logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » kupowanie samochodu » Zakup auta z Holandii.

Zakup auta z Holandii.

Cześć.

Któraś już moja próba zakupu Capri.

Znalazłem ładny egzemplarz w Holandii.

Czy możecie polecić kogoś kto kompleksowo pojedzie, zakupi, przywiezie na lawecie, pomoże zarejestrować?
Ile taka usługa kosztuje?

Wiem że są firmy które się tym specjalizują, ale jak próbuję którąś wyszukać, to ma mnóstwo złych opinii w internecie.

Pzdr,
M

mimuka / 2015-06-22 13:06:15 /


Cześć
"Pojedzie, zakupi, przywiezie na lawecie" w tym mogę pomóc. 1,1zł/km
Pozdrawiam

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-06-22 15:48:33 /


jestem w NL na miejscu jak jest coś nie daleko mnie, mogę chętnie zerknąć w weekend daj namiary na priv i dam ci znać czy dam rade

rybagosc Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-06-22 18:53:18 /


Cześć.

Bardzo dziękuję za oferty przywozu.
Uświadomiliście mi że do kosztów transportu i rejestracji jeszcze trzeba doliczyć akcyzę...
Takie auto http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=273048003&cd=635703202270000000&asrc=st|fs wyjdzie wtedy w Polsce za około 40k. To już dla mnie za dużo. Muszę się z tym przespać.

rybagosc, pisałem z właścicielem tego capri. Wydaje się spoko gościem. Nie może podesłać zdjęć więcej bo auto stoi w takim centrum wystawienniczym. I niestety nie można auta obejrzeć w niedzielę w związku z tym.

Pozdrawiam,
Michał

mimuka / 2015-06-22 19:26:37 /


Jaka akcyza ? auto ma ponad 40 lat zabytek praktycznie z klucza czyli bez akcyzy recyclingu i innego złodziejstwa .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-22 20:37:13 /


Nie ma szans zeby nie zaplacic haraczu akcyzowego.... Nawet z opinia rzeczoznawcy ze auto jest kolekcjonerskie. Przerabialem na dniach temat blisko 30 letniego auta.

mbbmb / 2015-06-22 21:16:00 /


Powyżej 30 letnie już jest szansa , poniżej nie ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-23 11:20:32 /


Ale tutaj masz już 40 lat zatem nie ma nad czym debatować .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-23 21:06:49 /


Killer .... 1,1zł/km ???? Nie zaniżaj stawek rynkowych ..... Tym bardziej że poza RP.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-24 00:47:10 /


Okej, rzeczywiście jak auto zabytkowe to można się ubiegać o zwolnienie z akcyzy, aczkolwiek nie jest to jasne czy na pewno Urząd Celny nie zakwestionuje zwolnienia: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/akcyza/311102,Samochody-kolekcjonerskie-bez-akcyzy-i-cla-z-nizszym-VAT.html

A jeśli decyduję się na zdalne kupienie auta: macie jakiś schemat jak działać żeby nie zostać wystrychniętym na dutka? Jakie umowy się podpisuje i komu i kiedy się płaci kasę?

Pzdr,
M

mimuka / 2015-06-24 10:51:55 /


Wiśnia, to stawka dla klubu naturalnie, nie dla "obcych".

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-06-24 12:15:51 /


Jadąc tam osobiście można napisać na papierach dajmy na to 1000E jeśli właściciel się zgodzi , zapłacisz wtedy 800 zł akcyzy .... i tak sporo , ale jest to jakiś sposób. Ze swojej strony jeśli chcesz strasznie ten egzemplarz to polecam M-Maniaka :D Dostaniesz auto z dostawą pod drzwi, umowę z właścicielem pisze się dwujęzyczną (odpadają koszty tłumaczenia) , tylko nie wiem czy się łatwo dogadać w ichniejszej mowie , mam nadzieję , że właściciel włada choć podstawami ang/niemieckiego :) -- a też bym się chętnie wybrał po takie śliczne Capri :)


