logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Problem z nowym dowodem...

Problem z nowym dowodem...

po przejrejestrowaniu Capri dostalem taki dowod jak widac na zdjeciu. no i troche dziwnie to wyglada.czy nie bede mial przez to jakis problemow z policja badz na przegladzie? co zrobic? jezdzic z takim dowodem czy isc do wydzialu komunikacji zeby wydali nowy...
najbardziej interesuje mnie jak to wyglada od strony prawnej. ktos sie orientuje?
pozdr.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-23 10:20:18 /


zeby wszystko bylo jasne, to chodzi mi o te zera :).

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-23 10:22:44 /


wogóle dziwne, że Ci taki wydali??;-) mi kazali robić przegląd, żeby diagnosta podał brakujące dane. Ale skoro taki dali to sie niczym nie przejmuj:) dla mnie jest OKI:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-23 10:29:14 /


Wydaje mi się, że nie możesz brać odpowiedzialności za instytucje wydające takie dokumenty. Skoro wydali taki dokument to jest on wiążący. Chyba nie ma się czym przejmować.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-23 10:38:44 /


Mocny masz silnik :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-23 10:56:37 /


no ale przy takiej masie auta i koni za duzo nie potrzeba ;).

a co do tematu to tez tak myslalem, ze jak juz taki dowod wydali to nikt nie powinien sie do mnie czepiac...

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-23 11:00:44 /


Mike, ale i masa własna też nie za duża:) może być to całkiem zrywne autko:)
a 0 prze 0 to może nieskończoność:)
a mieli już podobno takich dokumentów nie wydawać;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-23 11:01:09 /


czyli z tego co Bobik piszesz, to wynika ze nie tylko ja tak mam, a jest duzo wiecej takich dziwnych dowodow???

ps.
a inna ciekawostka jest to ze jezeli masa=0 a dopuszczalna masa calkowita 1300, czyli ladownosc to 1300 - 0 = capri ciezarowka :D!! jeszcze tylko kratke z tylu zamontuje i bedzie pelen lans ;).

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-23 11:14:03 /


Widzisz ja mam podobnie -

dop. ładowność . . . . 0 kg

Te pola ze zdjęcia

F1 i F2 to samo czyli . . . . 1245 kg
F3 - - -

G .... 775 kg
J - - -
K - - -
L też 2
O1 O2 .... 0 kg
P1. no tu jest dobrze
P2 - - -
P3 BU
Q - - -
S1 5
S2 - - -

w Q jest liczba kW na kg ?? po co to komu ?
Mocy też nigdzie nie mam wpisanej

W pozycji P2 poprostu dali mi kreski skoro nie wiedzieli a nie 0 kW

Ogólnie ładnie zamieszane - dop ładowność 0 kg oznaczała że można ładować ile sie chce (w granicach rozsądku) bo nikt tego sprawdzac nie bedzie ;-) oczywiście dotyczyła aut osobowych

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-23 11:41:44 /


Ja bym zostawił te 1300 kg nie na ładunek lecz na masę kierowcy :))) No chłopie, Twoja nowa restauracja - mcdonald ha ha ha :)))

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-23 15:53:41 /


Jeżeli patrol będzie bardziej rozgarnięty niż panie w okienku to zabiorą Ci dowód rejestracyjny. Bez dwóch zdań. I nie będzie przebacz. Dla własnego bezpieczeństwa (finansowego ... chyba :)) pojedź do okręgowej stacji diagnostycznej żeby zrobili Ci pełen niezależny przegląd. Jedyne co to powiedz że nie wiesz o co chodzi w tym dowodzie, ale ten silnik ma 2.0 v6 :).

Jest tyle nieprawidłowości w tym dowodzie że to powinni łyknąć.

