logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Kundlić czy nie kundlić? - oto jest pytanie

Kundlić czy nie kundlić? - oto jest pytanie

Witam. Mam taki mały problem, a może raczej zdecydować się nie mogę.
Posiadam granadę 2,3 ghia 1982r automat. Elektryczne: dach, lusterka, fotel kierowcy, pokrywa bagażnika itp. Była bita z przodu od strony kierowcy, ale nie za mocno (da się zrobić - tzn niby jest zrobiona ale trochę przesunięte z 0.5cm - 2cm). Dach jak to dach jest zdrowy do lini szyb. Do zrobienia: dwa błotniki i maska do wymiany, tylne błotniki tu gdzie zawsze, tylny pas dolny, przedni pas, podłużnice z przodu, miejsca w podwoziu gdzie się wkłada podnośnik, progi na zewnątrz, i podłoga przy przednich błotnikach. Silnik jest na gazie i pewnie do remontu albo do wymiany. Zderzaki do wymiany bo też pogięte. Wszystkie drzwi - dół do zrobienia. Kolor beżowy czy jakiś taki złoty. Moje pytania to:
Tabliczka po lewej stronie z przodu jest zastępcza (pewnie po tym jak był bity), więc nie wiem czy silnik jest oryginalny czy nie. W papierach wszystkie dane się zgadzają tzn numer nadwozia i silnik 2,3.

1 Czy warto to doprowadzać do stanu fabrycznego (oryginalnego), czy może już się z jakiegoś powodu nie da i mogę już z tą granadą robić co mi się chce bo i tak bedzie kundel?

(jeżeli odpowiedz na pytanie 1 brzmi: "warto" to nie ma pytania 2.

2 Ponieważ silnik jest do remontu, więc zastanawiam się czy go remontować, czy zmieniać? Ile taki silnik po porządnym remoncie pojeździ? Może ktoś kto kilka, kilkanaście lat temu robił remont , napisze czy jego silnik jeszcze działa.

3 Spodobał mi się ostatnio kolor bordowy metalik. Tzn widziałem na BMW i porsche taki kolor i wyglądał zajefajnie. Jak będzie wyglądał na Granadzie (z tymi zajefajnymi chromami) bo na innych samochodach typu thalia, itp ten kolor mi się nie podoba. Czy to te dodatki tak powodują czy sylwetka samochodu?

Pozdrowienia dla wszystkich

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-04 17:34:15 /


Doprowadzenie takiej Granady do oryginału to w sumie żaden wysiłek. Wszystkie graty, listewki, zderzaki itp są dostępne bez większych problemów. Co do silnika, to już kwestia gustu i stylu jazdy. 2,3 raczej wyścigówką nie będzie, 2,8 zdecydownie lepiej (zwłaszcza i). Ale to ciągle silniki od tego samego modelu, więc w sumie pomijając zgodność pierwotnych numerów oryginał. Co do koloru, to ciemnobordowy metalic jak dla mnie to jest strzał w sam środek sedna. Z chromami będzie wyglądał ekstra, klimat eleganckiej limuzyny. Obejrzyj capri Mierasa, efekt kolorystyczny będzie podobny.

P.S. Nie dziw się, że Thalia Ci się nie podoba w tym kolorze. W tym przypadku żaden kolor nie jest w stanie pomóc, ani zaszkodzić. To kolejny dowód na to, że w Renault nigdy nie umieli projektować samochodów, a ten model projektował chyba Stevie Wonder. Z całym szacunkiem dla Steviego.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 17:50:36 /


Orzeł - aczkolwiek w całej rozciągłości popieram Twe zdanie co do przedmiotowej Grani, to absolutnie nie zgadzam się z opinią na temat stylizacji Renówek. Thalia jest raczej wypadkiem przy pracy [BTW podoba Ci się Mondeo MkI ??], a ponadczasowa klasyka Dauphine, R8, R5 czy Alpine A110 wychodzi obronną ręką z porównania z Zephyrem V4, Orionem czy GT70.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 18:25:59 /


