logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » o doradztwo prosze

o doradztwo prosze

cze
zrobili mi remont silnika za 2200zł
w sklad czego wchodzilo:
1naprawa glowicy
2wymiana prowadnic zaworowych szt 8
3wymiana zaworow szt 8
4wymiana uszcelniaczy zaworow
5 wymiana pierscieni
6wymina sprzwegla (lozysko,doscik,tarcza)
7wym rozrzadu
8wym oleju oraz filtra
9nowe przewody wys napiecia

po 1000 lub 2000 koles kazal przyjechac na 1 regulacje zaworow
przyjechalem po 2000km
zrobil regulacje zaworow
przejachalem jeszce okoo 600km i teraz autko pali tylko na 2 cylindry
wypalily sie zawory
gosciu mowi ze zreobi mi w ramach renkojmi nowe zawory zale musze je regulowac co 500KM!!!!!!!!!-on nie zartuje

Mial mi utwardzic gniazda zaworowe tym czasem dal tylko do frezowania i zamiast dac 8nowychg zaworow dal 4(podobno ) bo jeszta byla ok
FACET JAWNIE MNIE OSZUKAŁ-co teraz? zapacilem mu jak za nowy silnik
a on teraz mowi ze sie nie da utwardzic gniazd na GAZ a jak przyjmowal zlecenie mowil ze wszytko zrobi , utwardzi i ze bedzi eto kosztowalo 1000zl w efekcie skasowal 2 razy tyle i narobil tylko klopotu bo z momentem gdzy zfrezowal gniazda to teraz sa mieciutkie i po 2500km zawory sie wypalily-MA KTOS JASKIS POMYSL?? czy da sie to jakos rozwiazac poprzez prawna droge??? czy mam mu spuscic wpierd... i puscic warsztat z dymem??
czy moze mozna zmusic go jakos do wywiazania sie umowy i utwardzenia gniazd za co skasowl kase? czy moze mozna zrobic to samemu i od neigo sciagnac za to kase -sadownie??
ktos wie???
z gory dzieki:)

Hoover 3M / 2002-10-28 16:31:23 /


ja bym mu zrobił potężny gnój - a potem zawiózł bym mu silnik i powiedział że może go sobie zabrać a mnie ma oddać kasę

Albi_Poznan / 2002-10-28 16:38:34 /


jest cos takiego jak rzeczoznawca - powinno sie dac to udowodnic - pewnie dobrze by bylo gdybys mial jakis rachunek

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-28 16:58:53 /


Mi sie podoba najbardziej pomysł ze spuszczeniem wpierdol i spaleniem warsztatu.Przynajmniej satysfakcję bedziesz miał gwarantowaną :)

Arni12 / 2002-10-28 17:04:12 /


uuu jak nie masz rachunku to lipa pozostaje tylko wpierd.... ale jak masz to rzeczywiscie mozesz znalezc jakiegos rzeczoznawce i pozwac goscia do sadu postrasz go troszke prawnymi konsekwencjami... moze zmieknie i sie dogadacie a jak nie to do sadu z nim (choc nie wiem czy to cos pomoze)
Ps: chyba za duzo dales za taka robote ja bym sie wkur....

Pozdro z Poludnia:))
Jak co to daj znac to wpadniemy i porzadek zrobimy:))))

jagoolmk2 / 2002-10-28 17:57:11 /


No to jak, robimy mały Capri-Zlot pod warsztatem tego gościa?:))))

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-28 17:57:44 /


taki warsztat przydaloby sie spalic jesli rzeczywiscie kantowal
wiadomo ze utwardzane gniazda to utwardzane gniazda i sa one wymyslone do bezolowiowki a nie do gazu, jednak silnik z takimi gniazdami wytrzyma na gazie dlugo a ze zwyklymi nie bardzo

jak zaniesiesz glowice do warsztatu to oni wyjma zawory, zrobia planowanie glowicy, dotra zawory , zmontuja to z nowymi uszczelniaczami i za taka przyjemnosc placi sie 200zl + koszt uszczelniaczy (40zl) + wymiana prowadnic zaworow (to nie wiem ale pewnie 100-150zl)

gniazd sie nie utwardza, ewentualnie mozna je wymienic na utwardzone co jest juz bardziej skomplikowana operacja i trzeba dorzucic przynajmniej drugie tyle, moze po prostu nie do konca wyraznie powiedziales ze chcesz wymienic gniazda (powtarzam "moze", zeby to nie zabrzmialo niegrzecznie)

dobrze ze koles powiedzial ze zrobi to w ramach gwarancji
radzilbym przez pewien czas po zrobieniu tego jezdzic na benzynie (najlepiej z tymi dodatkami olowiowymi) i tak jak on radzi podregulowac zawory po 500km, pozniej po 1000km, jesli wtedy luzy beda dobre to mozna juz sobie dac spokoj, nie powinno sie katowac silnika na gazie po swiezo zrobionym remoncie, wszystko sie przeciez musi ulozyc, jesli na ktoryms z zaworow luz znika to gniazdo szybko sie wypala


camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-28 18:09:57 /


widzisz camaro chodzi o to ze wszytko bylo "na gebe" moj tato pod moja nieobecnosc wziol capri do warsztu i kazal im wstwic UTWARDZONE GNIAZDA ZAWOROWE za co zreszta taka wysoka cena-oni tego nie zrobili zrobili tylko frez i wstawili stare zaworki 4 zamiast wszytkich nowych i zrobili prowadniczki i skasowali taka olbrzymia sumke bo podobno gosc za sama regeneracje glowicy chial 700zł gadalem z gosciem to powiedzial ze on bierze 12zł za szif- teraz sie WYPIERAJA ze niby tak sie umawiali ale niby nie tak!!
klamia w zywe oczy ale spoko ja to zalatwie juz sie ustawilem z kolesiami;)

Hoover 3M / 2002-10-28 18:18:50 /


w takim razie nalezy im sie male conieco, albo solidne postraszenie zeby oddali kase bo to jest mocne przegiecie
rozumiem jeszcze jak ktos bierze wiecej pieniedzy niz inni za robote, ale jest to zrobione naprawde porzadnie, na dobrych czesciach i bez kantow, z gwarancja z ktorej nie trzeba korzystac bo jest dobrze
ale partactwa za taka kase nie mozna darowac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-28 18:31:13 /


i pozamiatane:)
gostek robi to jeszce raz - mnie to nie obchodzi jak ma byc zrobione i daje mi na to 40 000km gwarancji!!! z tym ze musze wpadac do niego na regulacje zaworow pierwsze 6 regulacji gratis:) czyli na jakies jak dobrze pjdzie 25000km mam spokoj

Hoover 3M / 2002-10-28 22:52:40 /