logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » zmiana ustawienia rozrządu w Pinto

zmiana ustawienia rozrządu w Pinto

Wpadłem nie dawno na pomysł przestawienia faz rozrządu za pomocą przesuniecia koła zebatego na wałku względem tego wałka o kilka stopni. Czy mozna to zrobić rozpiłowując miejsce na klin w tym kole w odpowiednią strone czy lepiej pomyśleć nad kołem które można by przesuwać wzgledem wałka dzięki powiekszonym(poszerzonym)dziurom na sruby? Interesuja mnie też czy taka przeróbka spowoduje zwiekszenie mocy i momentu tylko w wyższych partiach obrotów a "dół" wręcz sie pogorszy czy w całym zakresie? Moze ktoś już robił coś takiego i wie o ile stopni należy przestawić ww. koło dla jak najlepszego efektu? Z góry dziękuje z wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Buła / 2005-09-10 10:56:34 /


zapytaj pająka, on ma zmienne fazy rozrządu :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-10 12:49:06 /


Najlepszy efekt w seryjnym silniku da pozostawienie tego w spokoju ;-)

na www.burtonpower.com powinni miec regulowane koło rozrządu do silnika z rodziny pinto.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-10 15:49:23 /


przestawienie do przodu zwiekszy moc zmienszy moment
przestawienie do tyły zwiekszy moment zmniejszt moc

dokladnie bylo to opisane swego czasu w AutoMoto
na przykladzie sc 1.1 modyfikacje przeprowadzał Godula

po przestawieniu do przodu moc wzrosła z seryjnych 55 do 56.5 moment spadł o 10Nm
po przestawieniu do tyłu moc spadła do 53km moment wzrosł o 5 Nm wzgledem serii

pomiary byly dokonywane na chamowni podwoziowej i powyzsze wyniki mieszcza sie granicach błedu chamowni tak ze na moje oko nie warto bawic sie w przekrecanie rozrzadu

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-11 11:57:55 /


hamownia przez h :) przez "ch" moze oznaczac coś całkiem odmiennego ......

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-11 15:02:38 /


to się sprawdzi, jak dołożysz turbo do swojego silnika

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-12 12:58:46 /