logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Zamiana diesla na benzynę w Transicie II

Zamiana diesla na benzynę w Transicie II

Cześć,

Pytanie jak w temacie. Czy ktoś to robił, czy są problemy i czy ma to sens? :)

A jeśli tak, to jaką benzynę wrzucić? Podejdzie 2.0 DOHC?

Pozdrowienia,
Artur

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-01 00:03:52 /


wielkimi krokami zbliżam siedo takiej własnie zmiany, benzyna jak dla mnie tak bo jest ciszej w środu, a wygłuszenia w transicie mk2 są znikome wiec jak najbardziej to ma sens, jeżeli chodzi o efekty to diesel jest strasznym mułem. ja postanowiłem wstawić 2.9 efi z tego wzgledu że bede oprócz ładowania auta na lawete ciągnął przyczepe z drugim samochodem, wiec zestaw bedzie ciężki a w tym przypadku potrzeba jest od cholery momentu obrotowego. jak bedziesz chciał wstawiac dohc albo inne 16v to masz łatwiejszą sprawe bo nie musisz kombinować ze skrzynią biegów tylko wstawic mt-75 z transita mk4, nie bedziesz musiał kombinować z przerabianiem drążka zmiany biegów, albo ciąć podłogi. pomidzy jazdą na dieslu, a na benzynie z instalką gazową nie ma różnicy koszty wychodzą takie same .

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-01 06:56:36 /


Czyli nie ma zbyt wielu przeróbek. Super :) Ja mam w tej chwili transita IV 2.0 DOHC 8V z gazem sekwencyjnym. I potrafi spalić mi w trasie 10-10,5L LPG. A w mieście nie przekracza 13L.
Dlatego coś takiego by mi bardzo pasowało zamiast diesla w turku, którego mam zamiar kupić :) Hałasu mniej i osiągi lepsze, bo ciężarów nie wożę, a przy okazji ekonomicznie wychodzi jednak nawet sporo lepiej, niż diesel (myślę, że 2,4D te 9L = 42zł spali, a moje B+G 12L = 24zł)

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-01 20:07:58 /