logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Grzejące się tarcze hamulcowe. Taunus

Grzejące się tarcze hamulcowe. Taunus

Witam.
Mam następujący problem z przednimi hamulcami w Taunusie:
W obu kołach klocki jakby nieodbijały do końca. Po przejechaniu nawet 1km płyn hamulcowy i tarcze są gorące (ślina paruje z nich tak jak z kolektora wydechowego). Podczas jazdy słyszalny jest pisk, który przy hamowaniu ustaje. Czy może to być problem zapowietrzonego układu? Zapieczonych tłoczków? Jak usunąć tą usterkę? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-22 15:04:06 /


raczej zapieczone tloczki, albo spuchniete niedrozne wezyki hamulcowe

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-22 15:05:28 /


jest to typowy objaw zapieczonych tłoczków, problem już był poruszany ale w tym przypadku zdejmij zaciski, jeden zablokuj np starimi klockami aby tłoczek się nie wysunął, poproś młodszą siostrę o nacisaknie pedału hamulca, i obserwuj jak wygląda tłoczek (oczywiście po odsłonięciu gumek)jeśli wysunie się na tyle, że widać czystą gładź przerwij, delikatnie wytrzyj tłoczek i obejrzyj jego stan, może wystarczy tylko prztrzeć papierem 2000, sprawdź też stan osłonek, najlepiej wymienić je na nowe, bo na pewno dziury w nich są przyczyną twojego kłopotu. tłoczek mozna nasmarować specjalnym smarem, nie pamiętam nazwy, wsun je z powrotem w zacisk do końca i zablokuj, czynność powtórz z drugą stroną, powinno pomóc. daj znać jak poszło.
pozdrawiam

taunus78 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-22 15:39:35 /


No i jeszcze pompa. Też może przydała by się jej regeneracja.

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-22 16:41:14 /


U mnie były wszystkie opcje: i zapieczone tłoczki i spuchnięte przewody i padnięta pompa. Wymieniałem w takiej włąsnie kolejności i cały czas pod wieczór miałem świecące tarcze :D

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-22 16:42:47 /


Jeśli płyn hamulcowy jest stary, to paprochy mogą powodować zatkanie przewodów i tłoczki nie odbijają. ja tak miałem. Po wymianie płynu (ale takiej z wyciąganiem tłoczków i czyszczeniem) problem zniknął.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-22 18:13:10 /


dzięki Panowie... z racji braku młodszej siostry, postaram się w pierwszej kolejności wymienić płyn i zaciski hamulcowe :-)
pozdrawiam

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-22 19:15:52 /


ja na PC miałem podobny problem.. okazało się że pompa nabija ciśnienie ale niespuszcza go. przyczyną okazały sie zanieczyszczenia w płynie hamulcowym.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-22 19:25:42 /


Nawet ci "posiadający" młodsze siostry i tak zawsze w pierwszej kolejności robią swojego FORDA :/
Młodsza siostra

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-22 19:28:58 /