logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Ustawienia przepustnicy 2.0 DOHC 16V

Ustawienia przepustnicy 2.0 DOHC 16V

Czesc,

Mam problem, chcialem przeczyscic przepustnice i przy okazji zaobserwowalem cos dziwnego. Przy wylaczanym silniku przy maksymalnym wcisnieciu gazu klapki przepustnicy otwieraly sie tak na max 45-50 stopni. Po poprawieniu srubka, otwieraja sie w pelne 90*. Czy na wylaczonym silniku to jest poprawne ustawienie?

rafalu / 2015-07-28 22:44:57 /


Nikt? Nic? :( Sprawa dosyc pilna, w piatek wyjezdzam. W miedzyczasie poszukalem jeszcze odpowiedzi i teoria glosi, ze jezeli sterownie przepustnica jest tylko przez linke to niewazne czy silnik pracuje, czy nie przepustnica otwiera sie tak samo. Moglby ktos zaprzeczyc/potwierdzic?

rafalu / 2015-07-29 23:03:14 /


Nikt nic bo witki opadły...

Mysza liil (EM) / 2015-07-29 23:17:35 /


Przeczytaj ze zrozumieniem treść żółtej nalepki którą widać nawet na tych zdjęciach.
Obie rzeczy które zrobiłeś (czyszczenie przepustnicy i regulacja śruby zderzakowej) są zgodnie z jej treścią zabronione :)

Konar / 2015-07-29 23:39:38 /


Przeczytalem. Wczesniej szczerze mowiac ze zmeczenia nawet jej nie zauwazylem. Naklejka informuje, zeby nie dotykac "hard-stop" screw i nie czyscic. To czym jak wyregulowalem otwarcie przepustnicy to nie bylo to o czym naklejka mowi. Z tego co mi sie wydaje, ta srubka ogranicza zapobiega "przekreceniu sie" klapek przepustnicy ponad te 90% i tego nie ruszalem. Co do czyszczenia to z tego co sprawdzilem nie powinno sie tego robic bo przepustnica jest pokryta jakims filtrem, ktory zapobiega osiadaniu osadu. Trzeba tylko wybrac mniejsze zlo - czy zmyc filtr razem z osadem i miec czysta przepustnice ale pewnie czesciej trzeba bedzie to powtorzyc czy nie dotykac i miec brud :)

Co do opadajacych witek - gdybym znal sie na temacie nie pytalbym tutaj, nie mam duzego skilla, staram sie cos zrobic wlasnymi silami, zeby sie jak najwiecej nauczyc. Jak cos spieprzylem to posypuje glowe popiolem ale chcialem tylko zasiegnac porady, tutaj, gdzie ludzie na fordach zjedli zeby :)

rafalu / 2015-07-31 09:21:50 /


Tam się nic nie reguluje. Przepustnica ma być zamknięta na puszczonym pedale gazu i otwarta na wcisnietym. Niezależnie czy silnik pracuje, czy nie.

Mysza liil (EM) / 2015-07-31 12:38:55 /


Z jakiegos powodu moja nie otwierala sie do konca (byla zle ustawiona), dlatego dokrecilem tak linke, ze teraz sie otwiera.

rafalu / 2015-07-31 13:27:10 /


Nie musi się otwierać do końca.
To nie przepustnica gaźnika :)
Ilość powietrza wlatującego i tak mierzy przepływomierz.

Konar / 2015-07-31 13:30:25 /


Masz jeszcze TPSa na przepustnicy.

Mysza liil (EM) / 2015-08-03 07:59:25 /