logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Zabrzańskie Klasyki Nocą vol.5 Górniczym Szlakiem

Zabrzańskie Klasyki Nocą vol.5 Górniczym Szlakiem

Dzień dobry!
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz piątym w naszym mieście organizuje imprezę Zabrzańskie Klasyki Nocą. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Opola i Wrocławia!

Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 18 24 października 2015 roku (sobota) na pl. Warszawskim w Zabrzu. O godz. 18.30 z pl. Warszawskiego ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy ulice Padlewskiego, 3 Maja, al. Monte Cassino, ul. Wolności i dotrze na teren Skansenu Królowa Luiza przy ul. Wolności 410.

Tam na uczestników czeka szereg atrakcji: kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT.

Choć to nie jest ostatnia impreza organizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, traktujemy ją jako zakończenie sezonu. I dlatego tym bardziej zapraszamy! Rzecz jasna na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej czy japońskiej!

Będzie więc to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

Październikowa edycja zorganizowana będzie pod hasłem „Górniczym szlakiem!”, dlatego jako miejsce finału wybraliśmy jedno z najciekawszych miejsc związanych z górnictwem w Zabrzu, które jednocześnie pozwala na ekspozycję samochodów uczestników i – co równie ważne – jest atrakcyjna również dla niezmotoryzowanych uczestników naszych imprez. Prócz samochodów należących do ZetKaeNowiczów, otwarte będzie również Muzeum Pojazdów Zabytkowych, uruchomiona zostanie parowa maszyna wyciągowa. Będzie również można dobrze zjeść, dzięki przybyłym foodtruckom.

Co więcej, zgodnie z tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą jest pomoc w zbiórce na rzecz potrzebujących. Po raz kolejny będziemy starali wesprzeć się Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za naszym pośrednictwem zwierzakom można przekazać: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze!

Serdecznie zapraszamy na naszą imprezę!

Więcej informacji na stronie wydarzenia na facebooku :)
https://www.facebook.com/events/771694702956276/

ZSMMpl / 2015-10-14 20:59:47 /