Co do umowy na usługę i powierzenia tak sporej kwoty pieniedzy w gotówce to bałbym się powierzyć jakiemuś przypadkowemu handlarzowi co sprowadza fury....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-24 14:04:48 /


Jeśli chodzi o zwolnienie z akcyzy, przerabiałem temat przy okazji Fiata 500 z 72 r. Rozmawiałem z ludźmi z infolinii Urzędu Celnego i bezpośrednio z oddziałem urzędu, pod który podlegam. Jedni i drudzy zgodnie twierdzili, że nie ma problemu ze zwolnieniem z akcyzy auta ponad 40-letniego. Wymagana była opinia rzeczoznawcy i dodatkowo chyba jakieś oświadczenie wnioskującego (2 zdania + podpis).
Czyli w teorii powinno pójść gładko, jeżeli masz opinię. Ja w końcu odpuściłem temat, bo auto było tak tanie, że akcyza wyszła taniej niż opinia :-)

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-24 14:47:41 /


Kiler.... Zwracam honor.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-24 23:57:38 /


później z opinią nie płacisz recyklingu (choć podobno mają znieść wreszcie tą opłatę) , więc i tak się opłaca ..

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-25 00:03:11 /


rybagosc, wysłałem ci wiadomość na priw. Jak możesz to obczaj proszę to Capri. Szczegóły w priw wiadomości.

Dostałem zdjęcia problematycznych miejsc od właściciela. Auto nie jest bez skazy. Ale może ciągle warte swojej ceny. I napewno warte oględzin niezależnego eksperta :-)

Pzdr,
M

mimuka / 2015-06-25 13:30:53 /


Kartę pojazdu mają znieść podobno od lipca (czyli 500zł wydane na czerwoną książeczkę) ale w zamian ma być podobno opłata 400zł która będzie zwracana przy złomowaniu auta. Więc tak na prawdę skorzysta ostatnia osoba która będzie autem jeździć, nie dość że dostanie pieniądze za złom to jeszcze 400zł zwrotu wcześniej wniesionej opłaty. W sumie to było do przewidzenia, że coś za coś, bo przecież w Polsce tak kolorowo nie jest. Państwo nie pozbędzie się łatwiej kasy by żyło się lepiej. Choć to na razie podobno, bo potwierdzonej informacji nie mam.

Kropla Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-25 15:39:19 /


od 1 stycznia znika opłata recyklingowa. O zniesieniu Karty pojazdu nie słyszałem i wątpię by to weszło. Poza tym karta jest dużo tańsza ( 75 zł ?)

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-25 15:53:26 /


Hej.
Rybagosc jednak nie moze podjechac obczaic fury.
Znacie kogos kto moglby?

Pzdr
M

mimuka / 2015-06-26 19:33:26 /


Cześć.
Capri kupione i przywiezione. Auto cud.
Morda mi się cieszy od ucha do ucha :-)

Wielkie dzięki dla Killera vel M-maniaca za przytarganie auta. Baaaardzo miło się gadało.

Pozdrawiam,
Michał

mimuka / 2015-07-11 00:16:35 /


dawaj zdjęcia auta albo rób strone

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-11 09:41:53 /


Albo lepiej nie bo znów będą zazdraszczać :)

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-11 13:41:04 /


Coś odemnie. A resztę niech właściciel zamieszacza ;) i się chwali, bo na prawde jest czym.
Trasa z Capri na pace, wielka przyjemność.
Przyjenością było również poznać kolejnego motoryzacyjnego "świra" ;)

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-07-11 13:57:48 /


Szkoda że nie...... :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-07-11 22:01:11 /


Ja już nie wiem skąd się te świry biorą ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-11 23:48:37 /


Cześć.

