logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Transformacja FC3 2.3V6 ----> 2.8i

Transformacja FC3 2.3V6 ----> 2.8i

1. Od czego pochodzi silnik 2.8i montowany w Capri?
2. Czy można zamienic silnik z 2,3 na 2,8i bez wymiany wału napędowego i dyferencjału?
3. Czy ktos to juz czynił i mógłby cos podpowiedziec?

Mike_mk3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-23 21:38:30 /


ad. 1 od forda, montowany był w granadzie, capri, sierze, scorpio (w tych 2 ostatnich także na elektronicznym wtrysku)

ad. 2 można, podchodzi bezproblemowo

ad.3 tak dużo osób, o tym co i jak dowiesz sie przeszukując forum

pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-23 21:54:44 /


Chyba jesteś nowy :) Prawie już wszystko było przerabiane . Poszukaj na forum.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-23 21:55:13 /


1. dziwne pytanie, przeciez nie od zaporozca, jest to silnik forda blizniaczy do 2.3 V6 tyle ze ma wieksza pojemnosc i wtrysk zamiast gaznika, montowany byl w Capri, Granadzie, Scierce, Scorpio

2. dyfer moze zostac stary bez zadnego problemu, efekt bedzie taki jakbys podrasowal 2.3 , skrzynia tez moze zostac a wtedy wal rowniez. Jesli jednak zmienisz skrzynie na innego typu to byc moze wal bedzie wymagal wymiany

3. robilo to sporo osob, na przyszlosc poszukaj na forum zanim zalozysz nowy watek, najwieksze problemy bedziesz mial z zamontowaniem calego wtrysku lacznie z pompa paliwa przy zbiorniku chyba ze masz komplet od Capri 2.8i

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-23 21:59:10 /


Czy napewno scorpio mialo kiedykolwiek k-jeta??

Mysza liil (EM) / 2005-08-23 22:52:25 /


Scorpio raczej chyba napewno nie miało nigdy K-jeta. Były 2.8 EFI.

Piotrek PCK / 2005-08-23 23:14:53 /


tak, Scorpio mialy k-jeta na samym poczatku produkcji, zrobili tego b.niewiele i szybko przeszli na efi

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-24 07:54:28 /


Wiedzialem ze bedziecie sie wkurzac ale nie chce mi sie przeszukiwac tego cholernego forum na ktorym odpowiedzi na nurtujace mnie pytania brzmia "moze tak a moze nie..." albo "nie napewno ale..." . Tak czy inaczej dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi. :P

Mike_mk3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-24 22:19:24 /


Jak Ci się nie chce to po co siedziesz na tym cholernym forum?? :(

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-24 22:31:20 /


Właśnie !! To po co siedzisz :) Przeproś :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-25 00:16:50 /


Scorpio na pewno miały K-Jeta... 100% tak jak napisał Camaro. Znajomy miał Scorpio 2.8 z K-Jetem. No a chyba maksymalnie nielogiczne by było gdyby ktoś zmienił wtrysk elektroniczny na mechaniczny... więc przypuszczam, że to seryjny K-Jet.

Co do pytania... to ja wolę się nie wypowiadać, bo nie ja to robiłem, ale w moim Capri poprzedni właściciel dokonał przekładki 2.3V6 na 2.8V6 silnik wyjął z jakiejś Sierki o ile wiem. No i problemów z tym nie było żadnych jak wspominał. Tak więc i Ty nie powinieneś mieć problemów.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-25 07:17:54 /


Mike_mk3, masz podejście do sprawy jak trep albo policjant. W życiu nie ma tak i nie, czarne i białe. Jest "tak, ale" i "nie, ale" jest sary, bardziej szary i mniej szary, jest brudny biały, jest czarny matowy i czarna perła...
Jeżeli twój 2,3 ma kolektory wydechowe kompatybilne z 2,8 jaki dostaniesz to przekładka jest do zrobienia w godzinę z przerwą na piwo. Zapytaj cOka ile czasu zajmuje wymont/zamont skrzyni w capri przy gorącym silniku... Podłączenie układu paliwowego też nie nastręcza strasznych problemów, ale zajmie razem z prądem tak ze 2-6 godzin.
Wszystko zależy od wielu czynników, między innymi od ilości środków płatniczych jakie zamierzasz przeznaczyć na tą przekładkę, od twojej zdolności do radzenia sobie z rzeczami z pozoru niewykonalnymi, od twojej wizji tego auta.
Pytasz czy ktoś to robił... złe pytanie. Zapytaj czy ktoś tego nie robił...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-25 07:52:35 /


Zadałeś poprostu 3 pytania o rzeczy tak oczywiste że ręce mi opadły, i dopiero jak zobaczyłem że >>nie chce mi sie przeszukiwac tego cholernego forum na ktorym odpowiedzi na nurtujace mnie pytania brzmia "moze tak a moze nie..." albo "nie napewno ale..."<< to się zjeżyłem. To go k..wa nie przeglądaj!!!

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-25 07:58:06 /


Mike_mk3 odpowiedź na twoje pytanie brzmi: może tak a może nie ;) zależy to tylko od Ciebie. fizycznie da się.. a czy sobie z tym poradzisz? myślę że czas to zweryfikuje ;]

skoro to forum jest tak cholerne to nikt na siłę tu nietrzyma!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-25 08:15:35 /


Macie absolutną rację - przepraszam za moje zachowanie.
Jestem troche na krawedzi bo mimo wszystko nie zdawalem sobie sprawy z trudow ktorych dostarczy mi posiadanie forda capri, nie moge nawet znalezc blacharza ktory doprowadzilby moj woz do odpowiedniego stanu. Tak wiec przynajmniej w podpowiedziach "jak i co" moge liczyc na Was.
Dziekuje i jeszcze raz przepraszam.

Mike_mk3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-26 15:37:00 /


Synu nawróciłeś się!! Niech więc Ci rady będą dane.
Amen
Dużo zła :P
Dasz rade, tylko się musisz zawziąć, nie jeden tu jest zawzięty. Mi Granadziarz 2.3 z głowicą od 2.3 i od 2.8 przewalił w ciągu dnia na 2.3 z obiema głowicami od 2.3 :)
pozdro!

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-26 16:38:45 /


dawno mnie nie bylo i masz fart ze nie przeczytałam tego jak naklikałes odrazu

bo bym ci nawsadzał !!!
a nerwowy bywam:/

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-26 21:15:00 /