logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » wyciek oleju miedzy silnikiem a skrzynia automatyczną

wyciek oleju miedzy silnikiem a skrzynia automatyczną

mam poważny wyciek oleju pomiedzy skrzynią automatyczną a silnikeim wyciek napewno jest ze skrzyni ponieważpoważnie spadł poziom oleju w skrzyni co mogło na walić i ilebedzie kosztować ta cześć i czy trudno ją wymienić prosze o szybką odpowiedż z gury dzkuje

lukasz21 / 2005-07-02 20:55:52 /


w C3 nagminnie (po 20 latach he, he) siadają przednie siemmeringi. Są dwie opcje: siadł siemmering ze starości albo siadła panewka konwertera i dlatego padł siemmering. Jest jeszcze trzecia opcja, mianowicie cieknie sobie spoc aluminiowych podkładek pod śruby od dzwona. Obecnie w zestawach przychodzą stalowe z gumowym pierścieniem uszczelniającym.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-03 07:36:35 /


tak to prawdopodobnie zimeringi kosz pewnie 20->40pln za sztuke. jak sie robi samemu to prawie koniec wydatkow, a jak w warsztacie to moze spokojnie byc ponad patyka:) (ja u siebie w mitsubishi wyciagalem automata, bo sie pokrywa pompy odkrecila - fajna zabawa bez podnosnikow i wyciagarki)

bulker / 2005-07-03 21:56:11 /


Podepne sie :-)

Ile wazy skrzynia C3, bo zastanawiam sie czy sam ja wyciagne?

gogoad / 2005-07-04 12:14:17 /


ja ostatnio sam wyciagnalem :]
ile wazy to nie wiem lecz lekka to nie jest

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 12:38:42 /


hehe
to zalezy czy jestes pudzianem czy nie:)
w zasadzie w pojedynke bez sprzetu to raczej bym nie radzil (w 2os juz luzik).
najwiecej zabawy jest z montowaniem, bo jak sie dobrze nie trafi,
to mozna zimering rozwalic i cala zabawa od nowa.
waga ~40kg

bulker / 2005-07-04 12:53:57 /


Jak to wyciagniesz?? samochod na dach kladziesz?? Wyjmuj od spodu, do gory nie poleci :) A tak na powaznie robiac ro w kanale mozesz podlozyc deski i wysunac ja do tylu od silnika, najpierw odkrecajac oczywiscie konwerter (dziurą po rozruszniku) zeby zostal w skrzyni podczas jej wyjmowania.

Mysza liil (EM) / 2005-07-04 18:35:31 /


bulker nie znamy sie i nie widziales mnie ale pudzianem nie jestem wrecz przeciwnie:)
a jesli chodzi o wyjmowanie to zawsze jest prosciej , i kwestia myślowa tak jak Mysza napisal ja uzywalem jeszcze lewarka :)

co do wkladania to sie kiedys zaparlem zeby to zrobic samemu (ale 4bieg) troche sie napocilem ale niestety tarcza sie przestawila podczas mojej meki i wkoncu zawilalem kumpla :)

no a Mysza dal by rade sam :D kawal chlopa z niego :) ja mu wchodze pod ramie:D:D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 20:14:35 /


MOŻE KTOŚ MA NUMER TEGO ZIMERINGU CO MI POLECIAŁ BO BARDZO JEST MI POTRZEBNY I DZIEKI ZA INFORMACJE

lukasz21 / 2005-07-04 22:01:35 /


Bulker, jak się zakłada skrzynię na konwerter to masz małe szanse nie rozwalić siemmeringu albo nie porysować panewki. Automat zakłada się ZAWSZE Z KONWERTEREM.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-05 08:14:43 /


nie wiem akurat jak jest w fordzie (jeszcze:P) ale u mnie skrzynka jest na nasuwana na sprzedlo hydro. i mozna rozwalic zimmering. pozatym przy ukladzie klasycznym silnika (FR) to jest chyba latwiej bo u mnie w misku silnik poprzecznie, ciasno, wahacz musialem wywalic itp.

ale prawda jest taka:
co dwie pary rak, to nie jedna!

pozdrawiam

bulker / 2005-07-11 00:00:57 /


Mam ten sam problem. Dodatkowo mam wyciek oleju - niewielki ale jest... i zaczyna mnie to martwic, bo plamy nieciekawie wygladaja;).
Czy mozecie napisac jaki nalezy kupic zimmering i ile "na 4 rece" taka naprawa srednio zajmuje?

cypis Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-13 19:47:41 /


bulker, ale ty uparty jesteś. Wymieniłem w zyciu więcj automatów niż ty widziałeś (serwis samochodów z USA), więc jak piszę zawsze to zawsze! Nie ważne czy to FWD, czy RWD, czy AWD. Poprostu ZAWSZE!
Cypis - dwóch kumatych zrobi to w 2 godziny, dwóch laików w dwa dni....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-14 07:15:36 /