Z tego co opisujesz musialbys wlozyc w zrobienie tej granady z 10 tys zł, wiec ja bym odpuscil. Drzwi na dole nie da sie zrobic zeby wytzrymaly dluzej niz rok, trzeba szukac drugich, bez rdzy i szpachli, blotniki i maszka tez, reperaturki tylnych nadkoli i podloga, podluznice, pewnie jeszcze dojdzie belka mostu i progi wewnetrzne z tylu auta - a to juz duuuzo spawania. Ja bym rozejrzal sie za L-ką ze zdrową buda i przelozyl wypas. Znalezienie prostych chromowanych zderzakow graniczy z cudem. Ale skoro mowisz ze i silnik na nic - nie chce Cie martwic ale moze ona jest poprostu trupem i chce isc w czarny mat?? Nie to zebym sie czepial, ale im dalej bedziesz brnal w to przedsiewziecie, tym wiecej kasy utopisz, i szybciej bedziesz chcial skonczyc zeby nie klasc wiecej, a potem sie okaze ze zaoszczedziles na tym co nie trzeba, fura obrdzewieje za roczek i ani kasy ani wozu...

Orzel no nie wiem czy tak latwo znalesc proste aluminiowe listewki, nie porysowane i nie pogietem szczegolnie na tylne drzwi oraz tylne slupki gdzie jedno oparcie ciezkiej dupy o samochod potrafi zrobic z listewek surowiec wtorny :/

Kolor ciemna wisnia metalic jest baardzo ladny - zobaczycie niedlugo granade Parysa - bedziecie w szoku, ja ja ogladam w pobliskim warsztacie i sie nie moge napatrzec :) Jest piekna!

Mysza liil (EM) / 2005-07-04 18:33:13 /


jak by wpadla w moje rece to .....
hehehehe

nie robilbym ....

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 20:31:25 /


Mysza: wszelkiego typu listewki i zderzaki do Granady są nadal w posiadaniu pana Marszałka. Jest tylko kwestia odpowiedniego podejścia, już kiedyś pisałem. Jak się przyjedzie i po prostu zapyta, to: nie ma, nie ma, nie ma... Ale jak się podstępnie dostaniesz do jego magazynu, to wyszperasz rzeczy, o których sam Marszałek nie wie, że je ma. Wtedy tylko trzeba wytargować rozsądną cenę. Da się.

Krk4m: Wiedziałem, że w ten sposób uda mi się Ciebie sprowokować:) Ja też lubię kilka ich modeli np. A 310, 110, 15, 17, czy R5 Turbo, ale uważam je za wyjątki potwierdzające regułę. A regułą dla mnie jest Renault 10, 25, Thalia i mój absolutny faworyt Twingo żeby nie było, że tylko z jednego okresu (opinia subiektywna).

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 22:01:53 /


:)
dałem to do przeczytania koledze...który właśnie ma tą bordową thalie :)
czytał czytał... i doszedł do punktu 3 :)

"3 Spodobał mi się ostatnio kolor bordowy metalik. Tzn widziałem na BMW i porsche taki kolor i wyglądał zajefajnie." w tym momencie przerwał i mówi do mnie z uśmieszkiem: " zapomniałeś dodać że również zajebistą thalię :)" :)
...no i potem doczytał dalej :)i Orzeł u niego podpadł :)

Ale się pośmialiśmy

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-04 22:41:08 /


a ja to jestem ciekaw wlasnie co sklania ludzi do kupowania wlasnie takiego samochodu ..... ;)
on napawde jest straszny :(
Rafał powiedz ?? a moze nie wiesz to zapytaj :) kolegi :D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 23:32:27 /


Jak to ktoś kiedyś powiedział są dwa rodzaje samochodów:
- Samochody
- Dupowozy

On (może bardziej jego rodzice - ale jak się potem okazało dla niego) szukał samochodu nowego, w miare taniego, koniecznie z silnikiem diesla, oraz dużym bagażnikiem. I niestety w tamtym okresie niestety nie mógł wybrać inaczej. A tym bardziej że to był koniec roku więc promocje. Ale dziś rozumie Swój błąd :). No niestety starego Forda nie kupi :(.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-05 01:02:23 /


spoko spoxo ...
nie kazdy musi kupowac starego forda
jaki ma takim musi jezdzic i sie wstydzic ;P

