logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Jak zostać Rzeczoznawcą Samochodowym ?

Jak zostać Rzeczoznawcą Samochodowym ?

Polski Związek Motorowy od lat prowadzi działalność w zakresie ocen i ekspertyz w dziedzinie rzeczoznawstwa techniki samochodowej i ruchu drogowego oraz poradnictwa fachowego na rzecz motoryzacji. Zadania te wykonują rzeczoznawcy samochodowi.
Według Ustawy z Prawa o ruchu drogowym, rzeczoznawcą samochodowym może zostać osoba która:
1.Posiada obywatelstwo polskie
2.Posiada wyższe wykształcenie
3.Posiada 5-letnia praktykę zawodową w dziedzinie związanej z motoryzacją
4.Posiada prawo jazdy kategorii A, B oraz C1 i C
5.Nie była karana wyrokiem sadu za przestępstwo umyślne
6.Posiada certyfikat w zakresie rzeczoznawstwa samochodowego wydany przez jednostkę akredytowana w polskim systemie akredytacji.
7.Została wpisana na listę rzeczoznawców samochodowych


O ile punkty 1-5 nie pozostawiają wiele pytań, to chcialbym sie dowiedzieć możliwie dużo na temat 2 ostatnich. Jak wygląda droga do uzyskania certyfikatu oraz wpisania się na listę rzeczoznawców samochodowych ?
Slyszalem, że jest do przejścia mnóstwo egzaminów z poszczególnych dziedzin motoryzacji oraz bodajże 3 lata stażu u boku rzeczoznawcy... co jeszcze i jak to wygląda dokladnie?
Prosilbym o przedstawienie drogi jaką trzeba przejść, żeby zostać rzeczoznawcą samochodowym.

pozdrawiam

zdzislav1 / 2005-06-11 17:01:02 /


proponuje przejsc sie do pzmotu i zapytac oni wszystko Ci wytlumacza. ja tak lazilem. ale wyglada to mniej wiecej jak dostanie do zamknietej grupy prawnikow. nie tak latwo. ale powodzenia.

zoha/kudłaty_wFe / 2005-11-17 14:23:28 /


....podłączjąc się pod wątek zapytam :
a może ktoś wie jak zostać prezydentem ?

Z tego co wiem to :
sposób nr 1 - zdobyć papier z elektryki
sposób nr 2 - zagrać w filmie z bratem i grabić cudze mienie z nieba

Czy są jakieś inne możliwości , ile to może potrwać i kosztować ?
Za wszystkie odpowiedzi z góry gorąco dziękuję i obiecuję o nikim nie zapomnieć po objęciu prezydentury . Wasz kandydat . :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 22:44:07 /


Ad sposobu 1, teraz to trzeba juz bedzie miec pewnie magistra elektryki - takie tam wyzsze wyksztalcenie, bez skonczenia studiow ;) No i zwykly skok teraz nie wystarczy, ale taki 'o tyczce' bedzie dodatkowym atutem.

Ad sposobu 2, nie mozna tak zwyczajnie ukrasc, trzeba po cichu, cyli sprywatyzowac ;)

W kazdym razie kombinuj, ja tam Cie popieram, nawet 100 milionow nie musisz obiecywac ;p

Mysza liil (EM) / 2005-11-17 22:51:19 /


hmmmm sprywatować księży c , dobrze , dobrze . Wezmę Cię na ministra prywatyzacji i takich innych drobnych przekrętów ( takich 3/4 cala ).

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 23:03:24 /


"teraz to trzeba juz bedzie miec pewnie magistra elektryki - takie tam wyzsze wyksztalcenie, bez skonczenia studiow ;) "

Tylko bez takich!!! Magistrowie "elektryki" są również na tej stronie!
:P
Buziaki

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 23:54:49 /


Metoda 3. nawalic sie jak swinia i zatanczyc disko polo. Dziala dwa razy. Nie potrzeba wyksztalcenia.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-18 00:00:10 /


Można też przebrać się za wronę i wyjechać czołgiem na ulicę

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-18 10:45:09 /


do offtopa to:/

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-19 00:10:40 /


do topa to :X

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-19 10:19:43 /


się dowiedziałem....

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 10:18:55 /


Zadzwoń do Bobika, pewnie ci to z głowy wybije, ale powie co i jak.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-13 10:35:25 /


poczytaj wątek od początku ... a to nie miejsce na reklamę ...

z tego co mi wiadomo musisz miec 2 lata udokumentowanej praktyki w zawodzie związanym z motoryzacją (szkoła nieważna) prawko A, B, C ... odbyć staż u rzeczoznawcy itp ... jest tego troche

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-13 10:58:01 /


no to doczytałem potem juz tylko leciało po równi pochyłej do alkoholowego offtopa...

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 11:47:34 /


Bobik coś wspominał, że siedem lat się starał...

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 16:11:31 /