logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » W Automobiliście nr 31 10/2002 jest obszerny artykuł o Capri MK1 !!! Polecam!

W Automobiliście nr 31 10/2002 jest obszerny artykuł o Capri MK1 !!! Polecam!

B / 2002-10-30 15:20:32 /


Byłem ostatnio w Empiku i dorwałem niemiecki Auto Motor Sport - Spezial w "wersji" Youngtimer. Pisemko zajebiste, bardzo dużo opisów, testów i porównań starszych samochodów z lat `70 i `80.
Ale to nie wszystko bo jest w nim też (co najbardziej wzbudziło mój entuzjazm) porównanie Capri MKI z Mantą A.
POLECAM!

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-04 21:57:10 /


hehe , cały cas mam tego Automobiliste na biurku , zerkam na niego cały czas i sie nie moge napatrzeć na tą jedynke... cud - miód - i orzeszki !

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-04 22:02:37 /


Aha , jeszcze jedno - czemu autor pytania sie nie ujawni ? I jeszcze jedno - czy to twoje autko (jak tak to czy to ten z 2,0 OHC) , czy Twój ideał autka ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-04 22:06:23 /


Może MK by się zgodził na umieszczenie tu takich rzeczy, co by można się podzielić ze wszystkimi, może nie na forum tylko tam gdzie te arykuły itp. Ja np mam kilka niemieckich Drive Ford'a i jest tam kilka fajowych Caprików zrobionych przez takich fanatyków jak my.

MK to jest oficjalna moja opinia co do rozwoju strony. Co ty na to???

Seba / 2003-05-05 11:48:59 /


A co z prawami autorskimi? To chyba nie jest takie proste

B / 2003-05-05 12:38:05 /


No ja się zgadzam na zamieszczenie :-)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-05 12:55:56 /


Ja Michałowi juz kilka miesiecy temu zeskanowałem ten nr Automobilisty i rozmawiałem z nim an ten temat, niestety prawa autorskie nie pozwalaja na opublikowanie tego typu rzeczy na capri.pl. Wysłałem także list do naczelnego z prośbą o pozwolenie na opublikowanie tego na capri.pl, ale niestety do tego czasu nie otrzymałem odpowiedzi. Jeżeli ktoś chce to podrzucę skany na maila!!!

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-05 14:27:07 /


to ja bym ładnie prosił :)

jkowalski1379@interia.pl

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-05 17:04:05 /


i ja ladnie prosze iks2x@op.pl
z gory dziekuje....

Michal FAZI / 2003-05-05 17:41:55 /


W związku z dużym zainteresowaniem zamieszczam link do sciagniecia skanów:
http://www.klub.chip.pl/gurden/capri1.zip

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-05 18:40:54 /


Gurden masz odemnie oficjalną zgodę :-)
Mówie całkiem poważnie!

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-05 20:45:19 /


taaaa oczywiscie co też czynie...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-05 22:34:31 /


Seba: co do zamieszczania materiałów z Drive'a, to uważam że mija się to trochę z celem, bo musielibyśmy założyć kącik na stałe przedruki - gdyż w tej gazecie w zasadzie co drugi numer jest jakieś Capri. Jest to po prostu profil tej gazety, i nie ma co jej kopiować. Za sensowne uważam zamieszczanie takich materiałów z polskiej prasy, bo to jest wtedy z kategorii ciekawostki. A Drive'a to wielu z nas po prostu czyta na bieżąco. No i prawa autorskie ...

Co do tego artykułu z Automobilisty, to tutaj sprawa dla mnie jest zagadkowa: Michał W w okolicy czasu jego publikacji w gazecie i nawet nieco wcześniej mówił o tym że trafi to na stronę, potem tematu nie podejmował, więc zostało tak jak jest. A w tym temacie to on tu może coś zdziałać, skoro nie działa, to widać ma jakieś powody.

