logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Przekraczanie granicy z małym dzieckiem

Przekraczanie granicy z małym dzieckiem

nie wiedzialem gdzie to zapodac to zapodaje tu
chodzi mi o cos takiego ze obecnie mozna przekroczyc granice na dowod osobisty np na slowacje lub czechy czy inne kraje uni
ale jak sie ma sprawa z nieletnim obywatelem polski tzn jak on moze przekroczyc granice w dowodzie nie mozna go wpisac bo nie ma gdzie czy trzeba mu wyrabiac paszport czy na podstawie innego dokumentu mozna z nim przez granice przejechac???

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-25 14:35:04 /


http://www.mswia.gov.pl/aktual_ruch_graniczny.html

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-25 17:22:25 /


Wyrabiasz maluchowi paszport.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-25 23:22:02 /


Wyrabienie paszportu z tego co wiem jest płatne dopiero po przekroczeniu jakiegoś tam wieku, ja wyrabiałem sobie jakieś trzy lata temu, mam lat 17, więc miałem 14 i było bezpłatne, albo z jakąś super zniżką, więc zastanów się może warto wyrobić. Oczywiście nie wiem, czy dalej obowiązują takie zasady. Wiem, że ja byłem mały i nie miałem wlasnego paszportu to jeździłem wpisany w paszporcie u mojej Rodzicielki. Jeżeli Ty i matka dziecka nie macie paszportów to chyba będzie problem - będziesz musiał wyrobić potomkowi paszport. Ale na pewno można dziecko do jakiegoś tam wieku wpisać w paszport rodzica/prawnego opiekuna.

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-26 01:36:02 /


hehehe jeszcze nie moje dziecko :D
ok czyli juz wiem ze tylko paszport
dzieki

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-26 09:40:36 /