logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Zmiany na forum

Zmiany na forum

Witam szanownych respondentow,

celem ogolnej poprawy ku lepszemu, pozwolilem sobie wprowadzic troche zmian na forum. Kolejno:

- Wyszukiwanie. Na stronie glownej forum - http://www.capri.pl/forum - znajduje sie prosta wyszukiwarka, ktora pozwala na typowe operacje - szukanie wszystkich wyrazow, szukanie ciagu, szukanie po tytulach i tresci wiadomosci. Nie jest to mistrzostwo swiata w temacie przeszukiwania bazy danych, baza poki co nie ma zadnego indexu full-tekstowego, i szukanie odbywa sie iteracyjnie.

- Stronicowanie forum. Przegladanie dzialow tematycznych odbywac sie moze stronami. W tym celu nalezy udac sie do ustawien swojego konta, i pod "ustawieniami" podac jakiej wielkosci ma byc strona - ile tematow na raz. W chwili obecnej kazdy ma ustawiona wartosc 0, co oznacza brak stronicowania, i wyswietlanie wszystkich tematow na raz. Po podaniu niezerowej wartosci, kazdy dzial forum wyswietla liste stron, pozwalajac poruszac sie do przodu, do tylu, itd. Zawsze mozna wrocic do nastawy 0, ktora pokazuje wszystko razem. Stronicowanie nie dziala na stronie glownej forum, tam gdzie pokazywane sa nowosci na forum - zawsze leca wszystkie, jak rowniez wyniki wyszukiwania pokazywane sa wszystkie razem.
- Zalaczanie zdjec i rysunkow. Do postow na forum mozna teraz zalaczac zdjecia (rysunki). Do jednego postu mozna dolaczyc dwa, to jest taka pierwsza przymiarka zeby nie bylo eksplozji zdjec. Tekst postu mozna przeplesc ze zdjeciami - umieszczajac w tekscie odpowiednie znaczniki, w miejsce ktorych podstawiane sa zdjecia. Bez znacznikow zdjecia beda pod tekstem. Warunki jakie musi spelniac plik sa analogiczne jak dotychczas dla zdjec dolaczanych do ogloszen i kont - plik JPG, do 200 kB, max 768x768 pikseli.

To chyba na razie tyle. Prosze o uwage przy korzystaniu z nowych mechanizmow, i zdecydowane raportowanie wszelkich mozliwych niedociagniec. A na koniec - jakies zdjecie ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-01 23:33:48 /


I jeszcze jedno - bardzo prosze o umiar w zamieszczaniu zdjec - niech to naprawde czemus sluzy. Zdjecie powyzej nie kwalifikuje sie jako "umiar" - nie ma zwiazku z niczym - jest to tylko demonstracja ze to dziala.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-01 23:43:02 /


No dla mnie bomba :) lubię jak otwierają się przed nami nowe możliwości :) Jeszcze tylko przydał by się słownik ortografiszny włączany automatycznie przy pisaniu postu ;)
ps. to nie jest aluzja do nikogo poza mną :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-02 00:01:38 /


Taa... MK - jesteś WIELKI!
Tylko nie daj sie sprzedać do jakiegoś Microsoftu;)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-02 00:17:13 /


powiem krótko rewelacja :)
:)))))

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-02 01:13:24 /


Tylko oby przypadkowe osoby nie zechciały sobie skorzystać z możliwoście zamieszczania zdjęć na forum, przecież nie chcielibyśmy w każdym post cie oglądać np. Manty:))))

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-02 01:26:00 /


co moge powiedziec ......super !
pozdrowka
ps.czemu wy jeszcze nie spicie? hehe

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-02 01:31:23 /


To był niesamowicie dobry pomysł. W duży stopniu usprawni przeglądanie (myślę o modemowcach) i wrzucanie tych samych tematów na forum. Natomiast dołączanie załączników graficznych do postów pomoże wyjaśniś np. co to jest - takie sercowate, plastikowe i wala mi się po garażu. :)

Dzięki.
To naprawdę dobry pomysł.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-03 23:49:24 /


Ta strona cały czas żyje i się rozrasta! A najlepsze jest to że wszystkie zmiany ułatwiają nam jej obsługę. Michał ... to robi dla nas:)
Po prostu czad giełda!

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-04 21:47:04 /


A propos zdjęć i ograniczeń na wielkość pliku: chciałbym zwrócić uwagę że jpegi przedstawiające liczne drobne elementy (np. las iglasty) zajmują szczególnie dużo miejsca, więc jeśli komuś zależy na ograniczeniu zużycia przestrzeni dyskowej, to niech nie fotografuje swojego samochodu na takim tle. Chociaż z drugiej strony nie da się ukryć, że takie zdjęcia bywają bardzo ładne.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 15:44:13 /


Tak sobie pomyślałem, że fajnie by było zrobić takie jakby "karteczki" z informacjami, które zostawia się jakiejś osobie.

Po co
Dlatego, że czasem zależy nam na szybkim kontakcie z kimś, albo pilnie chcemy coś komuś przekazać, a maila nie wszyscy czytają codziennie, poza tym wśród spamu może mail umknąć itp. itd. Zniknęły by wątki typu "Ziuta zadzwoń bo zgubiłem Twój nr", można by zaklepać u kogoś grat i inne.

Jak
Myślałem o czymś takim: w profilu użytkownika wstawić pole "Zostaw wiadomość" i tam np możliwość wpisania 217 znaków. Wtedy sprawa jest prosta, zamiast wchodzić na pocztę, logować się, szukać adresu, pisać mejla, klika się raz na użytkownika, potem wpisuje wiadomość i drugie kliknięcie wysyła. Adresat dostaje powiadomienie podobnie jak o nowych wątkach, komentarzach, ogłoszeniach. Wiadomość -nick. Klika na nick i odpowiada. Dla malkontentów możliwość wyłączenia usługi.


Buziaki

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-06 19:30:31 /


Mlody.. w dobie komórek? Przecież każdy moż po prostu wysłać smsa "Ziuta zadzwoń." Ludziom się nie chce, bo tak prościej. Takie pisanie jest nieuniknione.
O, weźmy mnie na przykład. W odpowiedzi na Twój wątek pozwolę sobie wtrącić, że świnia jesteś, że się nie odezwałeś po zlocie i nie zdałeś relacji a ja pod Twoją Caprychą tyle czasu przeleżałem, że mam odleżyny :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-08 02:28:06 /