logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » idzie zima i może by jakies nakola założyć?

idzie zima i może by jakies nakola założyć?

Cześc mam do Was pytanie. Czy orientujecie sie może od jakiego samochodu można zaadoptować nakola do Capri a od jakiego do taunusa? Chodzi mi głównie o przednie bo zbliża sie zima a sól na drogach dobrze nie robi naszym błotnikom.

Wasyl / 2002-11-06 08:56:08 /


do Capri udalo mi sie zalozyc na przod od jakiegos Mercedesa - tylko ze koles ktory mi to sprzedal nie wiedzial do konca od jakiego, a na tył powinien pasowac transit 2001, ale akurat u mnie nie podpasowal, bo mam przerabiane nadkola wewnętrzne i nie weszło - ale na łuku jest prawie idealnie. Najlepiej podjechać do firmy tóra takimi handluje lub produkuje i mierzyc. Zawsze coś sie trafi - czasem coś trzeba przyciąć ale spasowć się da.

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-06 09:53:53 /


Nadkola - latem złożyłem nadkola od TRANZITA cały komplet najlepiej pasuje od tego samochodu do Capri. Byłem na giełdzie samochodowej w Poznaniu i gość przebierał dużo maregk też od golfa - wszystkie były przymierzane na samochodzie bo akurat wpadłem na koniec giełdy i udało mi się podjechać Capri pod stoisko gościa .
Z przymierzonych około 20 kompletów nawet mieszanych największe i najlepiej leżące były od Forada Tranzita mam już od 4 miesięcy założone i wyglądaja jakby były na miarę robionę - tylko trzeba sie trochę powawić w ciecie bo od tranzita chyba przód czyli tył jest za duży. Właśnie najważniejsze ja mam założony tył tranzita na przód Capri i przód od tranzita na tył Capri. Sprawdzcie sami polecam żadna woda mnie nie straszna i śnieg.

Albi_Poznan / 2002-11-06 10:02:00 /


A założyłem nadkola bo nie mogłem patrzeć na te prześwity - strasznie mnie denerwowały i teraz kopot z głowy.

Albi_Poznan / 2002-11-06 10:03:10 /


A w jaki sposób są przymocowane do błotnika????

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-06 10:04:26 /


Wiartarka otwory zabezpieczałem farbą podkładowa i smarem a potem wkrętem i też zamalowywałem.

Albi_Poznan / 2002-11-06 14:01:55 /


albi, a pamiętasz od jakiego transita?(chodzi mi o rocznik, bo jeżeli to transit 86-90 to tylne nadkola od transita nie mają wycięć na sprężyny,chyba że się mylę)
Muszę coś kupić i nie bardzo wiem co?

karolb863 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-16 09:58:32 /


do capcia nakola przod od polonyza opalarki troche i git cena szt 20zł

Łukasz 33 radom / 2008-11-16 11:41:54 /


ja mam przod i tyl od sierry mk2 przednie pasuja bez wiekszych problemow tyl troche do kombinowania i plastik jest lepszy bo bardziej elastyczny niz w polonezie

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-16 15:43:56 /


Sierra Mk2 to jakie roczniki, bo mi się nie chce szukać.. i ile mogą być warte takie nadkola w second-hand'dzie?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-16 17:20:48 /


to sa roczniki od 87 do 93 a ja trafilem te nadkola za jakies 60 zl za komplet ale roznie sobie za nie krzycza to zalezy gdzie trafisz a tyh podrubek z allegro sie nie oplaca brac bo sa zrobione z wlukna albo czegos takiego nie da sie ich na cieplo dopasowac :)

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-16 17:56:35 /


Dzięki Miron. A co masz na myśli pisząc "na ciepło" ? Musiałeś je jakoś podgrzewać zakładając?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-16 23:28:54 /


http://www.capri.pl/forum/166476

Eclips Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-17 14:48:41 /


przednie wystarczylo tylko gdzie niegdzie przyciac i bylo ok a tylne trzeba bylo opalarka podgrzac zeby dopasowac bo capri gore nadkola ma plaska a sierra okragla ale to jest tylko plastik i urzywajac opalarki i brzeszczotu mozna z nim wszystko zrobic jak mi sie uda to pstrykne fotki i ci pokarze jak to wyszlo :)

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-17 17:52:49 /


troche to trwalo ale daje fotki jak obiecalem tak wyglada tyl

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-25 21:50:31 /


sól się ładnie zbiera przy śrubkach mocujących plastikowe nadkola i wpiernicza zaraz rudy cały rant błotnika :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-25 21:55:55 /


a tak przod. jak widac mam tez chlapacze ale sa to orginaly ktore byly zalozene w w 88roku razem z lampami przeciwmgielnymi :)

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-25 21:57:35 /


przed przykrenceniem pomalowalem ranty konserwacja do podwozi z jednej i drugiej strony i otworki tez wiec zobaczymy jak to sie bedzie sprawowac a jak mocno sypia sola to staram sie nie jezdzic :)

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-25 22:07:44 /


Szkoda ,że te ranty w naszych autach są takie wąskie .Gdyby były szersze to można się pobawić i zrobić kwadratowe otwory pod ,nie wiem jak to się nazywa,ale coś w stylu tych plastików do przykręcenia tablicy rej. i przykręcić równiez plastikowymi specjalnymi wkrętami.To się całkiem dobrze sprawdza i rudy nie żre w miejscach mocowania nadkoli.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-25 22:40:55 /


z tego co kiedyś przerabiałem do mocowania nadkoli plastikowych są właśnie wkręty z plastikowym "czymś" na wzór kołka rozporowego. W każdym sklepie powinni mieć wkręty do mocowania nadkoli, powinno zaspokoić potrzeby.

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-26 09:30:35 /


Dzięki Miron! Kurcze, to jak widzę nawet nie musiałbym wybebeszać amorów z tyłu do tego montażu! No to super. :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-28 02:02:18 /


Odświeżam starego kotleta, ma ktoś doświadczenie z takimi nadkolami?

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-04-20 15:16:44 /


z bębna pralki wycięte? ;p

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-04-20 15:53:08 /


Też miałem takie skojarzenia, ale okazuje się że to renomowany produkt niemieckiej firmy gdzie dorabiają do marek typu mercedes

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-04-20 16:04:35 /


Z Motomobilu takie zamowilem (do Granady). Na przod pasowaly, na tyl nie (te musialem odeslac, ale cos mi sie wydaje, ze byly od kombi a nie sedana). Wykonane niezbyt dokladnie. Kawal blachy aluminiowej z przytakerowana "uszczelka"/ochrona kantu. W sumie samemu mozna takie cos wykonac za jakies 1/4 kosztow.

Nie zakrywaja 100-procentowo, ale nadaja sie wysmienicie zeby uzyskac przestrzen zamknieta, ktora obficie zapryskalem Mike Sandersem.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-20 16:44:07 /


Hmm ja mam tak pi razy drzwi dopasowana chyba z transita albo sierry ale niestety jedno szlag trafił, narazie zamówiłem że sierry do lekkiej rzeźby ewentualnie zobaczymy co z tego wyjdzie, w planie mam dorobić im takie zakończenie coby zakryć pusta przestrzeń między podłoga a błotnikiem

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-04-20 18:24:48 /


Miałem takie w Capri. Robiły robotę.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-20 19:24:13 /