logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Stylowe zdjęcia naszych Fordów - Nowy projekt

Stylowe zdjęcia naszych Fordów - Nowy projekt

Witam,

od jakiegoś czasu zbierałem się z pomysłem realizacji zdjęć utrzymanych w stylu folderów z lat 70.
W ramach projektu, zostanie zrealizowana seria pocztówek, z naszymi samochodami.

Przykładowe zdjęcia można obejrzeć w moim profilu (mam problem z zamieszczeniem ich tutaj).

Osoby zainteresowane, by sfotografować ich autka - proszone są o zgłaszanie się tutaj, pod tym tematem.

Fotografie zrobie oczywiście za darmo, powstaną dwa pliki - jeden wielkości pocztówki do ściągnięcia potem z netu, a drugi w orginalnym formacie umożliwiający wysokiej jakości wydruk, który zostanie przekazany właścielowi samochodu.

Kiedy nazbiera się odpowiednia ilość zdjęć, postaram się załatwić by FORD nie miał nic przeciwko wypuszczeniu takich pocztówek do normalnej sprzedaży.
Zysk by szedł na konto Capri.PL


Prawa autorskie:
Prawa autorskie do zdjęć pozostaną moje, co oznacza - że tylko ja mam prawo umieszczania ich w necie, na witrynach fotograficznych jako autor zdjęcia. Zaś właścicielowi auta pozostaną prawa wtórne, tzn. Może je umieszczać na witrynach naszego Capri.PL, oraz w innych miejscach - Ale wtedy z dopiskiem, że jest to zdjęcie mojego autorstwa.

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 17:49:42 /


;) no popatrz i jednak zdjatka mi sie dodaly...

Znam wiele roznych fajnych miejsc, w ktorych moznabyloby realizowac zdjecia, nie pogardze tez nowymi.

(zdjatka wyzej fotografowalem przez ~10 minut dzisiaj, bo mi sie spieszylo, sa bez obrobki graficznej - jedynie dodanie znaczka i opisu modelu auta zrobilem w Photoshopie.)

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 18:01:19 /


A jak ja zobaczę na ulicy samochód i pstryknę zdjęcie? To czyjego autorstwa ono będzie? Czy ja mam wtedy prawa do tego zdjęcia? Czy właściciel samochodu? LUDZIE to jest chore, nie wiem co Wy/My chcemy przez to osiągnąć, ale ja mam głęboko ciągłe patenty, prawa autorskie itp itd. A chińczycy i tak mają prawa autorskie głęboko .... Jeszcze trochę to dojdzie do tego, że jak będę szedł ulicą to będę płacił każdemu za to że na niego popatrzyłem, albo na jego samochód.... podobno w stanach opatentowano huśtawkę bujającą się na boki...paranoja.... A jak jest w muzyce? Każdy dzisiaj chce mieć sławę i jeszcze do tego pieniądze. A ja mówie NIE. Albo robisz coś dla kasy, albo dla ludzi. A zdjęcia to ja mogę pstryknąć każdego Forda w Polsce i nie wezmę za to złotówki i nie bede chciał nic. Wystarczy mi, że coś będe mógł dla kogoś zrobić z serca. :( A zdenerwowany jestem ostatnio. Sorki

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 18:19:38 /


Kurde, a czy ja chce jakies pieniadze?
Chce po prostu, by sie potem nie podszywano pod moje zdjecia - juz mialem taka jedna sytuacje, ze ktos ukradl kilka zdjec mojego autorstwa i zaczol umieszczac je w konkursach fotograficznych - jako swoje.

Tylko o to poprosilem, prawem autorskim - By bylo wiadomo ze to zdjecie moje.
Ani grosza z tego niechce, zluzuj zawory;)!

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 18:23:36 /


:) poluzowałem trochę

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 18:33:12 /


;) <piwo>

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 18:48:18 /


Pomysł dobry, ale zdjęcia moim zdaniem średnie, kiepskie miejsce sobie do nich wybrałeś. Capri trochę na nich ginie.

Jeśli mogę dorzucić swoje 3 grosze do pomysłu... to zamiast robić je na styl lat '70-'80.... zróbmy je bardziej nowocześnie, z fantazją, bardziej to przykuje uwagę niż nudne zdjęcia samochodów.

