logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Podkładka pod gaźnik - 2.8 - wymiary - pomocy! pilne!

Podkładka pod gaźnik - 2.8 - wymiary - pomocy! pilne!

W zwiazku z adaptacja knąbrnego gaznika z granady (solex38/38) mam prośbę do użytkowników takowego wynalazku, pod gaznikiem znajduje sie podkładka dostarczająca podcisnienie do serwa, odciagająca gazy z odmy itd. w zależności od silnika, były różne wymiary takowej, i tu moje pytanie ile to powinno mieć w przypadku gaznikowego 2.8??



w tych którymi ja dysponuje, znajduje sie tam małe przewężenie, przelot 35mm (czerwony na fantastycznym rysunku 'techniczym'), średnica "ogólna" 38mm (zielony na fantastycznym rysunku 'techniczym'), pytanie wiec brzmi ile to powinnno byc przy 2.8?

Jak browar na miedzianej poprawi humor mierzącego, to da się załatwić ;)

pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 02:16:06 /


oczywiście musiałem pokręcić :( - przelot zielony, 'średnica' czerwona...
egh

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-12 02:18:02 /


Ostatnio popsułem parę gaźników ,przerabiając je na miksery.Niestety nie wiem .które były od jakich motorów. zauważyłem ,że podstawa o której piszesz ma taką samą średnicę górą ,jak średnice przepustnic. Przy mniejszej wersji przepustnic ,ale średnic nie mierzyłem ,jest podstawa z przewężeniem,ale jest też bez przewężenia.przy większej średnicy miałem tylko bez przewężenia.Myślę ,że do 2,8 powinna być bez przewężenia z najwiekszą średnica.Do 2,3 bez przewężenia z mniejszą średnicą ,lub z większą ,zprewężeniem ,do 2,0 z mniejsza z przewężeniem .ale to tylko moje domysły.

aeroarte / 2005-06-12 10:55:28 /


podstawa nie może być mniejsza od średnicy przepustnicy. Natomiast czasami, szczególnie w 2,3 z kolektorem ogrzewanym spalinami, spotykałem tam blaszkę tworzącą daszek nad miejscem gdzie wychodziłby EGR gdyby był.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-12 11:08:12 /


Hej
Czy jest ktoś w stanie zmierzyć tą podstwkę do 2,8 ?

Kilgore / 2013-12-01 00:19:18 /


Naprawdę nikt nie jest wstanie zmierzyć ??? Byłem przed chwilą zmierzyć podstawkę od 2,3 i wygląda to tak: Według grandziarza srednica powinna być mniejsza ale jednak nie jest ale za to sie zwęża od 38 do 35,5...

Jakieś pomysły jak to rozpiłować ? Raczej chyba nie na prosto???

Kilgore / 2013-12-01 17:49:28 /