logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » przod taunusa MKII a Dziobaka !

przod taunusa MKII a Dziobaka !

Witam! Powidzcie mi jak wyglada sprawa wstawienia przodu od MKII tauniaka do Tauniaka Dzioba oczywiscie pomijajac wyprofilowany pod ksztalt maski pas. Czy reszta jest taka sama czy nie? Poprostu nie moge znalezc ladnego przodu do dzioba a moze to byloby wyjscie. Dzieki z gory.

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-21 12:42:40 /


z tego co mi wiadomo, to całkiem inny:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-21 13:10:10 /


Jako że Argentyna produkowała dziobaki coupe z kompletnym przodem [maska, błotniki, pas przedni] wersji MkII, to nie powinno być trudne. W Granadzie MkI/II i Escorcie MkI/II jest to banał - ale niech się wypowiadają blacharze, którzy już to robili :)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-21 13:32:13 /


jezzos maryja !!! itd ja absolutnie nie chce Ciu narzucaś swojej wizji auta bo pokrywa sie ona z Twoja sasasa ale nie rob tegggooooo!!!! :D Życze wytrwałości w poszukiwaniu!!!!!! Nie poddawaj sie tak łatwo o ile dzobak ma łądniejsyz przód od MKII/III :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-21 15:12:34 /


Nie wiem czy dobrze kumam ,ale jeśli chodzi Ci o przerobienie przodu na MKII/III to pomysł totalna porażka chociaż technicznie nie powinno być większego problemu na 99% da się spasować błotniki maske i pas od nowszego taunusa.Poszycia drzwi są niemal identyczne poza klamkami które w dziobie sa jak w Capri II/III zaś w Taunusie MK II/III są "normalne".

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-21 15:34:24 /


bl juz taki dziob kiedys do sprzedania na allegro

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-21 16:38:00 /


a z tego co ja wiem to do dzioba pasi sporo czesci od MK II lecz od MK III troszke sie juz cos pozmienialo !!
ale dowiem sie jutro dokladnie bo mam kogos co szukal i skladal i nadal sklada dzioba i z tego co zawsze mowil to wszystko tylko nie Mk III

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-21 17:51:53 /


Trochę mnie nie zrozumieliście :) Powiem jeszcze raz. Chodzi mi o to ze moj przod w cupecie jest przegnity i nie moge dorwac nic w dobrym stanie do przeszczepu ale za zadne skarby nie chce przerabiac przodu na MKII/III. Przod ma byc dziobaka jak w orginale i stad wlasnie moje pytanie. Czy przod (chodzi mi o czesc zaraz od podszybia do pasa przedniego (z jego wykluczeniem) wszystko lacznie z podluznicami itd) tauna MKII (pomijajac pas przedni ktory sprobuje odratowac ze swojego) jest taki sam jak dziobala czy nie ? Albo poprostu moze ktos z was ma taki przod od dzioba w ladnym stanie to biore i po klopocie ?:) pozdro

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-21 21:48:05 /


no to tylko ja Cie zrozumiałem;-) i podtrzymuje moją pierwszą odpowiedź.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-21 22:08:33 /


A z tego co ja wiem to będzie pasował.

Sulek / 2005-05-22 07:45:58 /


przypasować to może i sie da, ale czy to to samo?? ja zapamiętałem, że fartuchy były inne?? a może to tylko przedni pas jest inny?? kurde już sam nie wiem:(
sulek, a czy to Tobie dałem tą budę od dzioba?? czy ona jeszcze żyje??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-22 08:43:59 /


bob nie tylko ty zrozumiales :P

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-22 09:43:46 /


mnie tez sie wydaje że inny bedzie, ale pewnie że da sie spasować, bo wszystko "sie da", ale tak ja Bobik napisał, to chyba nie najlepszy pomysł... a tak w ogóle to blacharz nie może tego wyrzeźbić? przeciez od tego jest...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-22 13:52:45 /


dokładnie o Tobie pomyślałem Treetop, tzn. o Twojej pomarańczy: http://www.capri.pl/page/407878a040b4f z tego co wiem ten przód jest właściwie zrobiony od podstaw i chyba to jest najlepszy pomysł: DOBRY BLACHARZ:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-22 14:22:11 /


tak własnie jest, blacharz zrobił nowe: przedni pas (dolny, środkowy i kawałek górnego), podłużnice, kielichy i górne częsci błotników pod maską, do naprawy nadawały sie jedynie fartuchy i podszybie, reszta wpiepszona w taki sposób że niemalże kruszyła sie w rękach...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-22 14:51:28 /


pewnie tak bede musial zrobic ale poki co mysle jak inaczej z tego wybrnac :) Ogladalem juz sporo dziobow do pociecia (nawet sam mam jednego) ale towszystko sa parchy jak moj! chyba tylko faktycznie dobry blacharz mi zostanie! dzieki wszystkim za info i pozdro

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-22 15:26:38 /


Mi się jednak wydaję że całe fartuchy oprócz przedniego pasa są takie same.Jutro porównam dziobaka i MK2 i dam 100% odpowiedź.
Do Bobika:buda jeszcze żyje,bo żal mi jej było pociąć,ale za to na papiery od niego przyprowadziłem z niemcowa dzioba w bardzo dobrym stanie.W tej chwili jest w trakcie remontu ale ostatnio brak mi czasu.Pozdrawiam i zapewniam że flaszka Cię nie ominie bo nie miałem okazji.

Sulek / 2005-05-22 20:33:23 /


Tylko pamietaj o jednym podszybie w Cupecie jest inne od innych tauniakow ,jezeli wspawadz od inego dzioba bedzie problem ze wsadzeniem szyby.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-23 09:37:19 /


http://www.tim.com.pl/~marcin/maciek/images/blacha/blacha%20(110).jpg

http://www.tim.com.pl/~marcin/maciek/images/blacha/blacha%20(105).jpg

http://www.tim.com.pl/~marcin/maciek/images/blacha/blacha%20(127).jpg

http://www.tim.com.pl/~marcin/maciek/images/blacha/remonta%20007.jpg

jak widac wszyetko sie da :P zarówno u mnie jak i u treetopa, jak i w wieeeeeeeelu jeszcze foorkach przodu wlasciwie nie było, a itak sa zrobione, pozatym łatwiej będzie chyba zrobic od podstaw, jak szukac w nieskonczoność innego zdrowego :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-23 17:26:09 /


dzieki wszystkim za pomoc - duzo mi podpowiedzieliscie i dam juz sobie teraz rade - DZIEKI I POZDRO

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-23 17:53:17 /