logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Problem z wiązką elektryczną 2.9 i sondami lambda.

Problem z wiązką elektryczną 2.9 i sondami lambda.

Szybkie pytanie bo i problem do rozwiązania szybko ;)

Otoż nabyłem wiązkę do 2.9, ale jest z nią mały problem, brakuje w niej kabli (niema w ogóle pinów w głównej kostce) do czujnika opisanego na schemacie jako "15- regulator liczby oktanowej i 16- DOPASOWANIE PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ BIEGU JAŁOWEGO". Brakuje też podłączenia jednej sondy lambda.

Podejrzewam że ta pierwsza czujka nie jest specjalnie potrzebna (czy się mylę?), ale sondę będę musiał podłączyć.

Drugi zonk jest z samymi sondami.
Wtyczka w wiązce jest okrągła i ma 2 dziurki. A sonda ma wyprowadzone 3 przewody z 3 pinową wtyczką. 2 przewody są białe a jeden czarny. Dodatkowo do samej sondy jest przyczepiony opaską zaciskową kawał przewodu, chyba masa bo co innego.

Pytanie brzmi, jak zgrać tą 3 pinową sondę z wtyczką?

Komputer mam od tego silnika, więc sondy po odpowiednim podłączeniu powinny grać, reszta wtyczek pasuje, wszystkie sprawadzałem miernikiem.

Piotrek PCK / 2005-08-02 02:30:49 /


Prawdopodobnie okragla wtyczka z dwoma wyjsciami nie jest od sondy.
Ponoc byly wersje 2.9 z jedna sonda.

Mysza liil (EM) / 2005-08-02 07:00:45 /


były wersje 2,9 z jedną sondą.. wtyczka do sondy powinna mieć 3 przewody! 2białe to podgrzewanie a czarny do sygnał.
przełącznik liczby oktanowej i wolnych obrotów wygląda jak wtyczka z 3 pinami. powinna być zaślepiona kapselkiem.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-02 08:17:04 /


Wiem, wiem. Ale chodzi o to że do jednej sondy i tego przełącznika liczby oktanowej nie ma wogóle poprowadzonej wiązki od wtyczki komputera. A sonda jest na okrągłą wtyczkę, sprawdzone miernikiem. A czy podgrzewanie wystarczy spiąć na stałe po przekręceniu stacyjki? Ważne jest który + czy - do którego białego przewodu?

Piotrek PCK / 2005-08-02 10:11:39 /


polaryzacja podgrzewania nie jest ważna..
który rok produkcji jest tego silnika ??

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-02 10:24:15 /


Silnik 91, wiązka nie wiem z którego.

Piotrek PCK / 2005-08-02 13:28:17 /