logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » reflrktory

reflrktory

mam zamiar podczas remontu wstawić zamiast zwykłych h4 jakieś kseonka. ktoświe od czego mogą pasować do granady. myślałem o bmw7 dobry wybór czy może coś innego?? chodzi mi o całe reflektory, a nie same wkładki.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 11:39:46 /


Gdzieś już pisałem ze z elektryki jestem cienki ale z tego co czytałem
to nie taka prosta sprawa z tymi ksenonami.
Bardzo poważne zmiany w instalacji więcej prądu wyższe napięcie itp.
Ja bym nie kombinował dobre żarówki i styka

cossi / 2002-11-04 11:53:26 /


wlasnie Patryk
full ksenon a nie ksenon bajera typu niebieska folia od lizaka na gume do zucia do zarowki to inna bajka
pobor mocy, instalka itp. czytalem w jakims autotuning ze do Punciaka z 6 kola kosztowalo

Maciasek_3M / 2002-11-04 11:55:51 /


Niestety z Xeonami tak jest, gra nie warta swieczki bo pol samochodu to bedzie wartosc swiatel, a niech Ci sie (ospukac) stluczka zdazy...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 11:57:56 /


Heh no same reflektory nie wystarczą, jest potrzebne jeszcze coś na kształt regulatora napięcia - PS. małe xenonki mają w takich zestawach uniwersalnych albo jakies autobusy ..... tylko cholernie drogie to to jest

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 11:58:29 /


całkiem możliwe bo kolesia stary jeździ gdzieś do rosji p[o częsie i odkrył jakiśwarsztat, co zwykłe lampy przerabiają na kseon. za komplet wyszłoby około 1400zł. myślałem raczej o jakiś używkach np. z rozbitego auta.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 11:59:19 /


Ja bym proponowal zalozyc poprostu soczewy np od BMW 3. Jak znajde gdzies takie to sam sobie zaloze bo z tymi oryginalnymi to mnie naprawde cos trafia juz...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 12:00:19 /


a można by cośpokombinować z nimy, aby świeciły na niebiesko, bo na punkcie tego koloru to mam jobla.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 12:05:32 /


Moje swieca na zielono (pozycje). Po prostu kupilem w sklepie zielona zarowke, niebieskie tez pewnie sa ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 12:09:04 /


kupiles w sklepie zielona zarowke bagnetowa do pozycji??
szczesliwiec, ja jeszcze nie widzialem i juz chcialem przerabiac oprawki pod takie zarowki co sa w podsiwetleniu tablicy rozdzielczej

Maciasek_3M / 2002-11-04 12:12:13 /


maciek spoko można dostać w porcie koło starych mająduży wybór, male duże jakie chcesz. mogę pare kupić bo mi też się przydadzą.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 12:15:37 /


Dokladnie - kupilem :-) sklep w Piotrkowie Trybunalskim, tam byly a czy sa w Wawie czyli tu gdzie ja mieszkam lub gdzies indziej to nie wiem, ale czerwone sa napewno bo chlopaki zarzucili sobie na dlugie, to jest dopiero potwor, czarny woz i czerwone swiatla :-) Szkoda ze to nie Capri...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 12:17:10 /


daj mi namiar to sobie skocze i zaspokoje festyniarskie zapedy :)))

Maciasek_3M / 2002-11-04 12:26:45 /


maciek właśnie z hooverem jedziemy za 5 minut rozbebeszać tamtą grancie, jak jużbędziemy kończyć to damy tobie znać. pozdrowionka.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-04 12:33:25 /


za zarowki pozycyjne innego koloru zabierajha dowod, chyba ze sie przy niech zmieni na normalne tak samo jak za podswitlenie rejestracji innego koloru. a takie zarowki maja w cenie okolo 12zeciszy w norauto w piasecznie kolo auchana. za 2 sztuki. 5W5 bez cokolu na 100% 2 tygodniue temu bylem. rozne kolory.

Maskek / 2002-11-04 21:22:30 /


Przetworniki ksenonowe kosztuja cos okolo 3tys, bede probowal zalatwic do Sierrki z niemiec, jak bede mial wiecej zestawow to dam znac, oczywiscie nie po cenie 3tys:)

Seemann / 2002-11-04 21:47:51 /


Nie opłaca się zakładać ksenonów. Po pierwsze są potwornie drogie i przy zakupie i w razie awarii (np. przepalenie się "żarówki"). Po drugie do ksenonów trzeba obowiązkowo zamontować system poziomowania i oczyszczania reflektorów, bo będą kłopoty na przeglądzie a jakiś sprytny policjant może zatrzymać dowód. Po trzecie ksenony nie są o wiele lepsze od porządnych reflektorów tradycyjnych - są co najwyżej 50% lepsze a kosztują co najmniej 5 razy tyle, mają po prostu kiepski stosunek cena/jakość.
Raczej zamiast kombinować z ksenonami w Grandzi zainwestowałbym te pieniążki w nowe reflektory dobrej firmy (może być też konwersja na lampy okrągłe z reflektorami Helli-Morette Headlamp Conversion), dobre reflektory dalekosiężne, halogeny przeciwmgielne, nowy akumulator i alternator, remont instalacji elektrycznej i dobre żarówki. Po zakupieniu tego wszystkiego (za pieniążki które musiałbyś przeznaczyć na prawdziwe, prawidłowo zamontowane ksenony) zostanie jeszcze trochę kasy na wyjazd w czasie wakacji.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-05 08:03:37 /