logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Jaki wał do 2.8i

Jaki wał do 2.8i

Mam pytanie: posiadam silnik 2.8i most 3.22 i wał z możliwością przesówu wzdłużnego, jest taki przegłub na wysokości mocowania koło łożyska podporowego nie wiem jak się to fachowo nazywa ten przegłub ale w czym rzecz. W tym moim wale mam bardzo duże luzy na krzyżakach i stuka to troche wszystko co mi troche przeszkadza. Mam wał od 2.3 V6 kupiony razem z mostem 3.22 i teraz mam zgryz ponieważ. Ten most od 3.22 nie ma żadnego takiego przegłubu no i nie wiem co jest. są tam tylko zwykłe przegłuby kardana ale nic takiego jak w poprzednim wale. Założył bym go bo nie ma żadnych luzów i jest w stanie raczej idealnym ale boje się że przy ruchach podłużnych a napewno takie są bo przecież most nie stoi w miejscu coś mi to uszkodzi. Prosze oświećcie mnie czy można założyć taki wał i czy to niczego nie uszkodzi ?? Czy guma łożyska podporowego będzie niwelować ewentualne ruchy wzdłużne ??

Bridgestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-22 07:20:53 /


Wydaje mi się, że w poprzednim wale ktoś coś przepatentował, bo kompensację długości wału fordy mają w skrzyni - na wielowypuście wałka głównego. Ale może się mylę, ja tam jestem od granad, może jakiś caprikowiec się odezwie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-22 08:49:02 /


byly takie waly napedowe z przegubem w capri przy silnikach 2.8i
jest to mocnejsze od krzyzaka rozwiazanie

mozesz miec jeden porblem poniewaz ten wal z przegubem jest troche krotszy i moze ten zwykly byc za dlugi ale nie koniecznie w capri bylo okolo 5 rodzaji walow w zaleznosci od skrzyni biegow i wersji silnikowej
automaty mialy inne waly, 2.8i jeszcze inne a manuale 4 biegowe jeszcze inne zdarzaly sie takze waly jedno czesciowe

aby sprawdzic czy bedzie pasowac zaluz i sie okaze

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-22 09:05:32 /


granadziarz_3M przegób z wału capri 2,8i znasz pewnie bardzo dobrze :) bo jest to tosamo co w granadzie siedzi na półosiach.

a co do tematu wątku to trzeba zamontować. jeśli fizycznie długość podejdzie to wał będzie pracował prawidłowo. Jedyna różnica to taka jak pisał Chuder. nieco mniejsza wytrzymałość.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-22 11:27:12 /