logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Jak sprawdzic luzy na sworzniach?

Jak sprawdzic luzy na sworzniach?

na marginesie dodam, ze problem dotyczy przednich wahaczy od grandzi.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-26 16:13:46 /


jedz na stacje diagnostyczna gdzie maja takiego szarpaka do kol, tam wychodza wszystkie luzy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-26 16:17:11 /


a nie da sie tego zdiagnozowac "garazowymi" metodami? Autko mam rozebrane na czesci pierwsze i latwiej by mi bylo je teraz wymienic niz pozniej na nowo rozkrecac.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-26 17:47:56 /


szrpakami ręcznymi :-)
podnosisz auto z przodu i za koło lub tarczę szrpiesz w pzoimie,
lub
1 odłączasz drążek kierown i sprawdzasz opór zwrotnicy przy skecaniu, powinien być płynny ,lekki acz stanowczy
2. możesz zdjąć zwrotnicę (wycisnąć sworznie) i pobawić się nimi jak luźno chodzą to kiepskie, jak ciasno, to ekstra, no chyba że się tam dostała wilgoc i piach i dlatego ciasno chodzą :-( ale chyba poznasz to

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-26 19:43:43 /


jesli masz wahacz w reku to zlap za sworzen i nim poruszaj, jesli nie dasz rady lub chodzi ciezko to jest ok, jesli lata zupelnie luzno to jest do wymiany (albo regulacji, nie wiem jak to jest w Granadzie)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-26 19:54:07 /


Kreca sie nie za ciezko i nie za luzno, wiec moze jeszcze nie jest tak zle. Jak je pozniej poskrecam to tez poszarpie ;]
Powiedzcie mi jeszcze czy te sworznie trzeba jakos smarowac? W koncu ten smar ma parenascie albo nawet paredziesiat latek i mogl sie troche postarzec.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-26 23:36:11 /


Jak masz kalamitki to sie smarujhe jak nimasz to raczej nie.
milego skaldania. polecam szarpak na stacji diagnostycznej.

Maskek / 2002-10-27 00:16:41 /


ja dziś wymieniłem "garazowym"sposobem sworzeń cena dla informacji 65PLN najlepiej to podnieść pszód odkręcić wachacz i "potarmosić "wachaczem lub samym sworzniem lekko chdzi lub ma luz do wymiany na marginesie niejeżdzij za długo na rozwalonych sworzniach bo jak ci sworzeń wyskoczy to obyś miał szczęście tak jak ja że wyskoczył przy 20km/h

gilmor / 2002-10-29 22:45:26 /