logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Trójnik pod kolektorem dolotowym a wyciek paliwa.

Trójnik pod kolektorem dolotowym a wyciek paliwa.

Witam szanowne koleżanki i kolegów!! Problem wyglada tak Grania 82r 2.0 r4.
Pod kolektorem dolotowym (ssącym) czy jak mu tam:) znajduje sie taki trójniczek z tworzywa, a dokładnie jest wkrecony w kolektor. Jeden z węzyków idzie do aparatu zapłonowego, drugi do gaźnika, trzeci wylot jest zaslepiony.
Paliwo cieknie mi z tamtad jak z kranu. A podobno nie powinno go tam być wogóle. Dodam że wymieniałem wczoraj gaźnik, a jedna z rurek w trójniku pękła(ehh ten plastik).Wszystkie przewody podłączyłem dokładnie tak jak były wcześniej.Co może być przyczyną tego, że paliwo dostaje sie do tego trójnika?
Pozdrawiam i z góry dziękuje!

Posiadacz wiedzy innej niż wszyscy. Artoo

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2005-06-24 10:26:05 /


1. ten trójnik (?) - to podkładka dostarczajaca podciśnienie dla serwa, odmy etc. nie ma w sobie żadnych kanałów z paliwem.

wniosek - sprawdz gaznik, założyłeś opaski na przewody paliwowe? membranki nie ciekna? nie wyłupałeś czegoś z gaznika?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 11:13:20 /


Nie wyłupałem..opaski naturalnie są. Pozostają membranki..a w zasadzie jedna jeśli dobrze kombinuję...

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2005-06-24 11:23:37 /


Jezeli masz gaznik Webera to sprawdz stan membrany z lewej strony - membrany od urzadzenai wtryskowego. Jak ona jest zepsuta to wycieka tam paliwo, a z tamtad przez jeden wezyk leci pod kolektor w okolice trojnika. Ja tak mialem w swoim Capri z silnikiem 2,0R4. W razie czego taka membranka to koszt 10 zl.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:16:35 /


Jeden z wezykow od kolektora do aparatu zaplonowego??

Mysza liil (EM) / 2005-06-24 15:29:30 /


Mysza: Tak do aparatu.
Spróbuje wymienić. Ale znaleźć takie coś w mojej okolicy to będzie niezłe wyzwanie...

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2005-06-24 16:14:38 /


hmmm
a tyle pisalem wczoraj na GG i tlumaczylem :P

no zobaczymy bo widze ze do konca nie byles przekonany wiec czekamy na wypowiedzi :) tutaj :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 19:59:30 /


Wojdat: Nie chodzi o brak przekonania, a o jak najwiecej wiedzy :) Szybko mi uciekłeś z GG i nie dokończyliśmy rozmowy:)

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2005-06-25 08:54:35 /


spox czasem tak bywa , telefon i szybka ewakuacja :-(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 12:01:10 /