logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Amotorskie wkrętki ... (Amator bez urazy ;)

Amotorskie wkrętki ... (Amator bez urazy ;)

Oto co znalazłem

http://forum.audiklub.org/viewtopic.php?t=8564

co wy na to?

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-17 18:40:06 /


ja cos takiego mialem w kazdym fordzie chodzi lepiej niz mixer nie zatyka gardzieli jednak w swietle przepisow i z tego co rozmawialem z gazownikami jest to niezbyt legalna przerobka

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-17 19:41:48 /


Spotkalem sie z takim rozwiazaniem w grandzi 2,3V6 awtamat, chodzi normalnie. A czemu to ma byc nie legalne to nie mam pojecia.

Mysza liil (EM) / 2005-08-17 20:42:29 /


Czyli olać wszelkiej maści miksery i wsadzić takie rury? Czy mają mieć one jakieś specyficzne wymiary? I co z tym brakiem mocy na LPG? Jest jeszcze większy niż przy mikserze?

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-18 10:56:57 /


1. to nie sa wkrętki... bo niby gdzie sie je wkręca?
2. nie wiem jaki gaznik jest w tej audicy, ale do naszego solexa to to działć bedzie kiepsko, miałem podobny wynalazek 'fabrycznie' założony przez gazowników, nakląłem sie na niego w innym wątku. Pomijam już fakt ze w takiej konfiguracji jak na tej strone każda gardziel dostanie inna ilość gaza... i nijak nie można tego wyregulować. O ssaniu można zapomnieć, wiec o benzynie w sumie też. :(
3. gaz powinien byc doprowadzony w miejsce najwiekszego przeweżenia, wsadzanie wielgachnych rurek przez cały gaznik to nie jest dobry pomysł.
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-18 11:15:17 /


Rurki wsadzone od gory w gaznik to chyba "standardowe" rozwiazanie stosowane przez wiejskich gazownikow (razem z cieciem przeslon ssania), wiec o co chodzi? O to, ze koncowki rurek nie sa zwezone?

Poza tym takie rozwiazanie nazywa sie "mikser rurkowy" i jest normalnie dostepne, np. do poloneza :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-18 13:47:52 /


ze swojego doswiadczenia i wlasnych przerobek :)
dołaczam rysunek techniczny ;)
najlepiej zrobic wkretki z rurki miedzianej CO o srednicy takiej jak wlot do mixera
w gazniku 2 gardzielowym np granada 2.3 V6 wiercimy otworki w sciankach gaznika mniej wiecej w miejscu widocznym na rysunku gwintujemy ale nie koniecznie nastepnie wkretki robimy w pokazany kształt tzn czesc ktora bedzie znajdowac sie w gardzieli sciskamy kombinerkami do uzyskania kształtu " 0 " uzyskujemy w ten sposob rurke zaslaniajaca nie np 12mm gardzieli a jakies 6-7mm
przycinamy pod katem ostrym i dokladnie doszlifowujemy z roznych zadziorkow pozniej(lub wczesniej)nazynamy wkretke na gwint wywiercony w gazniku i osadzamy np na pascie do uszczelniania zbiornikow paliwa aby uzyskac szczelnosc
BRON BOZE NIE NA SILIKONIE
węze gumowe(zaznaczone na zielono)doprowadzajace gaz musza byc dokladnie tej samej dlugosci po wyschnieciu i zalozeniu gaznika mozna zabrac sie za dokladne wyegulowanie wszystkiego

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-18 21:25:58 /


"sciskamy kombinerkami" - jak ją ściśniemy to nie wejdzie do gażnika ,bo będzie szersza niż średnica otworu. Lepiej nie niszczyć gażnika ,bo efekty są porównywalne z innymi obcjami.

aeroarte / 2005-08-18 23:12:55 /


ściskamy PO włożeniu do gaźnika :))
jak do tej pory nie znalazłem lepszej metody na dostarczanie lpg do solexa, bez utraty mocy zarówno na benzynie jak i gazie

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-18 23:24:49 /


jesli dobrze scisniemy i przytniemy to wchodzi elegancko w otwor z gwintem :)
troszke za grubo narysowalem:)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-19 00:14:30 /


A dlaczego węże gumowe doprowadzające gaz musze być dokładnie tej samej długości?? Jakie to ma znaczenie??

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-19 14:55:20 /


imho ważne jest podciśnienie, w zależnosci od niego dawkowany jest gaz, majac różnej długości przewody dorowadzające, każda gardziel dostanie inna ilość gazu.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-19 15:14:45 /


czy po załozeniu tych wkretek potrzebne jest ponowna regulacja gazu i czy autko na paliwie bedzie chodzic dobrze aha i jak ze spalaniem na lpg ?? .Rafał

Łukasz 33 radom / 2005-12-26 11:03:35 /


raczej tak, tak, 2.8 pali 10-20l/100km

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-26 12:40:24 /


2.8 pali od 10do 20l czego paliwa czy beny

Łukasz 33 radom / 2005-12-28 15:32:44 /


miałem taki coś zamontowane oryginalnie przez gazowników .Rurki były zamontowane pod górnymi przepustnicami co oczywiście powodowało brak ssania(odłączone cięgno),poza tym cienko było wyjąć gaznik bo trzeba bylo go rozpoławiać,cienkie ścianki gażnika -kijowo trzymały się te rurki,wywaliłem to wszystko razem z parownikiem i założyłem parownik automat+mikser.Zużycie gazu zaczyna się od 15l-20l.Grandzia kombi 2,3 V6

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 18:40:42 /