logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Swiatla - Capri mk3

Swiatla - Capri mk3

Witam,

mam problem ze swiatlami.
Swiatla krotkie i dlugie dzialaly mi normalnie do czasu
az zaczelismy "naprawiac" swiatlo stopu, po zlozeniu tylnich
kloszy okazalo sie, ze nie dzialaja mi z przodu krotkie swiatla.
Jak wlaczam krotkie, to pala sie tylko z tylu swiatla postojowe (jedno wlasciwie bo drugie nie pali sie, bo jest cos z elektryka).
Jak wlaczam dlugie, to z przodu zapala sie 6 swiatel. (cztery duze klosze).

Co jest grane?

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-17 07:31:27 /


sprawdź czy dobrze masują światła, przyczyną niewłaściwego świecenia, przeważnie tylnych świateł, typu włączam kierunkowskaz, włączają się wszystkie światła z tyłu, lub przy włączanych światłach pozycyjnych, włączenie kierunkowskazów powoduję przygasanie pozycji to ewidentnie wskazuje na brak masy na oprawach lamp. weź jakąś kontrolkę i leć po kolei, po kablach, sprawdzaj dokąd dochodzi napięcie, to nie jest na telefon, jak nie widzę o czym mowa, to trudno rozmawiać, przyczyn może być dużo, jak powiedziałem kontrolka z mocną żarówką, i kolejno przed każdym połączeniem, włącznikiem i za sprawdzaj czy dochodzi prąd, nie używaj żadnych wynalazków elektronicznych, tylko mocna żarówka pozwoli wykryć czy dopływa prąd. tylko w ten sposób można dojść do przerwy w obwodzie elektrycznym, sprawdź styki, styki można popryskać specjalnym silikonowym preparatem poprawiającym kontakt elektryczny, od tego trzeba zacząć.

taunus78 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-17 13:00:27 /


daj odpowiedź jak poszło, ok?

taunus78 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-17 13:01:00 /


probowalem juzto zrobic,... tylnie juz opanowalem. Przednie mnie doprowadzaja do szewskiej pasji;(

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-17 13:31:01 /


witam
Przestały m świecić światła z lewej strony w capri, dokładnie nie świeci św. mijania z przodu postojowa świeci bardzo słabo tak jak i z tyłu, do tego brak świateł drogowych z obu stron(nie zapala sie też kontrolka na desce od św. drogowych) a jutro mam jechać na przegląd:D. Może brakuje masy tylko nie wiem gdzie jej szukać?
Pzdr.

Kilgore / 2010-01-26 17:34:52 /


najpierw sprawdziłbym bezpieczniki i przekaźnik od świateł :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-26 17:36:11 /


Bezpieczniki są ok, te w przekaźniku też choć nie wiem czy on jest dobry. Przypuszczam ze moze to jest masa bo postojowa żarówka z przodu ledwo się żarzy.

Kilgore / 2010-01-26 18:07:28 /


masa jest przy refletorze, najprościej dojdziesz jak wymontujesz ramke z lampami

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-26 18:40:30 /


Dzieki Coke, dzisiaj właśnie przeczyściłem tą mase ale niestety bez rezultatu. Masa jest też na oprawce żarówki wiec chyba to nie to, do tego wstawiłem też inny przekaźnik świateł ale tez bez rezultatu. Dalej nie mam swiateł z lewej strony. Ma ktoś pomysł co by tu jeszcze sprawdzić?

Kilgore / 2010-01-27 17:30:49 /


nie jestem pewny ale tylne lampy maja masę na śrubie która je trzyma do budy... może tam cos sprawdzić ? tak strzelam ....

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-27 17:53:07 /


Ok tez to sprawdzę ale czy to miało by jakieś znaczenie dla działania przednich świateł?

Kilgore / 2010-01-27 17:55:44 /


styki przy przekaźniku. PRzeczyść wszystko powinno pomoc. Dodatkowo styki bezpieczników i przewodow przy tej skrzynce.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-27 18:38:05 /


Wszystkiemu winne były cynkowe bezpieczniki, ktore nawet po pokręceniu nie puszczały prądu(nr4 w puszcze bezpieczników i w przekaźniku świateł), dopiero po dobrym przetarciu szczotką zaczeło wszytko działać. Reszta bezpieczników jest z miedzi i z nimi nie ma problemu, czy mozna jeszcze gdzieś takie nabyć????

Kilgore / 2010-02-02 16:50:39 /