logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Stuk przy hamowaniu (przednie kolo)

Stuk przy hamowaniu (przednie kolo)

Przy mocniejszym nacisnieciu hamulca slychac stukniecie w okolicy lewego przedniego kola, po czym w/w zaczyna hamowac mocniej i sciagac samochod na lewo.
Podobno trzeba rozebrac zaciski, a potem wyczyscic i nasmarowac samoregulator, ktory sie blokuje? Pytam, bo i tak zajrze tam najwczesniej w poniedzialek wiec niech burza muzgow potwierdzi/zaprzeczy tym doniesieniom.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-10 21:11:17 /


a samoregulator to nie jest w tylnim układzie hamulcowym w bębnach?

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-10 21:45:49 /


a jak tam stabilizator ? trzyma sie ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-10 21:52:49 /


glosuje podobnie
prawdopodobnie stabilizator ma naderwane przednie lewe mocowanie, podczas hamowania sie przesuwa i dlatego samochod sciaga (nie przez mocniejsze hamowanie)

poza tym w zaciskach nie ma samoregulatorow, tam sa tylko ruchome tloczki

posprawdzaj wszystkie sruby, szczegolnie te od naroznika stabilizatora i jego obejmy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-10 22:42:18 /


Dołączę się do diagnozy.

Natomiast wniosę veto co do braku samoregulatorów w zaciskach. Są tam, tylko że nie sensu stricte. Rolę ich pełnią uszczelki tłoczków.
Czyli stwierdzenie tak samo chybione, jak to że w silniku dwusuwowym nie ma zaworów.
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-10 23:47:51 /


Gumy stabilizatora byly wymieniane dawno temu, a ostatnio magiczny mechanik wymienial mi wahacze razem z jego podkladkami i tulejkami. Tak wiec obejrze jedno i drugie. Dzieki.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 00:53:08 /


to jeszcze sprawdz przy okazji sruby mocujace zacisk do kolumny, mimo zabezpieczen raz mi sie zdarzylo, ze zacisk sie poluzowal i objawy mialem takie same, jak opisujesz
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-13 10:06:19 /


heee mi to sie nawet kiedys wykrecila jedna sruba :D:D

ehhh taunusy :D
zgubilem tez kiedys i gorna srube amorka

wjedz na kanal czy jak nie masz to podnies na lewarku i posprawdzaj wszystkie sruby , tylko nie reka tylko odpowiednimi kluczami ...

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-13 12:38:01 /


Przyczyna lezy w nowej koncowce drazka, ktora rozleciala sie po 2 tygodniach. Sworzen jest zupelnie luzny i kolo lata sobie na lewo i prawo.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-27 01:23:39 /


Podepnę się do tematu. U mnie gry wcisnę pedał do 3/4 słychać stuknięcie( nie zawsze) po lewej stronie(tak jakby przy serwo), na chwile pedał robi się sztywniejszy po czym docikam go do końca. płynu nie ubywa. I Tu pytanie: czy to może być objaw:
a) zapowietrzenia
b) podciśnienia
c) serwa
d) inna odpowiedz

Medziak Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-27 09:22:53 /


a ja znowu jak wjade na śpiącego gline to słusze takie "kwik" przy prawym kole coś jak by blacha waliła albo coś już sprawdzałem tą blache oslonową odgiołem delikatnie ale dalej jest ten "kwik" aha nawet jak depne w pedał nagle to też mam ten "kwik" wie ktoś co to?

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-27 09:52:16 /


Też takie coś zauważyłem w dziobaku, niezawsze ale czasem stuknie jak juz stoje i wcisnę hamulec to też słychać (trzeba rozbierać zacisk?)
Aha a ostatnio zauważyłem że zaczyna ściągać w lewą strone przy mocnym hamowaniu, niedługo będe wymieniał klocki więc będzie trzeba to sprawdzić ale wolał bym opinie kogoś kto też coś taniego miał:D zanim wezmę się do roboty

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-27 12:21:01 /


Również miałem przygodę ze stukaniem jakiś czas temu. Przy mocniejszym hamowaniu, od strony przedniego koła pasażera dochodził mnie stuk. Zachodziłem w głowę co to może być (świeże zawieszenie i hamulce) .
Okazało się, że akumulator był za słabo przymocowany i się przesuwał na półeczce :)

Śmietan / 2007-01-30 12:06:15 /


No ładnie, ale ja miałem inną awarię - w borewiczu. Świeciła się lampka ręcznego. Sprawdziłem czujnik przy dźwigni, potem zegary, zdjąłem kokpit, porozpinałem instalację (no zwarcie przecież jak ta lala!!!) okazało się (już w nocy), że płynu hamulcowego mało było.... Marna to samoreklama:)))

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 23:02:33 /


Myślę więc, że warto sprawdzić ten akumulator...

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 23:03:17 /


Ostatnio przy wjezdzie na stację benzynową tocząć się jakieś 5kmh nacisnołem pedał hamulca i usłyszalem z tyłu stuknięcie potem jak wyjeżdzałem zaniepokoiło mnie uczucie hamowania samego mostu wibrowal mi lekko tył i czułem znacznie ze hamuje po zjechaniu na pobocze kilkukrotnym wciśnięciu pedału ustapiło.
Zaniepokoiło mnie to nie wiem co to jest czy szczęki sie zacinają czy moze to wina pompy?
Płyn hamulcowy mam nowy nic nie cieknie

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-03 19:13:52 /


moze cylinderki nie odbijają dobże

BenioTL Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-04 15:05:59 /