Panowie, mam już opinię rzeczoznawcy (dzięki bobik), załatwiam zwolnieni z akcyzy.
Ale za podpowiedzią Chudera zastanawiam się czy nie rejestrować na zwykłe białe tablice.
Tylko czy w takim przypadku nie będę musiał płacić opłaty recyklingowej. Wiem że od przyszłego roku wycofują tą opłatę. Ale czy na razie da się w 41 letnim aucie z opinią rzeczoznawcy jej uniknąć?

Pozdrawiam
Michał

mimuka / 2015-07-21 08:52:15 /


mając opinie nie trzeba

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-21 09:03:52 /


Dzięki
Tego się będę trzymał jutro/pojutrze w urzędzie komuniakcji

Michał

mimuka / 2015-07-21 11:27:02 /


W razie czego odrazu druknij sobie paragrafy z ustawy o recyklingu - interesują Cie dwa z samego poczatku ustawy - def. pojazdu historycznego oraz, że ustawa (a więc i opłata) nie dotyczą pojazdu historycznego. W urzędzie z taką kartką mogą sobie sprawdzić z oryginałem ustawy -- samochód historyczny to jeden na 100000 , więc istnieje duża szansa , że jeszcze się z tym nie spotkali.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-21 14:52:42 /


dokładnie chodzi o:
Art. 2 pkt 2 oraz art. 3 pkt 5 ustawy z dn 20 stycznia 2005 o recyklingu pojazdów wycofanych z ekspoatacji

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-21 15:11:08 /


Tak miało nie być. I ta opinia może nie zabaglać. Bo dotyczy samochodu zabytkowego nie historycznego. Zabytkowy też jest zwolniony z recyklingu, ale czyni go takim raczej wpis do ewidencji, a nie opinia.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-21 18:56:13 /


oni przecież nie rozróżniają historycznego i zabytkowego i jak mówisz historyczny, to i tak myślą zabytkowy, a wiedzą, że zabytkowego recykling nie dotyczy, a przy historycznym trzeba się trochę natłumaczyć zazwyczaj :-)))
rejestruj na białe :-)))

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-21 21:31:51 /


Zabytkowy , muzealny , z opinią = historyczny ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-21 22:32:43 /


Cześć.
Więc dostałem czerwone blachy. Niestety musiałem zapłacić 500 zł recyclingu.
Teraz poszukuję życzliwego diagnosty...

M

mimuka / 2015-07-24 11:25:09 /


Co to znaczy musiałem? Po prostu się nie przygotowałeś..... Płać i płacz. U mnie wydrukowany fragment ustawy z zaznaczonym markerem tekstem zawsze był wystarczający.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 11:38:12 /


Dred przeczytaj co napisałem wyżej.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 11:41:57 /


Sorry, ale Capri kolegi jest 1974. Czyli ma 41 lat. Z automatu jest pojazdem historycznym bez żadnej opinii wg mnie. Wiec i recykling z automatu powinien być out.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 11:50:59 /


Cześć.

Ustawa mówi: recycklingu nie płaci się od pojazdu historycznego.
A pojazd historyczny to:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd mający co najmniej 25 lat, uznany przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne
znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

Wg prawa o ruchu drogowym (bo punkt B na pewno nie podchodzi) to taki który jest wpisany do rejestru. A mój nie jest.

Zapłakałem i zapłaciłem.

M

mimuka / 2015-07-24 11:57:20 /


Ale to jest jednak poyyebane.... Dwie ustawy i dwie rożne definicje pojazdu historycznego
Ja bym się podpierał tą nowszą:)

POJAZD HISTORYCZNY:
USTAWA
z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
(Dz. U. z dnia 16 lipca 2003 roku)

Art 2 ust. 11
pojazd historyczny:
a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,
c) pojazd mający co najmniej 40 lat,
d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;



dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:00:58 /


A widzisz i tu się mylisz;-) Co innego to pojazd historyczny w myśl ustawy o ubezpieczeniach, a co innego o recyklingu. Takie nasze polskie smaczki...

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:02:20 /


No właśnie...

