logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » zastanawijące

zastanawijące

wrzuciłem do swojej sierry "nowy" silnik
mam takie objawy:
jedziesz powiedzmy na 3 biegu dajesz mu w dupe, idzie na 3 garach, powoli zdejmujesz noge z gazu zwalniasz zwalniasz i w pewnym momencie zalacza 4 gar i wciska w siedzenia, na wszystkich obrotach mozna zmusic silnik zeby dzialal na 4 gary, ale trzeba cierpliwie manewrowac gazem, jak otworzyssz mocno przepustnice, to przestaje chodzic na 3 zaczyna na 4
kable zmienilem, kopulka dzialala na poprzednim silniku,
co moze byc jeszcze??

Krzypek / 2002-10-31 18:56:12 /


Mam podobne objawy we V -możwe ktoś pomoże zmieniłem przewody , platynki , świece - jeszcze nie dałem gażnika do regulacji może to?

Albi_Poznan / 2002-10-31 19:53:18 /


Jeżeli wszystko jest dobrze połączone i na dużych obrotach nie masz wszystkich garów a na małych masz to albo rozdzielacz masz do bani albo kostka elektroniki siadła

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-31 20:10:51 /


OBJAWY ciag dalszy
z malym problem mozna jezdzic caly czas urzywajac 4 garow, ale trzeba bardzo delikatnie dodawac gazu, kazde gwaltowniejsze przyspieszenie powoduje "zgasniecie" 4 cylindra i trzeba delikatnie ujac gazu zeby wrocil na 4, jest to delikatnie denerwujace....

Krzypek / 2002-11-01 01:41:55 /


Wygląda jakby zalewała się świeca przy większej dawce paliwa. Sprawdź/wymień świece. Zobacz jeszcze, czy na ciepłym silniku wyłącza się ssanie.

Mysza liil (EM) / 2002-11-01 07:35:05 /


Ciekawe.... Podobnie mam w swojej Mk1 z silnikiem 1.6... CZemu tak sie porabalo nie wiem, jakos daje sobie rade bo jezdze na gazie.... Jesli ssanie by sie nie wylanczalo to zalewal by silnik kompletnie.... chyba... Najpewniej trzeba troszke przy gazniku sie pobawic... Moze szczelina przy zapatkach ssania jest zbyt mala itditd... Ale chlopaki przeciez jezdzic sie da.. troche wyczucia w nodze i jest spoczko:)

Piotr / 2002-11-01 08:55:52 /


Sprostowanie, jezdze na GAZIE, nie na benie,
i z tym wyczuciem to nie do konca, bo naprawde jest bardzo czuly, np pod duza gorke, jest problem zeby podjechac urzywajac 4 garow......., za to gorki jezdzie sie fajno;)))))
pozdrawiam

Krzypek / 2002-11-01 09:07:28 /


moim zdaniem moze to byc zle ustawienie zaplonu rowniez tez zalezy to od stanu silnika czy nie ma jakis uszkodzen bardziej powaznych ale raczej bardziej prawdopodobne ze to zle ustawienie zaplonu

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-01 10:18:55 /


dzieki, juz chodzi dobrze, nawet nie wiem za bardzo co bylo ( napewno swiece) ale czy cos jeszcze nie wiem, bo odebralem auto z pod bramy mojego mechanika, teraz to jest jazda;)))))))
( tylko prosze bez komentarzy typu "2,0 105 Km, przecierz tym sie nie da jezdzic, mi brakuje mocy w 2.9efi"
starajmy sie cieszyc z tego co mamy;))))))))

Krzypek / 2002-11-02 18:43:54 /