logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » zerwana linka od podnoszenia fotela

zerwana linka od podnoszenia fotela

mam zerwana linke od podnoszenia fotela kierowcy (zeby wpuscic kogos na tylne siedzenie). fotel nie jest jeszcze zalozony (bo nie ma wozu haha) ale dobrze by bylo to naprawic jakos... :D bo mnie dziewczyna zabije jak bedzie musiala ciagle wysiadac jak ktos bedzie wchodzil/wychodzil.. :D
a co sie stalo; w fotelu kierowcy zerwala sie ta linka ktora podnosi taki haczyk na dole, od strony podlokietnika. to co zostalo przy haczyku to okolo 8 czy 10 cm tej zylki, reszta zaginela gdzies we wnetrzu fotela.. :D i teraz pytanie czy jest jakas opcja dostac sie do tej linki jakos i ja zlapac? czy trzeba popruc tapicerke..? nie ma tam z tylu zadnej klapki odkrecanej zeby sie dostac, moze ktos ma jakis sprytny patent... bo pozostanie mi podnoszenie fotela raczka i dodatkowo podwazaniem tego haczyka.. :D

nie mam zadnej fotki tego fotela, nie jest to zaden kubel, taki ze zwyklym zaglowkiem na 2 nozkach, kat oparcia regulowany korbka a nie wajha.. :D

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-18 17:45:34 /


Jak nie widać z tyłu oparcia przyczepianej osłonki, to bedziesz musiał zdjąc tapicerkę (pruć nie trzeba, już kilka razy mi się zdarzyło rozbierać tapicerę). Musisz odkręcić oparcie, czyli wykręcić dwie śruby służace za zawiasy i na dole musisz odgjąć kilka zaczepów i odczepic tapicerkę. No a później to już delikatnie zdejmujesz do góry.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-18 19:20:53 /


super, dzieki, wlasnie o to mi chodzilo.. :)
pozdrawiam

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-19 00:52:42 /


Miałem kiedyś identyczny problem... udało mi się to naprawić :) Można rozłożyć oparcie na maxa i wtedy sie dostaniesz do zaczepów, które trzymają tapicerkę (poszycie fotela). samą linkę złączyłem za pomocą takiej małej kostki elektrycznej (takiej do łączenia dwóch kabelków- nie wiem jak się to nazywa fachowo ;)). Może nie jest to orginalny patent Forda ale jak narazie działa :))
Powodzenia.

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-19 14:05:45 /


ja też miałem na takiej kosteczce :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-19 17:38:24 /


ok, naprawione.. :) jako ze nie mialem kosteczki, postanowilem to zalutowac co jak na razie wydaje sie dobrym rozwiazaniem.. :D zobaczymy, jak sie rozpadnie to przynajamniej juz wiem jak sie tam dostac... :)

a co by nie bylo niezgodnie z moja tradycja, to jak zwykle cos rozwalilem... :) bo po zalutowaniu linki, stwierdzilem ze jest za krotka o jakies 5 cm, wiec wymontowalem linke z innego fotela (nieuzywanego) przy czym sie nameczylem strasznie bo tam dojscie bylo jeszcze gorsze, sprobowalem ja zalozyc i okazalo sie ze tez jest za krotka, wiec sie przyjzalem dokladniej no i oczywiscie wyszlo na to ze zle ja zakladam i ta pierwsza pasuje... :) haha, no i teraz mam jeszcze ten stary fotel do naprawy ale to juz kiedys przy okazji.. :D

pheh, glupota nie boli.. :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-20 18:46:38 /