logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Capri Mk.IV

Capri Mk.IV

Tak przynajmniej nazywało się to w GB. Otóż dziś w Nowej Hucie - najpierw pod Geantem, a w godzine później pod M1 zobaczyłem na własne oczy - po raz pierwszy w PL - kabriolet Mercury Capri "made in Australia". Nie miałem przy sobie cyfrówki, ale podwawelscy spotterzy - szable w dłoń. Autko ma rejestrację nowohucką KR....U [kolejności cyferek nie pamiętam, ale były tam na pewno dwie 3, jakaś 1 i 7], jest białe z czarnym dachem i ledwie co przypłynęło zza Atlantic River. Pogadałem chwilkę z drajwerem, podałem mu namiary na stronkę, a zatem postuluję rozwinięcie opcji w "nasze samochody" o pojęcie Capri Mk.IV.
Wiem - kiedyś wydawało nam sie to abstrakcją - ale realia są nieubłagane :)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-13 21:49:50 /


w poznaniu z miesiac temu było na sprzedaż czerwone, szczerze mowiac nic ciekawego :(,
na allegro też sie jedno 'bujało'

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-13 21:55:06 /


http://allegro.pl/show_item.php?item=55305421



Co tu dużo gadać, śliczne to to niejest, ciekawe też nie, z Capri wspólne ma 5 literek na klapie bagaznika, i w dowodzie rejstracyjnym. Już predzej do klubu mazdy323 sie nadaje niż tutaj :(

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-13 22:00:41 /


U mnie jeździ takie czerwone - ale tu chyba chodziło o coś nowszego ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-13 22:17:53 /


Szczerze mówiąc te Capri jest totalnie beznadziejne... No, ale o gustach się nie dyskutuje. w każdym razie po pierwsze to nie Ford, tylko Mercury, a raczej nawet Mazda...

Muszę powiedzieć, że zaskoczyliście mnie - nie wiedziałem, że coś taiego wogle istnieje.

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-14 11:13:30 /


Mike, nowszych nie było, pod marka mercury-capri wychodziły:
69-77 "nasze capri", made in gb/uk,
78-96 mustang na ramie fox, made in usa,
91-94 toto, made in australia,
po czym zaprzestano z kożystania z nazwy capri... na szczeście :)
Choć może gdyby centrala forda na usa wskrzesiła mercury capri, to zapewne powstało by coś podobnego do projektów orła, może tam należy szukać 'nowego' capri bo w europie to juz raczej nic ciekawego nie powstanie :(

pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-14 11:23:56 /


Hmm, chyba jeszcze była limitowana edycja Ford Ka Capri :)
Różnice wobec standardu tylko w wyposażeniu.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-14 11:29:29 /