ale generalnie radził bym zdjąć skrzynie i założyć ją jak trzeba bo można uszkodzić pompe oleju..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-10 21:44:42 /


Hehe...Trójkąt, nie przypomina Ci to czegoś?:))
Kilka miesięcy temu zrobiłem identycznie - źle zamontowałem konwerter i stąd nie było rady poruszyć. Musisz tak przekręcać konwerterem, aż poczujesz jak delikatnie wpada w taki ząbek głębiej - oznacza to że jest założony prawidłowo:))

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-12 00:27:05 /


No... tylko ze jak juz dokrecili na chama, to male szanse daje konwerterowi... napewno szyjka juz jest owalna :(

Mysza liil (EM) / 2005-05-12 07:03:05 /


dzieki za informacje śilnik już na swoim miejscu

lukasz21 / 2005-05-12 21:38:37 /