logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Pasy bezpieczeństwa - tylna kanapa

Pasy bezpieczeństwa - tylna kanapa

Cześć,

Chciałbym tymczasowo zamontować z tyłu pasy. Chodzi o weekendowe przejażdżki a latorośle jeszcze w fotelikach :). Jest to '79 MK3 Ghia i o dziwo nie ma z tyłu pasów.
Jeśli kiedyś były to powinny być otwory w bocznych półkach skoro nie ma to znaczy że nie było.

I tutaj pytanie ma ktoś jakiś pomysł jak zamontować pasy bez konieczności wymiany półek ?

Pozdro

Drab

Drab / 2015-11-04 18:26:26 /


Otwory są na tylnych słupkach o ile mnie pamięć nie zawodzi

Zawada1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-11-05 15:21:34 /


Ja miałem wersję np. tylko z 2-punktowymi z tyłu. Wtedy te trójkątne podpory pod półkę (głośniki) nie mają wycięć pod pasy, ale punkty mocowania pasów w nadwoziu normalnie są...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-11-06 18:03:41 /


Ja dorabiam w moim taunusie z tyłu.
Na tą chwilę mam fajny zestaw od współczesnego audi a4. wysówają się z tylnej półki, i mają ładne plastiki maskujęce na tylnej półce.
Przy samozwijających się, jest kwestia dobrego montażu, żeby pas się pozwilij wysówać.

Newek / 2015-11-09 08:07:50 /


Hmmm.. przyznam się zę nie szukałem mocowania pod półką.
A na środku gdzie szukać mocowań bo to będiuze łatwiejsze .

Drab / 2015-11-10 08:47:27 /


Jak chcesz to mogę ci przesłać zdjęcia, bo pierwszy pas już mam założony, jeszcze bez obszytej półki także wszystko widać. Ale efekt jest naprawdę super.

Newek / 2015-11-11 21:37:11 /


Hej Drabie!
Mocowania są na nadkolu chyba, w każdym razie pod kanapą tylną, którą łatwo wyjąć. Szarpiesz do góry i do siebie z tego co pamiętam nie kest przykręcona nijak:)

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-11-12 16:34:42 /


No a półki/ nadkoli plastikowych maskownic do głośników już szukałeś z dziurami?

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-11-12 16:36:18 /


Półek jeszcze nie szukałem, ale nigdzie nie znalazłem mocowań do pasów. Ani na nadkolach ani na podłodze na środku

Drab / 2015-11-12 16:49:04 /


Jeżeli chciałbyś zamontować pasy z tyłu to potrzebowałbyś tych dużych bocznych plastików bagażnika oraz tych małych trzymających półkę (w przypadku oryginalnych 3 punktowych). Do tego oczywiści potrzebowałbyć samych pasów z napinaczami i gniazdami. W razie co to służę fotkami z czego taki zestaw się składa, ale raczej mało kto takie coś sprzedaje. Parę lat temu sprzedałem komplet ze wszystkimi elementami(minus 1 tuleja) w stanie super za 300pln, ale od tamtego czasu nie przypominam sobie, żeby ktoś coś takiego sprzedawał. Z dużymi i małymi plastikami w stanie oc najmniej dobrym jest ciężko, nawet na granicy niemożliwości upolowania.

Sugeruję więc kombinować z pasami 2 punktowymi bo otwory montażowe w podłodze powinieneś mieć, a plastików szkoda ciąć (od spodu na jednych i drugich jest ślad technologiczny na ewentualne wycięcia pod pasy, ale czy po wycięciu i oszlifowaniu krawędzi będzie to wyglądało jak fabryka, to miałbym duże wątpliwości).

Faktycznie jest piękny. Do tej pory znałem go tylko z opowieści Gaca. No i te felgi z Yoko! Cały jest piękny!
PS. To są Revolution? 7J13?

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-11-12 17:36:11 /