Gurden: naprawdę doceniam dobre chęci, ale na przyszłość występowanie w imieniu capri.pl sugeruję skonsultować wcześniej, ponieważ jakiś czas temu w czasie mojej rozmowy z redakcją Automobilisty zapanowało obopólne zdziwienie jak poruszony został ten temat - moje zdziwienie jak mi powiedzieli że capri.pl wystąpiło o taką zgodę, ich zdziwienie że ja nic nie wiem na ten temat.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 13:31:14 /


Michale napisałem do Ciebie maila ze zgodą na publikacje! Myślałem że wiesz że nie mam nic przeciwko temu bo i czemu miał bym mieć? Strona dotyczy Forda Capri i uważam że WSZYSTKO to co da sie znaleść na jego temat powinno być tutaj zamieszczone. Tutaj też napisałem że się zgadzam ale kolega Gurden myślał że sobie robie jaja :-)
Pozdrawiam

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 14:48:19 /


sorki że się wtrącam ale czy redakcja automobilisty nie ma nic do powiedzenia ? tak tylko się zastanawiam.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-07 14:51:14 /


Właśnie w tym rzecz - wydaje mi się że taką zgodę musi wyrazić Automobilista, nie wiem jak wyglądała umowa na napisanie artykułu, ale podejrzewam że taka zgoda jest teraz w ich gestii ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 14:55:12 /


Redakcja pozwoliła mi zadecydować w tej spraiwe.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 16:58:45 /


...zresztą zanim tekst został wydrukowany uswiadomiłem ludzi z pisma że najprawdopodobniej całość ukaże się na stronie capri.pl więc "zadziałałem" w tej sprawie już dawno temu :-)
Dodam jeszcze, że czekałem aż pan "PREZES" się ze mną w tej sprawie skontaktuje ale nikt się nie odzywał... myślałem że zostałem olany i nie chciałem się narzucać.
Pozdrawiam

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 17:12:30 /


To się najwyraźniej nie do końca zrozumieliśmy - do mnie dotarło że dasz do publikacji na stronę, więc uznałem że nie trzeba więcej nic popychać. Ok, teraz już nieważne, pytanie zasadnicze czy masz to w formie elektronicznej tak żeby można to było jakoś zamieścić (nie wiem jak ze zdjęciami tutaj), czy zostajemy przy skanach ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 18:23:33 /


Serdzeczne przeprosiny z mojej strony, ale Automobilista nie zrozumiał do końca mojego listu, przesłałem ci na maila treść mojego listu...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-07 19:17:05 /


No to teraz juz sam nie wiem...
Czy osoba ukrywająca się pod nickiem Michał W to Michał Walerjan?!?!?!?!?!?!?!?
Bo jak tak to mnie zamurowało i to sam czubek głowy!!!!!!
A jeśli tak to będe miał kilka pytań...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-07 19:26:45 /


Kliknij opis to sie przekonasz Wojtusiu...

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 21:12:28 /


Tekst mam w formie elektronicznej. Dowiem się w redakcji jak jest ze zdjęciami i jeśli będą to można by to chyba zmontować na stronie. Wtedy się będzie szybciej otwierało i wygodniej czytało. W sumie można by zeskanować zdjęcia z pisma ale ja nie mam skanera... obgadajmy sprawe przez email.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 21:32:46 /


scany sa juz zrobione i podalem do nich link, a MK juz je prawdopodobnie ma

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-07 21:36:57 /


Oki to zapomnijmy o Drive. Ale korzystając z postu książkowego mam pytanie do wszystkich czy ktoś ma może książkę Sven Pruett'a pt. How to Build and Modify Ford 60 degree V6's. Please jak ktoś ma takie cudo niech sie odezwie!!!

Seba / 2003-05-07 22:03:42 /


Ja mam tą książkę. Odzywam się. I co dalej ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 22:39:50 /


O ja bym się pisał na ksero z tej książki....
capriclub@wp.pl dajcie znać co i jak

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-08 11:13:55 /