logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » jakie powinno być napiecie na przewodzie który dochodzi do czuj. temp.(żółty) 2,0 v6 /bt.

jakie powinno być napiecie na przewodzie który dochodzi do czuj. temp.(żółty) 2,0 v6 /bt.

.

capriman / 2005-08-31 19:23:56 /


12V?

capriman / 2005-09-01 20:07:24 /


do czujnika chyba nie idzie zadne napięcie
to kabel masowy (-) tak mi sie zdaje

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-01 20:37:29 /


wskaznik na desce jest zasilany z tego stabilizatorka z tylu zegarow chyba 5 czy 6V a mase bierze wlasnie z tego czujnika, jak bedizesz mierzyl cyfrowka zasilanie to moze tak skakac 12-0 bo ten stab tak wlasnie dziala. na maila wysle Ci skana schematu do mk1 bo jest troche duzy i tu niewejdzie
pozdrawiam

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-01 20:50:54 /


wiec jak podłącze multimetr to tego przewodu do wskazuje 5-6V. A po załączeniu stacyjki wskaźnik odrazu leci do połowy, wiec nie wiem czy bierze jakies lewe napiecie czy mase. Jak go zewre do masy to idzie odrazu do góry czyli sie dobrze zachowuje. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

capriman / 2005-09-01 21:22:43 /


mozliwe ze na tym kablu bdzie mniejwiecej takie napiecie bo licznik ma okolo 12-13 ohm tyle samo co wskaznik paliwa (wskaznik napiecia ma okolo 150) jesli odrazu wskazuje polowe przy odlaczonym przewodzie od czujnika to moze ma jakies slabe przebicie gdzies do masy (slabe bo wychyla sie tylko do polowy) tylko ze wtedy niebylo by chyba napiecia na tym przewodzie, do zegarow jest przykrecany przez takie kawalki papieru ktore go izoluja moze to przez to ? a jesli zawsze sie tak dzialo to mozliwe ze jest zle ustawiony bo te wskazniki w mk1 maja mozliosc ustawienia polozenia wskazowki tylko ze jest troche zabawy z tym

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-01 22:13:29 /