logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Skrzynia N9 do capri MK1a, Podpora skrzyni biegów

Skrzynia N9 do capri MK1a, Podpora skrzyni biegów

Witam
Przeglądałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi która by mnie satysfakcjonowała
Czy ktoś z kolegów próbował posadzić skrzynie N9 w capri Mk1 ? chodzi mi o podporę skrzynie biegów, czy da się ją przypasować z innego capri lub innego forda czy trzeba sobie wystrugać według własnego pomysłu ? Podpora od skrzyni wodzikowej jest prosta w kształcie litery powiedzmy I , N9 ma trochę cofnięte mocowanie podpory i przydała by się podpora w kształcie powiedzmy zblizonym do ] lub ) . Widziałem takie podpory zdaje się w taunusie.
Pytanie do tych którzy przerabiali taki temat, jak to zrobić najlepiej, żeby było jak najmniej rzeźby. A może podpora od capri MK3 siądzie z budą Mk 1 ??

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-08 08:41:27 /


łapa skrzyni standardowej ( 4-ki ) i N9 sa trochę inne. W najlepszym przypadku trzeba powiercic nowe dziury w łapie od N9

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-08 08:50:38 /


Łapa od zwykłej czwórki jest jak napisałeś prosta, od n9 w kształcie omegi czy banana ale też przylgnia jest płaska. Taka od n9 z taunusa jest wypukła wiec pasować nie będzie. Możesz szukać caprikowej łapy od n9 ale rynek polski raczej pomiń bo rzadko się trafiają i kosztują sporo. Ja miałem n9 założoną na łapie od zwykłej czworki - ja tak miałem zaraz po kupnie samochodu. Bez przeróbek założysz ja wiercąc dodatkowe 2 otwory w krawędzi ale to jest raczej partackie rozwiązanie. Żeby to miało sens trzeba do łapy od 4ki dospawać ok 5cm element który umożliwi nawiercenie nowych otworów i zamocowanie łapy do karoserii na większej płaszczyźnie.
Jeśli dobrze pamiętam to po założeniu n9 na łapie od 4ki przednie otwory przesuwają się i stają się tylnymi (równo o odległość między przednimi a tylnymi wiec nowe otwory wiercisz w odległości do przodu o fabryczne otwory z łapy od 4ki).

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-08 10:51:09 /


Od automatu C3 powinna podejść. Tylko nie wiem czy w mk1a taka skrzynia występowała.

Mysza liil (EM) / 2016-02-08 14:08:29 /


C3 z mk1 to nie było, potrzebuje podpory mniej więcej takiej jak na załączonym obrazku.
Ta pochodzi z capri 2600 RS kolegi Bad Ass Boy.
Pytanie od czego to łapa i gdzie taką zdobyć ;-)

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-08 15:43:28 /


A masz w tunelu miejsce na podporę wału ? czy wał był jednoczęściowy ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-08 18:21:17 /


Wał był jednoczesciowy, ale ten temat juz ogarniety jest

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-09 06:21:33 /


Czy jest ktoś kto ma włożoną skrzynie N9 do capri mk1 wśród forumowiczów ?

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-19 08:39:59 /


No ale Mysza dobrze Ci mówi.
Weź podporę od C3.
Moja (od c3) jest taka jaka, jak tak którą pokazujesz na zdjęciach od Darka.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-19 12:24:34 /


Było taki capri 1 z taką skrzynią, skrzynia ta siedzi obecnie u mnie z tym że tu musiał być inny patent bo skrzynia ma podcięte mocowanie poduszki i musiałem dosztukowac element, pytałem gościa o te przeróbki ale nie potrafił mi powiedzieć bo tak już kupił auto. Ja mam na łapie od 4 biegowej która została przedłużona o parę cm, ja to zrobiłem na szybkości tylko by sprawdzić działanie skrzyni, w przyszłości planuje dospawać tzw uszy jak ktoś wyżej wspomniał, obecnie są dokrecone 2 kwadratowe profile do karoserii i łapy.W fazie testowej narazie daje to rade

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-19 21:29:07 /


Ja mam N9 w Dziobaku :) Łapę mam powierconą w innych miejscach i pasuje :) Podpore wału też wspawaną ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-21 14:58:49 /