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:02:55 /


Właśnie to analizuje... Masakra:) "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne"

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:05:36 /


Jest jeszcze taka sprawa: pani w Wydziale Komunikacji nie potrafiła podać do dowodu tymczasowego żadnych danych typu pojemność, DMC, moc itp. I powiedziała że diagnosta na stacji to wszystko określi, a jak nie będzie potrafił określić to powie że trzeba zarejestrować na zabytek... ?
Zapytałem czy w takim razie od diagnosty zależy czy auto musi być zarejestowane na zabytek, i pani potwierdziła :-)

Hm.
Myślę sobie że zobaczy się co powie diagnosta. Ale najwyżej przemogę się i zrobię białą kartę, wniosek o badanie diagnostyczne zabytku itp... I wtedy poproszę o zaświadczenie z WK o nienależnie pobraną opłatę recyclingową.

Pzdr,
M

mimuka / 2015-07-24 12:14:57 /


Weż od razu wydrukuj sobie foldery i pozaznaczaj co powinno być wpisane w dowodzie, bo będziesz miał potem złe masy, moce etc. Ja kiedy na takim przeglądzie dyktowałem wszystko sam diagnoście z folderów, bo mi chciał jakieś brednie wpisywać.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:17:58 /


bob ale co jest nie tak?
auto idzie na białe czy na żółte?
jeżeli na białe to opinia historyczna wystarcza.
Jak na żółte to dopiero nie powinno być problemu.

Ja jak rejestrowałem auto z zagranicy na żółto - nie zapłaciłem, teraz jak rejestrowałem Taunusa - pokazałem opinie i tez nie zapłaciłem.

mimuka - dałeś się zrobić na szaro...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:34:08 /


a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd mający co najmniej 25 lat, uznany przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne
znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

Wg prawa o ruchu drogowym (bo punkt B na pewno nie podchodzi) to taki który jest wpisany do rejestru. A mój nie jest.


Do ewidencji lub rejestru (żółte blachy)

B) przeciez to to samo co D) w ustawie o OC --- ja nie zapłaciłem i mam Wołgę na białych blachach (bez etapu czerwonych)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:50:25 /


Buicka rejestrowałem na białe blachy po odprawie jako pojazd zabytkowy. W urzędzie opinia rzeczoznawcy (taka, jak piszesz o swojej Bobiku) + podparcie się wiekiem powyżej 40 lat i nie płaciłem recyklingu.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 12:59:39 /


Przestańcie już biczować, bo odkręcanie opłaty recyklingowej jest dopiero problemem (brak takiej procedury).
Zapłacił - stać go było i nie ma tematu.

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 14:16:03 /


Hej.
Nie czuję się biczowany.
A odkręcenie jak najbardziej jest możliwe: https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/recykling-pojazdow/oplata-recyklingowa/#2

Pani w WK powiedziała że musimy poczekać na jej przełożoną aż wróci z wakacji. Jak przełożona się przychyli do mojego wniosku, to wystawią mi "zaświadczenie organu rejestracyjnego, że dana osoba nie była zobowiązana do uiszczenia opłaty recyklingowej,"
I tyle.
Tak samo się stanie jak w ciągu miesiąca zdecyduję się zarejestrować auto na żółte tablice.


Pozdrawiam,
Michał

mimuka / 2015-07-24 14:19:24 /


Hej.
Jak się przygotować do wizyty u diagnosty? Skąd mam wziąć DMC, masę włąsną itp?
Moja tabliczka jest w tych miejscach pusta.

PZdr,
M

mimuka / 2015-07-24 16:35:39 /


np: http://www.capri.pl/image/folders/capri/mk2-d-1976-06/20

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 16:42:55 /


Jak potrzebujesz dane przyczepy (masy) to tez kiedyś wrzucałem :) Albo napisz mi mail czego Ci brakuje bo tez mam Mk2 (tylko nie 2300)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-25 16:39:31 /