logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Ford Taunus TC3 rocznik 82 odbudowa

Ford Taunus TC3 rocznik 82 odbudowa

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum i nie mam pewności czy w dobrym miejscu wrzucam temat samochodu jaki razem z kolegą niedawno nabyliśmy.
W razie czego prosze o przerzucenie do odpowiedniego działu ;)



Auto które zakupiliśmy (tak jak w tytule) należało wcześniej do użytkownika @Zajenty.

Auto kompletnie rozebrane, zrobiona blacharka, wylany szpritzkit, środek wybebeszony, podobnie silnik, rozebrany do gołego. Poprzednik zdążył zrobić szlif bloku, splanować głowice, kupić nowe panewki, pierścienie, wszelkie uszczelki.
Wszystko spoko za wyjątkiem panewek korbowodowych które są do forda scorpio i są po prostu za luźne. Aktualnie czekamy na nowe, konkretnie pod ten model. Elementy silnika są już wymalowane, pozostało go praktycznie poskładać. Problemem są śruby które chyba z uwagi na swój wiek lubią sie ukręcać.. Nie wiem, macie jakiś patent na to? Kupić nowe??

To pierwszy nasz taki projekt, jeśli chodzi o marke jak i rok samochodu, mamy nadzieje że przy Waszej pomocy uda nam sie go szybko zrealizować :)

Jeszcze zanim jest ciepło zakonserwujemy podwozie i raczej tyle na ten rok.

Póki co wrzucam link do mojej stronki na FB na której znajdują sie fotki, w wolnej chwili postaram sie dodać je również tutaj.
https://www.facebook.com/bmw.service.katowice

Narazie to chyba tyle :)

Pozdrawiam!

Cobalt / 2015-09-12 20:59:07 /


Śruby głowicy powinny być nowe, a co do ukręcania - zainwestuj w klucz dynamometryczny...

Panewki powinny pasować od scorpio, nie w tym rzecz raczej. Może na inny szlif muszą być, a może ktoś wyszlifował wał metrycznie?

Mysza liil (EM) / 2015-09-13 01:36:52 /


mierzyliśmy wał, wartości nominalne są więc nie sądze żeby wał był po szlifie.
Co do śrub do głowicy, idzie gdzieś dostać ori? Bo nie chce ryzykować chińskich podrób śrub.

Cobalt / 2015-09-13 10:10:43 /


I jeszcze jedna rzecz która mi nie daje spokoju, ustawienie rozrządu..
na zębatce wału są 2 punkty, takie dziurki jakby w sporej odległości od siebie, a na wielkiej zębatce od wałka tylko jedna. te punkty jaką sie nachodzić czy jak wygląda sprawa ustawienia rozrządu? Bo nie umiem znaleźć dobrego info na ten temat :/

Cobalt / 2015-09-13 10:12:46 /


"Jeśli projekt wypali to na pewno pójdziemy dalej w tym kierunku, np w rocznik 70 lub 66 (wiadomo o jakiego staruszka chodzi wink emoticon )"

?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-09-13 10:54:50 /


Chodzi o Forda Mustanga lub Chargera ;)

Cobalt / 2015-09-13 13:35:57 /