logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Wklejanie szyby przedniej

Wklejanie szyby przedniej

Panowie mam mały problem. Czy przy wymianie przedniej szyby konieczne jest zeskrobanie starego kleju do gołej blachy?
Musiałem wyciąć szybę aby naprawić okolice podszybia, szyba będzie nowa bo stara ma odprysk.
Tylko skrobałem 2 godziny i są tam dalej niewielkie resztki starego kleju.
W zakładach wymieniających szyby wymieniają przecież w godzinkę czy dwie i nie chce mi się wierzyć, że oni do gołej blachy usuwają stary klej.
Druga sprawa to nie wiem czy wklejać z uszczelką(nowa) nałożoną na szybę czy później uszczelkę wciskać?
Pacjent to VW T4... :-(

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-01-17 00:30:36 /


Stary klej skrobiesz równo z lakierem. Czarny ślad zawsze zostaje, bo nie da się tego zebrać "do czysta". Tam, gdzie doszło do blachy zapraw, żeby nie gniło(odczekaj wystarczająco długo, żeby dobrze wyschło, bo jak wkleisz na mokre to odparzy w niedługim czasie).
Gumę zakładaj na szybę przed wklejeniem i jeśli jest szansa, żeby uciekła to przyłap do szyby kawałkami taśmy.
Nie zapomnij zapodkładadować szyby i karoserii tzw. aktywatorem przed wklejeniem, bo szybko będziesz musiał ją wycinać i wklejać drugi raz ;)

DrStein / 2016-01-17 00:54:06 /


Kolega tu akurat zna się na rzeczy więc potraktuj tą instrukcję poważnie i ostatecznie ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-01-17 01:58:39 /


Klej jest zeskrobany na równo, cała wnęka pociągnięta solidnie miną(komunistyczną nie ekologiczną jak dzisiejsze :-) ), na to przyjdzie jeszcze kolor. Będzie sobie schło z dwa dni, teraz przy -10 mrozu w garażu mam od 10 do 15 stopni i nie wiem czy nie wstawić farelki na czas wklejania szyby.
Zestaw do wklejenia będzie SIKA(dwie tuby, aktywator, aplikator, drut), szyba nówka(podobno nie chinol, z uchwytem na lusterko), uszczelka nówka.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-01-17 08:39:09 /


przed nakładaniem kleju(żywicy) podgrzej opalarką lub farelką tubę z klejem,1 tuba kleju Ci wystarczy,jeżeli nie nawalisz na gąsienice

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-01-17 10:35:05 /


z tą minią, to przesadziłeś.

Ona nadaje się jako podkład, ale pod chlorokauczuk, i to po 72 godzinach dopiero,

stosowano ją, bo nie było nic innego.

Teraz są podkłady reaktywne i epoksydowe, i ten zestaw bije na głowę wszystko, co dotychczas wymyślono.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-01-18 10:50:13 /


Narazie schnie.
Niech doschnie i zostawić, czy zdzierać i zrobić czymś teraźniejszym jak piszesz?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-01-18 15:56:53 /


Opcja nr 2 trwalsza. Minia była dobra jak nie było nic innego, w myśl zasady lepsze cokolwiek niż nic.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-01-18 20:28:08 /