logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Co to jest pas przedni??

Co to jest pas przedni??

Pytanie jak w temacie niebardzo wiedziałem czy niewstawić tego w dziale technika ale jako że nie wiem co to to i tak nieiwdzialbym czy wstawić to do wnetrza hamulców czy czego kolwiek innego ;]

No wiec co to jest do czego to słuzy i gdzie w samochodze to jest??

ci3jk4 / 2005-05-12 14:21:22 /


ogolnie chodzi o czesc samochodu która masz pod lampami i niżej. taki pas blachy.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-12 14:22:44 /


jest to kawalek blachy z przodu samochodu pomiedzy blotnikami

mozna go podzielic na kilka czesci
gorny to element ktory widac po otworzeniu maski, jest nad reflektorami pomiedzy nimi
dolny jest za zderzakiem i pomizej niego
srodkowy to cienki pasek metalu pomiedzy reflektorami a zderzakiem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-12 14:24:27 /


to cos takiego czego potrzebuje :) a zazwyczaj ciezko zdobyc a jak juz jest to cholernie drogie . Pozdro

ziutoon / 2005-05-12 15:02:37 /


Tzn jesli chciałbym zeby przód auta wygladał tak [mam na mysli ta część pod zderzakiem-ze taka zaokraglona] http://www.capri.pl/photo/d/5/407e8786397d5.l.jpg a wyglada na przykład tak http://www.capri.pl/images/image.php?back=../club/yellow-bazooka.php&dir=../club/images/yellow-bazooka&name=yellow-bazooka-01
[rozumiem ze w tym wózku niema zderzaka tylko to jest wlanise ten pas przedni] to musze wymienić pas przedni albo go jakoś przerobić-dobrze rozumuje??

PS.mam nadzieje ze nikt sie nie pogniewa za pozyczone fotki...

ci3jk4 / 2005-05-12 15:56:11 /


tak, musialbys zalatwic dolna czesc pasa przedniego, od zderzaka w dol
bywaja w niemczech nowe ale to koszt 150-200 euro

kiedys bywaly ladne uzywane duzo taniej ale to juz rzadkosc

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-12 16:05:09 /


Nie no w Capri jak ściągniesz zderzak bedzie wyglądać jak to zielone z chromowanym zderzakiem (tylko ze bez) a nie jak to zółte -tam pas chyba nie jest do końca oryginalny. Generalnie zderzak jest dość małym kawałkiem metalu / z plastikowymi naroznikami (mk3) lub cały z metalu czarny lub w chromie (Mk2) - nie to co wielkie plastikowe zderzaki dzisiejszych aut tylko jak np. w Fiacie 125p - jak zdejmiesz zderzak to wszystko zostaje na swoim miejscu.

Zresztą wygląd pasa pod zderzakiem zależy czy to bedzie Capri Mk2 czy Mk3 bo doły pasa przedniego były różnie ukształtowane np. wersje S miały taki jakby spoilerek jeszcze [fotka poniżej]





MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-12 17:55:22 /


Odgrzeje starego kotleta. Moje pytanie jest wynikiem totalnej niewiedzy, która to spowodowana jest z kolei stanem przodu w moim samochodzie. A mianowicie:
Czy listwa pod lampami i grillem w MK3 jest oddzielnym elementem pasa przedniego? Innymi słowy, czy da się ją wymienić?
Ale poetycko to napisałem..

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-04 18:59:05 /


całej nie wymienisz, możesz jedynie zgrzewy rozwiercić i dosztukować sobie boczne kawałki wg oryginału
U mnie nie bedzie dodatkowych dziurek na spinki bo atrapka od mk3 potrzebuje ich tylko po1 na strone :)

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-04 19:26:06 /