A co do praw autorskich... Masz od Forda zgodę na piśmie na umieszczanie ich logo na przyszłych pocztówkach z których chcesz kiedyś czerpać zyski (oddając je potem stowarzyszeniu)? ;) tak się tylko czepiam... przepraszam :)

Piotrek PCK / 2005-08-10 18:55:58 /


pomysł całkiem ciekawy, ale ford to cie oleje :(

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 18:59:12 /


Mimo to sproboje, nie raz sie przelamywalo takie opcje:))))

A jak oleje, to nie bedzie sie tego wpuszczac do obiegu z zyskiem.

Co do robienia zdjec nowoczesnych, to szczerze mowiac - pelno ich na forum....
i jakos mnie nie poruszaja, mam widocznie inny gust.

Mimo to wierze, ze znajda sie tutaj osoby zainteresowane tematem.

(a co do tych zdjec, to juz pisalem - ze robilem je na szybko)

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 19:48:17 /


http://www.capri.pl/library/folders/capri
Tutaj sa foldery, te starsze - maja fantastyczny styl i takie chce robic fotografie.

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 19:54:36 /


OK Pomysł świetny.
Uważam, że Ford może naskoczyć. Skoro ktoś kupił Forda Capri, to ma do niego prawa. I jak zrobi zdjęcie SWOJEGO samochodu to może z tych zdjęć czerpać zyski. Czy serwisy motoryzacyjne, gazety, czy oni za każdym razem się pytają producenta samochodu czy mogą opublikować zdjęcie? A co jeżeli producenta lub marki już nie ma?
A nawet jeżeli ktoś z FORDA by się przyczepił do takiego pomysłu, w co wątpię, to myślę, że sąd by to ....prrr.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 20:52:35 /


Samochody możesz focić ile Ci sił, pieniędzy, baterii starczy... ale nie sądze żeby im się spodobał pomysł sygnowania fotek ich logiem. A za to już mogą proces wytoczyć.

Piotrek PCK / 2005-08-10 20:55:31 /


Tu masz dobre fotki zrobione w starym stylu :)
http://www.capri.pl/services/page.php?id=3e5d49d5e39ea&img=large

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 21:09:05 /


OK to znaczeka Forda nie domalowywać. Ale napisać można inną czcionką FORD CAPRI.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 22:04:37 /


nie to ze sie nie wtracam, ale ...
... jako ze tematy foto nie sa mi obce z wielu wzgledow, to powiem tylko, ze cala ta dyskusja bedzie dotad bez sensu, dopuki nie pojawi sie jakikolwiek material.

Co tu dzielic skore na niedzwiedziu.

ale pomysl ... oki.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 22:12:16 /


Czyli wychodzi na to, że albo załatwi się u forda zgodę na umieszczenie ich logo na zdjęciu (te domalowywane na zdjęciu), albo koniec tematu i każdy robi sobie zdjęcia w jakim chce stylu.
A w wątku pojawiają się tylko wpisy osób które są zainteresowane zrobieniem zdjęć przez autora wątku Pana ARTURO. :)
Chyba że coś przeoczyłem :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 22:13:00 /


Sorry ale Twoje zdjęcia zrobione w lesie ani trochę nie wyglądają na stylowe. W porównaniu z galerią Kukersa są .... hmm po prostu kiepskie. http://www.capri.pl/page/3ffde3a57c8c4 Jeśli chodzi o zdjęcia retro to ta galeria do mnie przemawia. No i to dziewczę o perłowych włosach co to Kuki nie chce zabrać na zlot :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-10 22:56:03 /


To ja wtrące swoje 2 grosze. Temat jak najbardziej trafiony.
Ja jednak wolę zdjęcia bardziej współczesne
http://mcaron.tarchomin.pl/forum/tac/
(wiem, nie Capri ale nie posiadam takowego... jeszcze ;)

McAron / 2005-08-10 23:59:25 /


Szymal, ja fotografuje od ponad 4 latek,...
i w tych zdjeciach Black & White, jest dusza i styl - ok, ale jedno jedyne zdjecie, ktore na nalozone logo - takie jak na folderach (mam na mysli pasek), dla laika wydawac sie moze super profi..., ale spojrzyj w tlo:)
Tam sa nowe auta;)))
Reszta zdjec jest jak najbardziej fajna.

Zdjecia Spawna ogladalem swego czasu i sa ok, ale ja szukam czegos bardziej - w stylu tych starszych folderow capricowych i z innych fordow.


Temat sie dopiero rozpoczol, dzisiaj byly pierwsze zdjatka - zrobione na spontana, i wcale nie w lesie:)))

Zdjecia kolejne beda pojawialy sie tutaj na biezaco.