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-05 16:25:07 /


A co do Thalii, to jakieś 4 lata temu zadałem takiemu gostkowi pytanie tej właśnie natury. Kierowałem podówczas salonem Skody i zawodowo interesowały mnie powody, dla których ludzie kupowali Thalie czy Sieny zamiast Fabii Sedan. I kolo stwierdził, że on jej po prostu nigdy nie ogląda od tyłu. Do garażu wjeżdża tyłem, a na ulicy zawsze parkuje tak, że podchodząc odnosi wrażenie że ma zupełnie niebrzydkie Clio. Co więcej zjawisko to utrzymuje sie także podczas jazdy, a Thalia prowadzi sie lepiej od Cordoby, Lanosa czy Sieny :)
Proste?
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-05 17:10:11 /


heheh to dobre to pewnie jak myje , jak zdaza sie recznie to tylko 2/3 samochodu bo i po co reszte :) jak nikt nie chce patrzec na ten tył :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-05 18:11:44 /


Tylko jak on z bagażnika korzysta?

Chyba wiem, od wnętrza przez kanapę :)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-05 20:30:26 /


Poprostu Renault Balia...

Jakub Wójcicki Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-12 14:32:12 /


Hej pisze tutaj bo nie bardzo chce zaczynać nowy wątek :) Panowie sam już nie wiem co robic....?? :( Chciałem/chcę zrobic moją granadkę tak tip top.....ponieważ nikt jej nigdy spawarką nie tkną (znaczy dziewica) :)...troche ruda (ale to 23 latki to tak wszystkie już mają) ....
I wyszło że muszę wymienić błotniczki , progi , tylne nadkola, tylny dolny pas, drzwi...itd.....drzwi przednie mam oryginalne bez rdzy (ok 350 zł za kpl) tylne myślę, że jakieś dorwę, progi też...ale...:( te pie..... błotniki przednie...Chuder mówi,że nie ma....ktoś ma prawy przedni oryginalny za 500zł....i tak myślę prawy błotnik 500 lewy błotnik 500...progi 300 to zostało dołożyć z 1000 i mam cały samochód :( A miało być tak pięknie.....:( :( :( A jeszcze remont zawieszenia, wymiana amortyzatorów, remont silnika..... Sam już nie wiem :(. Pomocy!!!!

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-13 22:51:55 /


spokojnie kupisz oryginalne błotniki w idealnym stanie po max 100+flaszka, tylko wymaga to cierpliwości...
a cierpliwość to cecha królewska:)
nie wchodzisz w TO??


ja Ci nie załatwie:( szukaj.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-14 05:40:51 /


a jak nie dajesz rady to sprzedaj:)
nikt nie mówił, że BĘDZIE ŁATWO;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-14 05:42:49 /


Co do łatania i napraw blacharskich to da się wsio tak wyspawać i zabezpieczyć by było na parę latek tylko,że trzeba mieć dobrego blacharza i przyłożyć się trzeba do zabezpieczenia potem tego...

a co do thalii to okropieństwo moi rodzice mają fabię 1,2 i powiem,że jeździ się tak jakby się wsiadło na kosiarkę Drei zylinder gute auto:D ale znów ten silniczek jest nisko-średnio obrotowy (niewiem jak to ująć czerwone pole na obrotomierzu ma od 5,5tys)i naprawdę ładnie ładnie w całym przebiegu obrotów rozwija te swoje niebagatelne 55KM:)

ale i tak stare auta są fajniejsze bo są i już :] a wszystkie inne argumenty pozytywne to potwierdzają jeszcze bardziej:]

gilmor / 2005-08-14 13:16:39 /


Thalią to jeździ czołowy działacz LPR...

radzieckii / 2005-08-14 15:51:29 /


tak samo jak ten samochod wyglada :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-14 16:12:35 /