logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Odpalanie zimą i mikro klima w lecie :)

Odpalanie zimą i mikro klima w lecie :)

Wpadłem na taki pomysł żeby zrobić podgrzewanie elektryczne reduktora gazu. A dokładniej cieczy ogrzewającej reduktor. (żeby nie było cwanych odpowiedzi :) )

Drugi pomysł to taki (gdzieś odstatnio wyczytałem) żeby ciepło pobierane przez reduktor wykorzystać do chłodzenia wnętrza. Wiem wiem gówniana ilość tego zimna ale czemu by nie?

Może ktoś się orientuje jaką moc pobiera reduktor? 10W? 100W? Chodzi mi o ciepło pobierane z układu chłodzenia.

Znowu pozdrawiam :) wszystkich Panów Capri i Panie Grandzie

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-05 19:27:18 /


Pomysł dobry,ale moc jaką trzeba dostarczyć jest duża ,2000 W nagrzewa litr wody
ok 1 min (kto ma czajnik elektryczny i stoper sprawdzi)
w ile czasu nagrzeje się ciecz w parowniku to już inna kwestia (objętość ,temperatura na zewnątrz)

W skandynawi ludzie montują 200 - 500 Watowe grzałki w blok silnika,pół do godziny grzania i silnik ciepły,żeby podgrzać sam parownik trzeba by drugi akumulator(niepołacalne rozwiązanie).

Dokładną moc obliczy Ci każdy chemik może na alt.pl.chemia jak ładnie poprosisz (entropia ciepło parowania itp ,coś pamietam ze szkoły ale za mało)trzeba podać jaki gaz ,jakie ciśnienie i ile tego gazu idzie.

...co do drugiego pomysłu to też Ci obliczą ile tego zimna dostaniesz ,ale musisz znać parametry wymiennika ciepła który zastosujesz :)

Consul2.3V6 / 2005-07-05 20:21:37 /


nie tylko w skandynawi
takie grzalki to dobra sprawa do diesli , jak ktos czai to zaklada
moj znajomy mechanik ma zalozone

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-05 23:43:48 /


Webasto by się przydało :) Tylko niestety jest nieco drogie :(

hubi / 2005-07-06 09:56:21 /


samo webasto nie dziala na podgrzewanie silnika tylko na wnetrze samochodu , kabine.

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-06 10:56:18 /


O ile się orientuję, to są też takie, które podgrzewają silnik.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-06 11:57:10 /


Cos w tym stylu. One podgrzewaja ciecz chlodzaca.

Redoktiabr / 2005-07-06 19:20:31 /


zalozeniem poczatkowym "webasto" jest (bylo) ogrzewanie powietrzne , weszly rowniez systemy ktore ogrzewaja i plyn zwa sie "webasto-hydro" czy jakos tak :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-06 20:38:29 /


A jakby tak zaadoptować instalację z wózka widłowego, jest to system jednopaliwowy (lpg) Nierozbierałem wózka także niewiem jak to jest tam rozwiązane, ale jakoś musi odpalać na gazie!

sajmon / 2005-08-17 22:07:40 /


Czemu samochody moich starszych zawsze zimą odpalają na gazie?! Z tego co wiem to te grzałki w Skandynawi to jeszcze do nich są gniazdka na parkingach w okolicach koła podbiegunowego. Kolega miał kiedyś Norweską wersję Volviaka 740 no i takową grzałkę miał, oraz wtyczkę. Chyba, że teraz to z akumulatora ciągnie.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-17 23:37:26 /