logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Nie Chce zapalać na gazie:((

Nie Chce zapalać na gazie:((

Witam wszystkich!!
Mam "niestety" Nexie 1,5 8V z instalacją gazową. Ostatnio silnik zaczął mi dziwnie przygasać na gazie na wolnych obrotach ale tylko wtedy gdy był mocno zagrzany... Kumpel doradził mi żebym przeczyścił membrame i spuścił olej z parownika. Więc połuchałem go i zabrałem się do roboty. W poszukiwaniu śrubki na dole parownika zobaczyłem że jest w niej uwalony łebek więc rozkręciłem cały parownik (oczywiście wcześniej spuszczając gaz z przewodów i zakręcając zawór koło butli). w parowniku było troszke oleju więc wszystko wyczyściłem i złożyłem do kupy (na 100% tak jak było wcześniej)Później oczywiście odkręciłem zawór z gazu.. odpalam na benzynie potem przełączam na gaz i nic:(( nawet nie zaskoczył na chwile.. Próbowałem setki razy nawet odpalając na gazie i też nic. Może się myle ale miałem dziwne wrażenie że silnik zostaje zalewany gazem bo po próbie odpalenia na gazie bardzo ciężko było go zapalić na benzynie. Ale zrobiłem tak: zakręciłem zawór z butli i spróbowałem go odpalić- po ciężkich próbach zaskoczyłl na gazie a gdy odkręciłem zawór gazu nagle zgasł... Nie wiem już co robić, elektrozawór z parownika napewno chodzi. Nie wiem co się mogło stać(wcześniej nic takiego nie było) Nie chce jechać do warsztatu bo zapłace kupe kasy a na poniedziałek potrzebuje auto:((

Z góry dziękuje za odpowiedź

danielos / 2005-06-25 20:39:07 /


A gdzie się dowiedziałeś, że na tej stronie są udzielane porady z zakresu instalacji gazowej w Nexii??

Bo tak wogóle, to owszem, ale taka porada u nas kosztuje kupę kasy i jeszcze dwie trochę mniejsze.

Pozdrawiam

P.S. Prawda, że byłem grzeczny i kulturalny? Prawda?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 21:03:53 /


a moze zeby bylo jeszcze bardziej kulturalnie wypracujemy jakas formulke w stylu

"niestety zawiadamiamy, ze nie jest to forum doyczace *********. sugerujemy aby w celu znalezienia interesujacej Pana/Pania informacji skorzystal Pan/Pani z forum tematycznego *********.


// w miejsce ****** wstawic dana marke/model

i wklejac za kazdym razem cos takiego + blokowac temat..?

pozdrawiam

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 21:08:56 /


panu juz dziekujemy nastepne eliminacje za dwa tygodnie prosze przywiesc ze soba cos do pisania dojazd na wlasny koszt,to jest kulturalny splaw

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 21:47:39 /


no to co?...kopytko......:))))

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-25 22:04:48 /


a jednak można w sposób kulturalny :D
Widzę, że ostatnie dymy nie poszły w las.
Pozdrawiam Właściciela Deawoo i polecam autokącik.pl (szczególnie forum Lanosa).

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 22:06:31 /


Albo kopytkiem...
Predyspozycje mam :-P

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 22:07:10 /


Aż miło poczytać!!!!!!!!!!!!! A prpozycja Mac13k godna uwagi... :)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 22:10:01 /


Kultura w odpowiedziach na takie tematy jest od dłuższego czasu, oburzenie wywołał jedynie wtrącony chumorystycznie akcent "szmaty".

Dla pieniaczy: Jak zauważycie :-) ;) :D itp przy danej wypowiedzi, oznacza to że wypowiedź ma charakter wesoły/dowcipny. Polecam wtedy odsapnięcie, założenie różowych okularów i przeczytanie jeszcze raz odpowiedzi. ;)

Piotrek PCK / 2005-06-26 00:14:00 /


dowcipne to były np. zdjęcia królika z naleśnikiem, wiewiórki z karabinem, kopytko itp. Trzeba przy tym wszystkim uważać, żeby nie przekroczyć cienkiej granicy pomiędzy dowcipem a robieniem sobie z kogoś jaj.
No tak ale tu wkraczamy na grónt gustów. Co jednemu się wydaje śmieszne drugiemu może już zdawać się beszczelnie chamskie...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-26 00:21:39 /


kopytko w szmacie nasączonej benzyną ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-26 01:01:24 /


Mimo wszystko uważam jednak, iż akcja ze szmatą była OK. "Granica pomiędzy dowcipem a robieniem sobie z kogoś jaj" oczywiście zostala w tyle, ze wskazaniem na to drugie, ale to jak najbardziej zasłużenie. Nie zgodzę się natomiast nigdy ze stwierdzeniem, że było to chamskie. Szczególnie biorąc pod uwagę prawidłowe znaczenie słowa "cham" i pochodnych.

liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-26 01:16:32 /


dziękuwa chłopaki-nawet nie wiecie jak mi to pomogło...

danielos / 2005-06-26 08:46:10 /


Założyciel wątku w odpowiedzi, także popisał się niemałą dawką humoru ;-)
I tak 3mać!!

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-26 10:45:58 /


jakis czas temu bylo powiedziane tak:
nie odpisujcie ... nie piszczie... watek zejdzie... sam

sporo osob sie zastosowalo ale widze ze ci co wtedy byli za , znowu klikaja na klawisze

i po co ??
]
wystarczy jeden podpis ze to nie to forum .. i tyle bo na co tyle klikac ....
mi sie tego czytac niechce :P

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-26 15:59:50 /