Co do loga Forda, to ja zaczne to zalatwiac, dopiero jak bedzie duza grupa zdjec nadajaca sie na galeriee (umiem przekonywac ludzi, ale zeby przekonac - wpierw trzeba pokazac gotowy efekt, wtedy zadko kiedy odmawiaja,... a nikt nie lubi dywagowac o czyms, czego nie moze zobaczyc).

Tymczasem, nie lamie zadnego prawa umieszczajac logo Fordowskie, poniewaz na zdjeciach jest Ford Capri, nie zariabiam na tym pieniedzy i jest to zgodne z prawem. Mogloby byc tutaj teraz takich zdjatek powiedzmy kilkaset i nadal byloby to zgodne z prawem (to logo, na nich). Tyle ze jasno musi byc okreslone, ze to nie Ford robil te zdjecia, o czym wszyscy wiemy:)

To tak, jak z wstawianiem znaczka INTEL PENTIUM, AMD, MICROSOFT - w internecie, na witrynach sklepow komputerowych...
Znaczki sa, a na dole widnieje dodatkowo info, ze sa to znaki towarowe firm.
I tym chcialbym zakonczyc dyskusje dotyczaca znaczka Forda,..

A chcialbym bysmy wrocili do samego tematu foto.
Umieszczajcie tutaj ciekawe linki do zdjec z epoki, na ktorych moglbym sie wzorowac.
A osoby zainteresowane, aby zrobic im zdjecia autka - niech sie wpisuja.

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-11 00:48:11 /


McAron - zdjecia wspolczesne, mnie nie interesuja;) (fajne jest to Twoje pierwszy na liscie)

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-11 00:49:41 /


Te trzy zdjecia Kukiego uwazam za rewelacyjne:
http://www.capri.pl/photo/7/4/41a4bfbb48b74.l.jpg
http://www.capri.pl/photo/9/2/41a4bfbb81d92.l.jpg
http://www.capri.pl/photo/2/e/41a4bfbbc112e.l.jpg

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-11 00:52:25 /


fajnie ,ze komus sie moje fotki podobają ,tymbarzdiej ,ze nie były robione pod publike ,tylko tak jak mi sie podobają :)
Co do zdjęcia na tle pomnika ,napisałeś ,ze dla laika moze wydawać sie "super profi" ale są tam 2 nowe autka i tu musze Cie zmartwic bo z fotograficznego punktu widzenia te autka tam pasują i dobrze wygladają ,a ze nowe to co ? przeciez nie dam zakazu wjazdu nowym furom ,a natomiast błędem w tym zdjeciu jest napewno sam pomnik , który ustawił sie w złym miejscu;) i wystaje jakby z dachu auta.
A co do twoich fotek to poradziłbym ci pokombinować troche z perspektywa bo wszystkie te foty robiłęs poprostu z tak jak stałeś ,las sie do takich zdjeć z wąską drózka nie nadaje zbytnio ,duzo też zalezy od światła i pory dnia ,te auta mają taka linie ,ze światłem naprawde duzo mozna zdiałac i duzo jeszcze mógłbym pisać ,ale komu sie to bedzie chiało czytać:). kurna ale sie rozpisałem :) Pozdrówki i powodzenia

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-11 16:42:19 /


Mnie;) sie bedzie i chcialo czytac...
Pomnik jest do przyjecia, ale otoczenie nowoczesne mi nie pasuje.
Co do tych zdjatek co wstawilem, to wiem ze trzeba bedzie jeszcze popracowac;)

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-11 16:45:20 /


poza pomnikiem to jeszcze troche leci w prawą strone cale zdjęcie :) , faktycznie jak by były tam stare foorki to było by lepsze, ale wiesz... troche nie te lata :P Zorganizuj zlot w tym miejscu tylko poto zeby fotke jeszcze raz cyknąć :P, ogoolnie zdjęcia masz I klasa :)

pozdro

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-11 16:51:01 /


No Kukers tylko nie zapominaj kto Ci koniunkturę nakręca. Zrobimy płatną Twoją galerię a zyskami podzielimy się po równo: 70% dla mnie a 30 będzie Twoje :P

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-11 19:34:23 /


no nie Szymek przesadziłes... 80% dla Ciebie ,20% dla mnie , przecież nie możesz dać sie tak wykorzystywać :) jescze tą kwestie omówimy:)
Dzieki Spawn ,twoje fotki są bardzo fajne , fajne ten koleś w ogóle robi zdjecia, zresztą dużo ludzi robi tutaj świetne zdjećia

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-11 20:37:00 /