logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » zarejestrowanie sierry

zarejestrowanie sierry

czy mozna sprowadzic sierre z 90 roku i ja zarejestrowac, tzn zaplacic clo akcyze i vat czy to jest mozliwe?

charger / 2002-10-30 19:15:10 /


Teraz będziesz miał z tym straszne kłopoty, praktycznie jest to niewykonalne. Wszystko przez bzdurny przepis o certyfikacie Euro2. Pozostają tylko sposoby nielegalne (kupić złoma zarejestrowanego w Polsce, przespawać numery i zgłosić wymianę silnika). Cła nie musiałbyś płacić bo Sierrkę wyprodukowano w UE, akcyzę zapłaciłbyś maksymalną (60%), 22% VAT. Jednak takiego autka nie możesz zarejestrować w Polsce, chyba że dostaniesz od Forda certyfikat spełniania normy Euro2 przez Sierrkę a na pewno go nie dostaniesz.
Najlepsze z tym głupim przepisem o Euro2 jest to, że nie zarejestrujesz też nowego autka sprowadzonego z innego rynku niż europejskiego (większość aut amerykańskich, japońskich produkowanych na rynek amerykański). Powód jest prosty te autka nie mają homologacji Euro2 a polski głupi przepis mówi tylko o tej normie. Nawet Saturny o napędzie elektrycznym nie mają szans na rejestrację w Polsce. Przecież amerykańskie normy (np. kalifornijska) obowiązują dłużej niż Euro2 i są o wiele bardziej rygorystyczne. Śmieszy mnie też to, że np. Polonez nie spełnia normy Euro2 a jak do tej pory nie ma problemów z rejestracją po raz pierwszy. Tak może być tylko w Polsce. Wrogie Państwo Opiekuńcze coraz bardziej gnębi obywateli pod pozorem walki z "jeżdżącym złomem" i ochrony środowiska. Dziwi mnie to, że ludzie jeszcze to znoszą a nawet popierają.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-31 07:50:41 /


mysle ze o ile z benzynową to nie przejdzie to chyba dieselki mozna sciągać tonami ???

a może sie myle ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-01 15:39:12 /


Też jestem tego samego zdania że dizzzzelki można bezproblemu

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-01 17:40:19 /


Niestety certyfikat na Euro2 muszą też mieć dieselki. Z posiadania tego certyfikatu zwolnione są tylko motocykle, motorowery i ciągniki leśne.
Manewr z dieslem przechodzi przy przeglądach rejestracyjnych, gdzie normy składu spalin były określone dla daty pierwszej rejestracji w Polsce.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-04 08:57:43 /


Mam probozycje, zbierzmy sie w 100 000 osob i wystopmy o nowa ustawe :-) Sprowadzanie samochodow zabytkowych lub podchodzacych pod zabytki B.O.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 11:23:08 /


Zabytki to można sprowadzać, trzeba tylko dostać odpowiedni papier z automobilklubu i zapłacić 22% VAT. Zarejestrować na zabytek też można ale późniejsza eksploatacja takiego autka jest co najmniej uciążliwa - np. samochody zabytkowe nie mogą przekraczać pewnej prędkości (i tak nikt tego nie przestrzega, ale jakby znalazł się jakiś upierdliwy policjant), nie można autkiem wyjechać z kraju bez zgody konserwatora zabytków itp. Po prostu jak nie kijem go to pałką....

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-05 08:21:59 /