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-24 01:56:15 /


ja bym zrobił dym w wydziale komunikacji. jak dla mnie sprawa jst identyczna jak w prypadku gdy wpisali by Ci błędny nr. nadwozia, przy kontroli momo że jesteś niewinny dostajesz po tyłku.

grabasz / 2005-05-24 10:46:58 /


proponuje chwalic sie dalej moze ktos to przeczyta. i bedzie zorientowany :/

nmd / 2005-05-24 14:41:27 /


jeśli masz samochód ubezpieczony w PZU to nie ma znaczenia czy pod maską masz 2,0 2,3 2,4 2,6 2,8 2,9 czy 3,0 - i tak powyżej 1,9 jest jedna stawka.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-24 15:08:58 /


niejest tak zile ,jedyny błąd ztym dowodem to rubryka G- masa własna ,atymi zerami sięniemartw ja mam kreski i jest okej pozdrawiam .

grek Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-24 18:36:22 /


Ja pojemności bym nie zmieniał. Zadko kto ma essexa, a 2.0V6 to się często zdaża.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-24 19:02:59 /


Napotkałem w necie, może się przyda.
Oznaczenia kodów zastosowanych we wzorze dowodu rejestracyjnego

A numer rejestracyjny pojazdu,
B data pierwszej rejestracji pojazdu,
C dane dotyczące posiadacza dowodu rejestracyjnego i właściciela pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:
C.1.1 nazwisko lub nazwa posiadacza dowodu rejestracyjnego*),
C.1.2 numer PESEL lub REGON,
C.1.3 adres posiadacza dowodu rejestracyjnego,
C.2.1 nazwisko lub nazwa właściciela pojazdu,
C.2.2 numer PESEL lub REGON,
C.2.3 adres właściciela pojazdu,
D dane dotyczące pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:
D.1 marka pojazdu,
D.2 typ pojazdu:


wariant, jeżeli występuje,
wersja, jeżeli występuje,
D.3 model pojazdu,
E numer identyfikacyjny pojazdu (numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy),
F.1 maksymalna masa całkowita pojazdu**), wyłączając motocykle i motorowery (w kg),
F.2 dopuszczalna masa całkowita pojazdu (w kg),
F.3 dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów (w kg),
G masa własna pojazdu; w przypadku pojazdu ciągnącego innego niż kategoria M1 masa własna pojazdu obejmuje urządzenie sprzęgające (w kg),
H okres ważności dowodu, jeżeli występuje takie ograniczenie,
I data wydania dowodu rejestracyjnego,
J kategoria pojazdu,
K numer świadectwa homologacji typu pojazdu, jeżeli występuje,
L liczba osi,
O.1 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg),
O.2 maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca (w kg),
P.1 pojemność silnika (w cm3),
P.2 maksymalna moc netto silnika (w kW),
P.3 rodzaj paliwa,
Q stosunek mocy do masy własnej (w kW/kg); dotyczy motocykli i motorowerów,
S.1 liczba miejsc siedzących, włączając siedzenie kierowcy,
S.2 liczba miejsc stojących, jeżeli występuje.

Uwaga:

*) Posiadacz dowodu rejestracyjnego - jest to podmiot, któremu organ rejestrujący wydał dowód rejestracyjny uprawniający ten podmiot do poruszania się pojazdem w ruchu, i jest to:
właściciel pojazdu albo
użytkownik pojazdu użytkowanego w drodze umowy leasingu.
**) Maksymalna masa całkowita pojazdu jest największą technicznie dopuszczalną masą całkowitą pojazdu wynikającą z jego konstrukcji i wykonania, określoną przez producenta.

Mysza liil (EM) / 2007-12-03 15:03:26 /


większość oznaczeń pól jest wyjaśnione na dowodzie z tyłu...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-03 18:49:18 /


podepnę się.
byłem ostatnio w wydziale komunikacji i po powrocie do domu miałem wizję że gdzieś w wydziale wisiała jakaś informacja o tym że stare dowody, te dwuczęściowe z którymś tam dniem (prawdopodobnie z końcem roku 2008) tracą ważność. Szukałem jakiegoś info na necie ale nie znalazłem. Czy ktoś może potwierdzić lub obalić moje proroctwa?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-27 09:50:04 /


Stare dowody zachowują ważność - jak skończy Ci się miejsce na pieczątki to wymieniasz stary dowód na nowy - nawet do starych czarnych tablic wydają nowe dowody (miałem taki nowy trzystronnicowy dowód do czarnych tablic)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-27 10:55:05 /


Tak jest. Jak kupowaliśmy Czesia, to też miał nowoczesny dowód pomimo czarnych blaszek :) Stare dowody zachowują ważność, dopóki mają miejsce a pieczątki diagnosty.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-27 11:14:19 /