logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » bezpiecznik przy kompie...

bezpiecznik przy kompie...

Mam LPG i jak nazłość przekażnik /a dokładnie jego styki/ od wtrysku ,,zgrzał się i spaliło mi wtrysk. Zakładam że to szczegół bo nie w tym tkwi mój problem. Po tej awarii nie urzuchamia się pompa paliwowa, szukając przyczyny znalazłem spalony przekaźnik przy kompie. Od czego on jest? Od kompa? Czy to komp steruje pompką? Dodam że moje autko nie chce ze mną nic a nic współpracować po tym zdarzeniu... Może ktoś obeznany mi pomoże. Moje auto to sierra sedan CFI 1.6, a komp o którym mowa to EEC IV.Bezpiecznik miał wartośc 10A a wyczytałem że powinien mieć 1A o ile to od kompa. Po zwarciu przekaźnika pompka chodzi...

Bolszoy / 2005-08-27 00:34:20 /


tak, pompa jest sterowana kompem, ale przyczyna wypadku nie leży w kompie. Sprawdź gdzie się podłączyli mądrzy gazownicy - może to oni kupią ci nowego kompa?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-27 07:59:39 /


Udało mi się dziś go odpalić ale komp niec nie chce wykazywać przy podłączenia samotestu /dotąd działało/, samotest podaje mi wysoki impuls ujemny / jedynka logiczna/ ale nie ma żadnych przerw, tzn sygnał jest ciągły... czy pomimo uruchomienia komp może być niesprawny? Domyślam się że nie bo steruje zapłonem. Ale skoro tak to dlaczego odpala? normalnie nic już nie rozumiem.

Bolszoy / 2005-08-27 21:19:14 /


Przepraszam spalił mi się bezpiecznik przy kompie :) a nie prekaźnik. Aż wsztyd się przyznać że jestem elektrykiem:) tak czy owak nie wiem od czego on jest...fakt odpaliła mi ścierka ale błędów samokontroli nie wykazuje nadal. Wciąż jest logiczne zero bez impuslsów. I co dalej nie wiem. Szukać kompa?powiem tylko że ten impuls występuje niezależnie od tego czy zapłon jest włączony czy nie. pewnie to komp, ale mam forda od niedawna więc może ktoś kto się zna coś podpowie? jak można go sprawdzić i czy warto go rozebrać w celu zlokalizowania usterki /o ile jes6t taka możliwość.../ Dzięki każdemu kto cokolwiek podpowie. jestem amatorem jeśli chodzi o samochody.

Bolszoy / 2005-08-27 23:20:23 /


Moja SIERRA działa bez kompa!!!Nikt mi nie chciał uwierzyć dopuki tego nie zobaczył...SIERRA CLX 1.6i CVH CFI. Sam nie wiem jak to wogóle chodzi. Może ktoś coś wie na ten temat? Pozdrawiam.

Bolszoy / 2005-09-01 22:43:55 /


proszę o pomoc pomimo że to nie capri- sierra to też ford:) A może ktoś zna się na kompach od fordów?

Bolszoy / 2005-09-01 23:16:10 /