logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Polerowanie lakieru metalik ???

Polerowanie lakieru metalik ???

Witam wszystkich
Czy da się jakoś polerować lakier metalik? nie chodzi mi o zewnętrzną warstwę bezbarwną , tylko podkład. Nie podoba mi się że pod piękną, gładką błyszczącą warstwą lakieru bezbarwnego widać nierówny podkład (jak z pieca). Jest to na każdym lakierze (przynajmniej na samochodach które widziałem) fabrycznym i niefabrycznym. Jeżeli już się da wypolerować podkład to czy potem będzie się do tego trzymała warstwa bezbarwnego lakieru?

Pozdrowienia dla wszystkich

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-04 18:41:14 /


Klar sie kładzie na jeszcze mokrą baze ( po około 30 minutach od położenia bazy ) wiec mokrej przeciez nie spolerujesz ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-04 22:46:33 /


Nie da się.Jest to lakier bazowy ,celowo matowy dla uzyskania lepszej przyczepności lakieru bezbarwnego,ale również dla uzyskania efektu metalicznego. Drobiny pyłku układają się pod różnym kątem i odbijają światło.Jest to bardziej widoczne na bazach perłowych.Na przykład malując tą samą bazą ,a używając trzech różnych rozcieńczalników {o różnym czasie schnięcia},uzyskasz trzy różne odcienie ,bo przy każdym inaczej wyrównają się pyłki.Jest to zaletą ,ale i zmorą lakierników.

aeroarte / 2005-07-04 23:20:35 /


Ok. Przy lakierze perłowym rozumiem dlaczego. Ale czy przy metaliku też w zależności od ilości rozpuszczalnika wyjdą różne odcienie?

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-05 01:05:08 /


Ta sama zasada.Są określone parametry lakieru i zastosowanie ich teoretycznie powinno dać fabryczny odcień,ale to tylko teoria bo nawet w bardzo profesjonalnych lakierniach malując jeden element odcień potrafi bardzo się różnić. No ,ajeszcze polskie oszczędności?

aeroarte / 2005-07-05 08:07:32 /


Sa 2 sposoby malowania lakierem metallic 1) lakier bezbarwny kladziesie na mokra baze 2) lakier bezbarwny kladziesie na wyschnieta baze. W tym przypadku mozna zrobic "color sanding", to jest drobnym papierem sciernym wyrownac wszystkie nierownosci na bazie i juz po tym nakladac warstwe klaru...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-05 08:16:24 /


A w jakim zakresie ma być ten papier ścierny żeby potem się bezbarwny trzymał (max wartośc) ? Czy producenci lakierów podają taką wartość czy to raczej wynika z praktyki? I chyba już ostatnie moje pytanie na ten temat: Ile warstw lakieru bezbarwnego można położyć? Bo myślę że im więcej tym lepiej jeżeli chodzi o efekt " jak psu...jca". 5 - 10 warstw nie popęka ? (zakładam że lakiernik jest cudotwórcą i ręka mu nie drgnie)

Bez pozdrowień :) bo już dziś 3 razy pozdrawiałem

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-05 19:40:48 /