logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » temperatura w skrzyni automat???

temperatura w skrzyni automat???

jaka jest wymagana minimalna i maksymalna temperatura w automacie?
jak zainstaluje większą chłodnice skrzyni, co z temperaturą czy nie będzie za niska i odwrotnie?
zastanawiałem się nad zainstalowaniem chłodnicy pod chlodnicą silnika lecz dowiedziałem się że najlepiej jak obie chlodnice są zintegrowane gdyż temperatura płynu i temp. oleju w skrzyni powinna być zbliżona okolo 80stopniC.
Co o tym myślicie?
Pozdrawiam

motonales / 2005-09-02 19:57:42 /


myślę , że tak powinno być :) Że to jest dobrze przemyślane. Sam ostatnio zastanawiałem się czy nie zrobić jakiegoś termostatu do skrzyni... ale jeżeli jest tak jak napisałeś to problem rozwiązany. Chyba, że zintegrowanie chłodnic skrzyni biegów i chłodnicy silnika polega na tym, że są z przodu samochodu jakoś połączone, co nie musi oznaczać, że ich temperatury są równe. Bo raczej w jednej jest woda a w drugiej olej. Więc chyba najlepiej...większą chłodnicę automatu + termostat (do oleju) ?? :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-03 10:13:00 /


w dolnym zbiorniku chłodnicy wody masz wężownicę do chłodzenia oleju w automacie. można dodać szeregowo przed wymiennikiem w chłodnicy chłodnicę olej- powietrze. Robi się tak w taurusach i windstarach żeby choć odrobinkę przedłużyć żywotność skrzynek AXOD. Poprostu ten wymiennik nie zawsze jest w stanie wydolić jak się automatowi ostro wstawi w gaz. Natomiast w Granatnikach polecam to jedynie ciągającym lawety.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-03 13:05:09 /


dzięki bardzo
Pozdrawiam

motonales / 2005-09-03 19:27:09 /